
Orchideát neveztek el Thomas Bachról (Fotó: AFP)
A szingapúri botanikus kert egyik orchideáját Thomas Bachról, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) elnökéről nevezték el – írja az MTI.
Az ázsiai törpeállamban fél évszázada hagyomány, hogy fontos külföldi vezetőkről virágokat neveznek el, az orchidea a város szimbóluma.
A 73 éves német sportvezető – aki 2013 óta irányítja a NOB-ot – csütörtökön érkezett Szingapúrba, s pénteki elutazása előtt a tervek szerint még egy fát is ültetnek a tiszteletére.
Legfrissebb hírek

A NOB 2029-ben döntene a 2036-os játékok helyszínéről
Egyéb egyéni
2026.06.22. 18:03

Köln megerősítette olimpiarendezési tervét
Egyéb egyéni
2026.06.20. 17:09

Népsport: hol volt még Budapest és a szuezi válság?
Népsport
2026.06.17. 14:23
Ezek is érdekelhetik




