PL: Soldado góljával nyert a Spurs a Cardiff ellen

2014.03.02. 19:33
Keresd a labdát! Soldado lövése három pontot ért a londoniaknak (Fotó: Action Images)
A Tottenham Hotspur Roberto Soldado góljával 1–0-ra legyőzte hazai pályán a Cardiff Cityt az angol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Az Aston Villa kitömte a Norwich Cityt, a Crystal Palace a hajrában mentett pontot a Swansea City vendégeként.

A Tottenham Hotspur meglehetősen sótlan mérkőzésen győzte le a Cardiff Cityt, hiszen tényleg csak annyit adott ki magából, amennyi a három pont begyűjtéséhez kellett. Az első félidő 28. percében a bal oldalról befelé törő Emmanuel Adebayor tálalt tökéletesen az így ziccerbe kerülő Roberto Soldado elé, aki egy igazítás után higgadtan helyezett a bal alsóba, és ez a találat el is döntötte a meccset.

Gary Lineker prezentálja, milyen érzés
lehet kutyasétáltatás után szembesülni
azzal, hogy négyet vágott az Aston Villa...
Gary Lineker prezentálja, milyen érzés lehet kutyasétáltatás után szembesülni azzal, hogy négyet vágott az Aston Villa...

Steven Caulker közel járt hozzá, hogy egyenlítsen, de a labda kipattant a kapufáról, a második félidőt pedig joggal minősítette úgy a BBC, hogy az egyik legkevésbé emlékezetes a szezonban. A Spurs nem sziporkázott, de követi a vezető négyest a tabellán.

A másik két mérkőzésen egyaránt kiesés elől menekülő, de jelenleg vonal feletti csapatok néztek farkasszemet egymással. Wales másik felében sem örülhettek, hiszen a Swansea City Jonathan de Guzmán első félidőben szerzett találatával sokáig 1–0-ra vezetett a Crystal Palace ellen, de a hajrában emberhátrányba került és tizenegyest kapott, amikor Chico Flores a vonal környékén levitte a kapus Michel Vormot megkerülő Glenn Murrayt. A hosszú sérülésből felépült támadó – aki a szünetben állt be – magára vállalta az ítélet-végrehajtást is, pontosan – így első PL-gólja rögtön pontot is ért a londoniaknak.

A Norwich City Wesley Hoolahan révén korán vezetést szerzett Birminghamben az Aston Villa ellen, de a hazaiak olyat produkáltak a folytatásban, amit eddig mindössze egyszer a Premier League történetében – pedig eddig egyszer sem estek még ki –: négy gólt szereztek a szünetig!

A gólok közül kettőt Christian Benteke vállalt magára, az első különösen szemet gyönyörködtető volt, hiszen egy felívelt labda mellre vétele után háttal a kapunak húzta a labdát a hálóba. Majd a belga fejelt is egyet, ami lassan általánosnak mondható, hiszen az ötödik fejes góljával vezeti a vonatkozó PL-statisztikát. Tíz percre rá ráadásul Leonardo Bacuna is betalált, a Norwich összeomlását pedig Sébastien Bassong öngólja tette teljessé. Az Aston Villa egy félidő alatt elintézte ellenfelét.

PREMIER LEAGUE
28. FORDULÓ
Aston Villa–Norwich City 4–1
(Benteke 25., 27., Bacuna 37., Bassong 41. – öngól, ill. Hoolahan 3.)
Swansea City–Crystal Palace 1–1 (Jo. de Guzmán 25., ill. G. Murray 83. – 11-esből)
Tottenham Hotspur–Cardiff City 1–0 (Soldado 28.)

1. Chelsea 28 19 6 3 52–22 +30 63
2. Liverpool 28 18 5 5 73–35 +38 59
3. Arsenal 28 18 5 5 52–28 +24 59
4. Manchester City 26 18 3 5 69–27 +42 57
5. Tottenham 28 16 5 7 37–33 +4 53
6. Everton 27 13 9 5 38–27 +11 48
7. Manchester United 27 13 6 8 42–30 +12 45