WTCC: Michelisz hátulról indulva 14. lett az első futamon

2013.05.19. 13:22
A büntetések miatt az utolsó pozícióból rajtoló Michelisz Norbert a 14. helyen végzett a túraautó-világbajnokság (WTCC) Osztrák Nagydíjának első futamán. A 12 körös versenyen rajt-cél győzelmet aratott a dán Michel Nykjaer, megszerezve második idei sikerét.

A mezőny megúszta komolyabb karambol nélkül az első futam rajtját, a büntetések haszonélvezőjeként élről startoló Michel Nykjaer jól jött el, s bár James Nash szorongatta, végig meg tudta őrizni az első helyét. A britnek ráadásul hátrafele is kellett figyelnie, mivel a mezőny közepéről induló Yvan Muller egészen a harmadik helyig jött előre. Franz Engstler és Darryl O'Young ütközése után a biztonsági autó bejövetelére is volt esély, de végül sárga zászlós szakasszal megúszták. A három Honda „konvojban" zárkózott fel, ám végül nem értek fel pontszerző helyre, Michelisz 14. lett. A második futamon a második rajthelyről indulhat.