Nem bízta a véletlenre a Real Madrid, Benzema két gólt fejelt

BACSKAI JÁNOSBACSKAI JÁNOS
2020.12.09. 20:50
Benzema fejben ott volt ezen a meccsen (Fotó: AFP)
Nem bírt egymással az Inter és a Sahtar (0–0) szerda este Milánóban, így egyikük sem jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe – nem úgy a Real Madrid és a Borussia Mönchengladbach: Zinédine Zidane csapata 2–0-s hazai győzelmével megnyerte a B-csoportot, de továbbjutott a vesztes német csapat is, köszönhetően elsősorban a Sahtar elleni két fölényes sikerének. Az ukránok az Európa-ligában folytatják, az Inter számára véget ért az európai szereplés.

BAJNOKOK LIGÁJA
6. FORDULÓ
B-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Borussia Mönchengladbach (német) 2–0
(2–0)
Madrid, Alfredo Di Stéfano Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Kuipers (holland)
Real Madrid: Courtois – L. Vázquez, S. Ramos, Varane, F. Mendy – T. Kroos, Casemiro, Modric – Rodrygo (Sergio Arribas, 74.), Benzema, Vinícius Júnior (Asensio, 74.). Vezetőedző: Zinédine Zidane
Mönchengladbach: Y. Sommer – Wendt (Lazaro, a szünetben), Elvedi, Ginter, Lainer – M. Thuram (P. Herrmann, 85.), Kramer (Bénes, 85.), Neuhaus – Stindl (H. Wolf, 85.) – Embolo (D. Zakaria, a szünetben), Plea. Vezetőedző: Marco Rose
Gólszerző: Benzema (9., 32.)

A csoport másik mérkőzésén
Internazionale (olasz)–Sahtar Doneck (ukrán) 0–0 – BŐVEBBEN ITT!

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Real Madrid631211– 9+210
2. Mönchengladbach622216– 9+7 8
3. Sahtar Doneck6222 5–12–7 8
4. Internazionale6132 7– 9–2 6

Bizony megingott a kispad Zinédine Zidane alatt, aki talán meg is bukott volna, ha nem jut tovább a Real Madrid a BL-csoportkörből, ilyen csúfság még soha nem esett meg a klubbal. A B-csoportban az a furcsa helyzet állt elő az utolsó körre, hogy még mind a négy csapat a továbbjutásért harcolt, de a Realnak egyszerű dolga volt: győznie kellett a Mönchengladbach ellen, és akkor megkíméli magát a számolgatástól és az idegeskedéstől.

Nos, Karim Benzema sokat tett mestere állásáért, ugyanis az első félidőben két remekbe szabott fejes góllal gyakorlatilag eldöntötte a mérkőzést: előbb Lucas Vázquez, majd Rodrygo beadását fejelte a kapuba, a német védelem nyájas asszisztálása mellett.

Nem játszott rosszul a Borussia sem, de kicsit olyan volt a Real ellen, mint a Ferencváros e sorozatban: két ziccert is kihagyott. Marcus Thuram, illetve Alassane Pléa lába megremegett, Benzema nem rontott, ez döntött.

A második félidőben közelről azért a lécre lőtt Benzema, nem a kapuba, Lucas Vázquez kissé távolabbról találta el a bal oldali kapufát, Yann Sommer pedig hatalmasat védett Sergio Ramos fejesénél és Toni Kroos bombájánál is, még az első játékrészben Luka Modric közeli próbálkozása után hárított bravúrral.

Nem tudott megújulni a hajrára a német csapat, amely ekkor már csak abban bízott, hogy számára kedvezően alakulnak a milánói események. Végül sikerrel fohászkodtak az égiekhez, mert öt perc múlva már ők is azt tehették, amit nem sokkal előtte a hazaiak: a továbbjutásuknak örülhettek.

A legtöbb elsőség a BL-csoportkörben
21 FC Barcelona
17 Real Madrid és Bayern München
15 Manchester United
14 Juventus

Véget ér a másik meccs is, 0–0 lett, továbbjutott a Mönchengladbach, amely most elkezdhetett örülni Madridban. Itt mindenki örül, az Inter a nagy vesztes, a Sahtar az El-lel vigasztalódik.

