F1: 90 évesen elhunyt a korábbi vb-második

Vágólapra másolva!
2022.05.03. 22:37
null
Tony Brooks sikerei csúcsán (Fotó: Getty Images)
Elhunyt a korábbi Formula–1-es versenyző, Tony Brooks, aki az 1958-as világbajnokságon harmadik, egy évvel később – a Ferrarival – pedig második lett.

 

A szájsebész édesapja miatt „Repülő Fogorvosként” (Flying Dentist) elhíresült, kedden 90 éves korában elhunyt Tony Brooks pályafutása során nagyszerű sikereket ért el – a fentebb említett vb-helyezéseken kívül hat futamgyőzelemig jutott –, de kerülte a nyilvánosságot. Egykori csapattársa, a 2020-ban elhunyt Stirling Moss azt mondta róla, hogy ő minden idők legnagyszerűbb „kevésbé ismert” versenyzője.

A karrierje során az Aston Martin, a Vanwall és a Ferrari színeiben versenyző brit az utolsó 1950-es évekbeli futamgyőztes volt, aki még élt, s mindössze Juan ManuelFangio, Alberto Ascari és Moss nyert nála több Formula–1-es GP-versenyt 1950 és 1960 között.

Legfrissebb hírek

F1 75: Jackie Stewart és Jochen Rindt klasszikus csatát vívott Silverstone-ban

F1
16 órája

Leclerc válaszokat akar; Hamilton beszélne a Ferrari tervezőivel a hazai kudarc után

F1
18 órája

„Ez elég extrém” – Verstappen furcsának találta Piastri büntetését

F1
19 órája

Schmidt Ádám: Mindig keressük a megoldásokat a hozzánk eljutott problémákra

Egyéb egyéni
20 órája

Formula–1: Nico Hülkenberg volt a kaotikus nap hőse – nemzetközi sajtóvisszhang

F1
22 órája

„Elég sokáig tartott, nem igaz?” – Hülkenberg 15 év és 239 nagydíj után először ünnepelt a dobogón

F1
2025.07.06. 20:48

Kettős McLaren-siker és Hülkenberg-dobogó a kaotikus Brit Nagydíjon

F1
2025.07.06. 15:25

„Kib.szottul sz.r vagyok!” – Leclerc dühöngött az időmérő után

F1
2025.07.05. 21:25
Ezek is érdekelhetik