F1: francia pilóta válthatja ősszel a Manor versenyzőjét

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.07.29. 18:00
Rio Haryanto helye egyre bizonytalanabb a Manornál, a legfrissebb hírek szerint a Belga Nagydíjtól a Renault tartalék versenyzője, Esteban Ocon válthatja az indonéziai pilótát.

A szezont megelőzően a Manor 11 futamra szóló szerződést kötött Haryantóval, amely a Magyar Nagydíjon lejárt, de a Német Nagydíj előtt a csapat bejelentette, hogy a hockenheimi futamon is az indonéziai vezetheti egyik autójukat.

Lehet, hogy ennek mindössze az volt az oka, hogy túl kevés ideje lett volna a Manornak felkészíteni egy új versenyzőt a két versenyhétvége között, de mivel a németországi futam után négyhetes szünet következik, természetesen felvetődött, hogy Haryanto helyét valaki más veheti át az augusztus végi Belga Nagydíjtól.

Többen szerepelnek a Manor listáján, amelynek élére a legújabb pletykák szerint Esteban Ocon került. A francia pilóta a Mercedes kötelékéhez tartozik, az idén kölcsönben a Renault tartalékversenyzője. A Mercedes csapatában indul a német túraautó-bajnokságban (DTM-ben) is. Ocon többször vezethetett idén pénteki szabadedzéseken, a Német Nagydíj délelőtti gyakorlása a negyedik ilyen alkalom volt.

Ha ő kerül Haryanto helyére, két Mercedes-tartalék szerepel a csapatnál, amely további kedvezményeket kaphat. Ocon manoros szerződésének a Renault is örülhet, mert ha vele pótolják 2017-ben Kevin Magnussent vagy Jolyon Palmert, már F1-es versenyrutinnal rendelkező pilótát kapnak.

Legfrissebb hírek

Leclerc imádkozott, majd örült a dobogónak, Hamilton viszont értetlenkedett a büntetése miatt Mexikóban

F1
2025.10.27. 19:45

F1: Norris csak morzsákat hagyott az ellenfeleinek – sajtóvisszhang

F1
2025.10.27. 16:18

„Gondolhatnak, amit akarnak” – a bajnokság élére álló Norrist nem hatotta meg a pfujolás, magára figyel

F1
2025.10.27. 12:40

Norris szárnyalt Mexikóban, és visszaállt a bajnokság élére

F1
2025.10.26. 22:50

Norris célja a győzelem; Hamiltonnak nincs vesztenivalója; Verstappen nem hisz a dobogóban Mexikóban

F1
2025.10.26. 11:01

Norris a pole-ban a két Ferrari előtt; Piastrié a hetedik rajtkocka Mexikóban

F1
2025.10.25. 22:44

Norris vette át a vezetést Hamilton és Russell előtt a mexikói utolsó edzésen

F1
2025.10.25. 19:11

A McLaren csakis arra összpontosít, hogy megtörje Verstappen lendületét

F1
2025.10.25. 17:48
Ezek is érdekelhetik