PL: rangadó? Kiütés – hatot rúgott a Newcastle a Spursnek

2023.04.23. 16:56
Hatszor is ünnepelhettek a Newcastle-játékosok a Tottenham ellen (Fotó: Getty Images)
A Newcastle United 6–1-re legyőzte a Tottenham Hotspurt az angol Premier League 32. fordulójának vasárnapi játéknapján, míg a West Ham United idegenben 4–0-ra megverte a Bournemoutht.

NEWCASTLE–TOTTENHAM 6–1

Kiütés. Mindössze 21 perc alatt lerendezte a Tottenham Hotspur elleni mérkőzését a Newcastle United. A „szarkák” már 61 másodperccel a kezdő sípszó után megszerezték a vezetést, Joelinton szlalomozott be balról középre a vendég védők között, az ő lövését még hárítani tudta Hugo Lloris, de a kipattanóra már Jacob Murphy ért oda a leghamarabb.

Négy perccel később Fabian Schär ívelte tökéletesen a labdát a kiugró Joelinton lábára, aki azt levette, majd elfektette a világbajnok francia kapust és a visszafutó Pedro Porro előtt juttatta a labdát a kapuba.

Nem telt el tíz perc, amikor már egy hármas szerepelt a Newcastle neve mellett az eredményjelzőn. A Spurs játékosai a saját térfelükön veszítettek labdát, ami Murphy elé pattant, az angol középpályás pedig távolról megnézte a kaput, majd kilőtte a hosszú sarkot.

A 19. percben Joe Willock külsővel ugratta ki a két védő között kilépő Alexander Isakot, aki lapos lövésével a negyediket is megszerezte a hazaiaknak.

A svéd támadó két perccel később ismét betalált, Sean Longstaff passzát vette át a jobb oldalon, ahogyan korábban, ismét a hosszút választotta, ezúttal is sikeresen.

Először fordult elő olyan, hogy a Newcastle ötöt rúgott egy félidő alatt a Premier League-ben, ahogyan az is, hogy a Tottenham kapuját valaki ennyiszer vette be.

A szünetben csak egy változást eszközölt CristianStellini, lecserélte a kapusát, így a második játékrészben Lloris helyett Fraser Forster futott ki a pályára.

A vendégek már koncentráltabban érkeztek meg a második félidőre és négy perc alatt szépítettek is. Harry Kane indult meg a bal oldalon, kicselezte védőjét majd ballal a hosszú alsót.

Több azonban nem jutott a vendégeknek, ezzel ellenben a Newcastle a második félidőben is betalált. A 66. percben Eddie Howe kettőt is cserélt, behozta Miguel Almirónt és Callum Wilsont, a játékosok pedig nem is vártak sokat a bizonyítással. Egy perccel később Almirón lőtt, ez még lepattant az egyik védőről, pont Wilson elé, aki már közelről nem hibázott és berúgta a hatodikat.

A Newcastle történelmi győzelmet aratott a Tottenham ellen és feljött a tabella harmadik helyére, ugyanakkor az így hátrébb csúszó Manchester Unitednek egyel kevesebb meccse van.

BOURNEMOUTH–WEST HAM 0–4

A Newcastle-hez hasonlóan a West Ham is korán előnybe került. A csütörtökön az Európa-konferencialiga elődöntőjébe jutó „kalapácsosoknak” a jamaicai támadója, Michail Antonio fejelt a hálóba egy szögletet követően. Nem sokkal később a jobb oldalon szerzett labdát a vendég csapat, a megiramodó Vladimir Coufal pedig jól tette középre, erre érkezett Lucas Paquéta és megszerezte a West Ham második gólját. Még az első félidő hajrájában megrúgta a harmadikat David Moyes csapata. Ismét egy pontrúgás után alakult ki veszély a hazai kapu előtt, ezúttal viszont nem fejesből, hanem a kipattanóból szereztek gólt a vendégek, Declan Rice hatalmas erővel vágta a kapuba a megcsúsztatott labdát.

A második félidőben is betaláltak a vendégek, de nem is akárhogy. Rice szerzett labdát és indította Jarrod Bowent. A szélső jobbról tette középre, az érkező Pablo Fornals pedig a háta mögött, skorpiórúgással juttatta a labdát a kapuba. A hosszabbításra is jutott egy vendég gól, Maxwel Cornet találatát azonban a videobíró segítségével a játékvezető les miatt érvénytelenítette. A győzelmének köszönhetően a West Ham feljött a tabella 13. helyére és megelőzte az eddig előtte lévő Bournemoutht.

FORNALS GÓLJA

ANGOL PREMIER LEAGUE
32. FORDULÓ

Newcastle United–Tottenham Hotspur 6–1 (J. Murphy 2., 9., Joelinton 6., Isak 19., 21., C. Wilson 67., ill. Kane 49.)
AFC Bournemouth–West Ham United 0–4 (Antonio 5., L. Paquéta 12., Rice 43., Fornals 72.)

KORÁBBAN
PÉNTEK

Arsenal–Southampton 3–3(Martinelli 20., Ödegaard 88., Saka 90., ill. Álcaraz 1., Walcott 14., Caleta-Car 66.)
SZOMBAT
Fulham–Leeds United 2–1(H. Wilson 58., Pereira 72., ill. Palhinha 79. – öngól)
Brentford–Aston Villa 1–1(Toney 65., ill. Douglas Luiz 87.)
Crystal Palace–Everton 0–0
Kiállítva:Holgate (80., Everton)
Leicester City–Wolverhampton Wanderers 2–1(Iheanacho 37. – 11-esből, Castagne 75., ill.Cunha 13.)
Liverpool–Nottingham Forest 3–2(Diogo Jota 47., 55., Szalah 70., ill. N. Williams 51., Gibbs-White 67.)

1. Arsenal 32 23 6 3 77–34 +43 75
2. Manchester City 30 22 4 4 78–28 +50 70
3. Newcastle 31 16 11 4 54–25 +29 59
4. Manchester United 30 18 5 7 46–37 +9 59
5. Tottenham 32 16 5 11 58–51 +7 53
6. Aston Villa 32 15 6 11 45–41 +4 51
7. Liverpool 31 14 8 9 59–38 +21 50
8. Brighton & Hove Albion 29 14 7 8 54–37 +17 49