F1: Helmut Marko szerint minden rivális a Ferrarihoz méri magát

Helmut Marko szerint minden rivális a Ferrarihoz méri magát (Fotó: AFP)
Helmut Marko, a Red Bull motorsportért felelős igazgatója szerint a Formula–1-ben a Ferrari istálló az új mérce, minden ellenfél az olaszokhoz méri saját magát – írja az MTI.
A szakember a hétvégi Emilia romagna-i Nagydíj helyszínén, Imolában beszélt erről, kiemelve, hogy egyelőre semmilyen szempontból nem tűnik utolérhetőnek a konstruktőrök és a versenyzők világbajnoki pontversenyében is élen álló alakulat. Egyéniben Charles Leclerc, a Ferrari monacói versenyzője vezet 34 pontos előnnyel, míg a csapatok között a maranellóiak a második Mercedest 39 ponttal előzik.
„A Ferrari minden pályán, bármelyik gumin, mindenféle időjárási körülmények között jó” – hangsúlyozta Helmut Marko szerdán a Sport Bild magazinnak nyilatkozva.
A Ferrari egyik hazai futamának számító Emilia romagna-i Nagydíj az első lesz az idén, amelyen sprintfutamot is rendeznek.
Legfrissebb hírek

Magyar aerodinamikai mérnöke lett a Mercedesnek
F1
2026.02.25. 13:21

A Mercedes és a Ferrari a két legyőzendő csapat – McLaren
F1
2026.02.25. 11:34

Lewis Hamilton: Őrületes szezon lesz
F1
2026.02.22. 11:00

Megvédték a versenymérnököt cserélő Lewis Hamiltont
F1
2026.02.18. 07:56
Ezek is érdekelhetik