Ez volt a Real 29. továbbjutása a BL-csoportkörökből. Mindig továbblépett, ez BL-rekord. A Bayern egyszer, a Barcelona háromszor is megbotlott, 27/26, ill. 28/25.

Továbbjutott a Real, a milánói meccs még tart három percig.

90+2. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Közben az Inter helyzetek garmadáját hagyja ki…

90. perc Vázquez jobb oldali beadását kissé balról középre fejeli Benzema, Sommer remekül vetődik ki.

Két perc a ráadás!

88. perc Denis Zakaria kap sárga lapot Kroos ellökéséért.

85. perc László Bénes be, Kramer le, Stind le, Hannes Wolf be, Thuram le, Patrick Herrmann be.

A csoport másik mérkőzésén eközben… Internazionale–Sahtar Doneck online ITT!

78. perc KAPUFA! Benzema passzát Vázquez jobbal 14-ről félmagasan a bal oldali kapufára lövi!

77. perc Kroos bal oldali kornerét Varane tízről a bal felső fölé fejeli, fél méternyivel.

74. perc Marco Asensio és Arribas be, Vinícius és Rodrygo le.

73. perc SOMMER! Kroos bal oldali, ballábas beadását Ramos 12-ről félmagasan a bal sarokba fejelné, de hatalmasat véd Sommer, a kipattanót kissé jobbról, három méterről a lécre vágja, a labda jócskán a gólvonal elé pattan, Rodrygo pont nem éri el.

70. perc Stindl szabadrúgása kapuscsemege.

69. perc
Sokpasszos támadás, Rodrygo jobbal nem sokkal lő a jobb alsó mellé 18-ról, Benzema sarkazása után!

A Borussia még soha nem élte túl a BL-csoportkört, kétszeri próbálkozásból.

67. perc Vinícius nem lő az ötös elől, a passza meg rossz, oda a helyzet.

A Real még soha nem kapott ki háromszor a BL-csoportkörben.

65. perc Ramos kifejeli az ötös elől Stindl jobb oldali beadását, Pléa jobbal 13-ról, kissé balról a jobb alsó mellé lő. Oldalháló, Courtois vetődve biztosított.

A Borussia Mönchengladbach első madridi meccse a Real ellen 1985 óta, amikor kikaptak négy nullára az UEFA-kupában a legjbb 16 között. Később a Vidinek sokkal jobban ment itt.. Apropó, a Real a BM ellen akkor öt ötös összesítéssel ment tovább!

63. perc Vázquez passzát Kroos jobbal majdnem a jobb felsőbe varázsolja jobbal kissé balról, 24 méterről, de hatalmasat véd Sommer!

Benzema előtt két gólt fejjel a BL-ben Ramos és C. Ronaldo szerzett a Realban, 2017-ben a Nápoly, ill. 2015-ben a Schalke ellen.

60. perc Rodrygo beadását blokkolják. Lainer meg nagyot rúg a jobb oldalon Viníciusba.

57. perc Pléa lő ballal az ötös bal sarka elől a rövid sarok fölé, de les.

53. perc Pléa jobb oldali beadása Casemiróé. Vázquez jobb oldali beadása után Kroos jobbal a bal felső fölé lő 22-ről, szintén méterekkel.

51. perc Neuhaus jobbal 22-ről a bal felső fölé lő, méterekkel.

49. perc Rodrygo jobbról Benzema fejére íveli a labdát, Lazaro mellől a francia a bal alsóba fejelne hatról, középről, de véd a vetődő Sommer!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Wendt lement a vendégeknél, Valentino Lazaro váltja, Embolót pedig Denis Zakaria.

A Real előző 10 BL-meccsén 10 gólt kapott.

A legtöbb gól a BL-ben
134 Cristiano Ronaldo
118 Messi
71 Raúl és Lewandowski
69 Benzema

Ha egyáltalán... Meddig juthatna Szoboszlai?

