F1: a csapatfőnök felfedte, miért nem Hülkenberget választotta a Haas

Börzöli BernadettBörzöli Bernadett
Vágólapra másolva!
2019.09.19. 15:40
null
Steiner (középen) megindokolta, miért marad változatlan a felállás (Fotó: AFP)
Günther Steiner szerint a Haasnál nem akartak újabb kockázatot vállalni azzal, hogy Romain Grosjeant lecserélik egy másik versenyzőre, például Nico Hülkenbergre. Az amerikai istálló csapatfőnöke továbbá rámutatott arra, hogy Grosjeannak mekkora szerepe volt a csapat fejlődésében.

 

A mezőny már Szingapúrban tartózkodik, hiszen péntektől ott csapnak össze a versenyzők, a Haas pedig egy nagy bejelentéssel kezdte meg a hétvégét. Kiderült ugyanis, hogy Kevin Magnussen csapattársa jövőre is Romain Grosjean lesz. Sokan azt várták, hogy az utóbbi időben a nem éppen a legjobban teljesítő franciát Nico Hülkenberg váltja, miután a német pilóta elveszítette az ülését a Renault-nál Esteban Ocon érkezése miatt.

Günther Steiner szerint azonban mivel a Haasnál nincs minden rendben az utóbbi időben, nem lett volna ésszerű újabb kockázatot vállalni azzal, hogy változtatnak a pilótafelálláson.

„Romain négy éve van a csapatnál, és tisztában vagyunk az erősségeivel, illetve a gyengeségeivel – mondta a csapatfőnök. – Tudjuk, hogy egy jó napon nagyszerűen versenyez, ráadásul jól ismeri a csapatot. A legfőbb indok mégis az, hogy az autónk idén nem úgy teljesít, ahogyan azt szeretnénk, és erről nem tehetnek a jelenlegi versenyzőink. Biztosak vagyunk benne, hogy ez csakis az autónk hibája.”

„Nem hiszem, hogy ha változtatnánk a versenyzőkön, az segítene, hogy jobban menjen az autó. Lehet, hogy igen, de lehet, hogy nem, mert az új pilóta nem tudná, hogy honnan indultunk. Romainnak nagy szerepe volt abban, hogy rájöttünk, miért nem elég jó az autónk jelenleg. Most nem szeretnénk több ismeretlen tényezőt vagy kockázatot” – árulta el Steiner.

Legfrissebb hírek

„Csodálatos érzés visszatérni a dobogó felső fokára” – a Mercedes tovább vinné a lendületet

F1
1 órája

A Red Bull óvást nyújtott be a győztes Russell ellen – hivatalos

F1
2 órája

„Csakis magamat hibáztathatom” – Norris elnézést kért a McLarentől és Piastritól is

F1
3 órája

Lawson és Gasly is csak a bokszutcából indul Montrealban

F1
7 órája

Russell nyert, Antonelli először dobogón; a két McLaren összeütközött Kanadában

F1
7 órája

Leclerc az elpuskázott pole pozíció miatt bosszankodott; Hamilton szerint az első sor is elérhetetlen volt

F1
12 órája

„Teljes időpazarlás, nagyon gyerekes!” – Verstappent felbosszantották az időmérő után

F1
14 órája

Hadjar rajtbüntetést kapott Sainz feltartásáért – hivatalos

F1
Tegnap, 1:12
Ezek is érdekelhetik