F1: Alexander Albont kiengedték a monzai kórházból

2022.09.14. 13:26
null
Albon hazamehetett (Fotó: Getty Images)
Alexander Albont, a Formula–1-es Williams csapat thaiföldi pilótáját kiengedték a monzai San Gerardo kórházból.

 

A versenyző a múlt hétvégi Olasz Nagydíj pénteki szabadedzésein még részt vett, ám szombaton rosszullétre panaszkodott, majd vakbélgyulladás gyanújával kórházba szállították kivizsgálásra. Ott aztán megműtötték, a Williams hétfői tájékoztatása szerint ezt követően lépett fel nála légzési rendellenesség, amely nem ismeretlen, de nem is gyakori probléma.

Alexander Albon gépi lélegeztetőgépes segítséget kapott, erről vasárnap kapcsolták le, viszont hétfőig az intenzív osztályon tartották. A Williams közölte, pilótája hazatért monacói otthonába, és a soron következő, Szingapúri Nagydíjra való felkészülésre koncentrál.

A thaiföldi versenyzőt az Olasz Nagydíjon a Williams tartalékpilótája, a holland Nyck de Vries helyettesítette – és végzett karrierje első F1-es futamán a 9., pontszerző helyen –, a következő futamra október 2-án kerül sor.

Legfrissebb hírek

Antonelli aratott győzelmet Hamilton és Norris előtt a silverstone-i sprintversenyen

F1
52 perce

Hamiltont és a riválisokat is meglepte a Ferrari erős tempója Silverstone-ban

F1
17 órája

Hamilton pole pozícióba repítette a Ferrarit! Russell ötödik a silverstone-i sprintidőmérőn

F1
20 órája

Hamilton nyitott az élen hazai pályán; Antonelli egyelőre Russell előtt Silverstone-ban

F1
23 órája

„Kétszer akkora is lehet a hátrányunk” – Hamilton nehéz hétvégére számít

F1
2026.07.02. 20:43

Russell hazai áttörésre készül; Antonelli visszavágna az első silverstone-i sprinthétvégén

F1
2026.07.02. 18:07

A Cadillac amerikai fényezéssel ünnepel a Brit Nagydíjon – képek

F1
2026.07.01. 17:35

A McLaren különleges fényezéssel készül a Brit Nagydíjra – képek

F1
2026.06.30. 18:42
Ezek is érdekelhetik