Jorge Valdano 2

45. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

43. perc Modric lő bombagólt, de előtte lesről fejelt közére Benzemához Varane. Még előtte Kroos beadását három méterről a bal sarok előtt álló Wendt hátára fejelte Ramos. Vajon odaállna Ramos egy büntetőhöz?

Benzema az ötödik, aki eljut 50 gólig a BL-csoportkörben, Lionel Messi (71-nél jár most), Cristiano Ronaldo (67), Raúl (53) és Ruud van Nistelrooy (50) után.

39. perc SOMMER!
Vázquez ad be jobbról, Modric a bal alsóba lőne öt méterről jobbal, de hatalmasat véd Sommer!

39. perc Thuram hatalmasat ordít, válogatottbeli társa, Varane rúgott bele tekintélyesen nagyot.

Rutin, a vendégektől Lainer, Neuhaus, Plea és Thuram ősszel debütált a BL-ben, a vendégkezdőnek összesen 154 BL-meccse van, Ez csak 28-cal több, mint Ramosnak. A Real-kezdőnek meg 562...

38. perc Neuhaus előáll egy pocsék lövéssel, előtte Plea beadását 12-ről a kapu mellé fejelte Thuram.

32. PERC ÚJRA MEGVILLAN KARIM BENZEMA FEJE, Rodrygo jobb oldali beadását a jobb felsőbe fejeli Elvedi mellől, az ötös bal sarkáról. Ginter és a bal szélen Wendt sem állt éppen a helyzet magaslatán: 2–0!

30. perc Vinícius szereli Pleát, elfut a balon, ám fennakad Laineren. Az újabb spanyol szöglet is rossz azonban.

Neuhaus a 16-os elől pazar passz adott a francia éknek.

22. perc Vázquez középre tör, ballal kapura lő 18-ról, blokkol Elvedi. Kontra, Pléa az ötös bal sarka elől ballal a bal alsó mellé emel Ramos és Varane közül! ZICCER!

20. perc Mendy passza után Benzema lövését blokkolják, az első hazai szöglet.

18. perc Modric kavargat, a beadása rossz, aztán a csele is az.

527: Benzema ennyi meccset játszott a Realban, a légiósok közül csak a brazil Roberto Carlos jutott el eddig. Casillas éppen ennyivel (527) rekorder a Pérez-érában pályára lépők között.

15. perc A gól és a helyzet után mezőnyharcba temetkeznek a felek. A másik meccsen nincs gól.

Karim Benzema lett a BEK/BK hatodik legjobb góllövője, megelőzve a 68 gólos Gerd Müllert.

10. perc Helyzet, de az ötös bal sarka elől, tíz méterről Thuram jobbal Courtois-ba lő. Vázquez mellől.

9. PERC VEZET A REAL MADRID, KARIM BENZEMA nyolc méterről a jobb alsó sarokba fejeli Vázquez jobb oldali, jobblábas beadását, két védő, Ginter és Lainer közül. 1–0!

Mönchengladbachban lejátszott csoportmeccsükön 2–2-re végeztek egymással. Bár nyolc pontjával a német együttes áll az élen áll, a hétpontos, harmadik helyen álló királyi gárda győzelemmel megelőzi, sőt az Inter–Sahtar meccs nyertese is, ebben az esetben lemondhat a további BL-szerepléstől. A Real Madrid pályaválasztóként a nyitányon meglepetésre kikapott a Sahtartól, majd legyűrte az Intert, míg a Gladbach vendégként az első fordulóban 2–2-t játszott az Internazionaléval, majd a kijevi Olimpiai Stadionban hatot „gurított” az ukrán együttesnek.

8. perc Thuram beadása a hazai kapusé.

7. perc Nagy hazai mezőnyfölény, helyzetek nélkül. Vinícius keményen védekezik, fáj is Kramer lába.

Ha kikap ma a Real, ő jön majd?

3. perc Sommer szépen vetődik ki Modric jobb oldali, jobblábas beadására. Ugyebár ő volt az, aki két 11-est is fogott nemrégiben Ramos ellen a válogatottban.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a németek tiszta feketében.

Egy kis örökmérleg: 5 meccs, 1-1 sikerrel, 10-10 góllal. Fik iksz?