PL: megvan Vieira első győzelme, a Palace hárommal nyert a Spurs ellen

2021.09.11. 15:28
Wifried Zaha gólja volt az 500., amit a Crystal Palace szerzett a Premier League-ben (Fotó: AFP)
A Premier League 4. fordulójának nyitó mérkőzésén a Crystal Palace 3–0-ra legyőzte otthon a forduló előtt éllovas Tottenham Hotspurt, szombaton. Utóbbi emberhátrányba került az 58. percben, a hazaiak pedig ezután találtak be háromszor.

A Patrick Vieirairányította Crystal Palace három meccset követően még nyeretlenül állt (két döntetlennel) a forduló előtt, míg a Spurs éllovasként várhatta a meccset, hibátlan teljesítménnyel, kapott gól nélkül.

Ezek alapján meglepő volt, hogy az első félidőben a Palace irányította a meccset, és jóval több helyzetet dolgozott ki, mint a vendégek. A legnagyobb gólszerzési lehetőség a 21 éves Conor Callagher előtt adódott a 43. percben, de közeli lövése a Spurs kapusát, Hugo Llorist találta el.

A második félidő sem indult jól a Tottenham számára, hiszen Japhet Tanganga az 53., majd az 58. percben is begyűjtött egy sárga lapot, így kiállította a játékvezető. A 75. percben aztán büntetőhöz jutott az emberelőnyben játszó hazai csapat, Wilfried Zaha pedig nem hibázott (1–0).

A hajrában a Spurs nem tudott csodát tenni, sőt a 84. percben a néhány másodperccel azelőtt csereként beálló nyári Palace-igazolás, Odsonne Édouard is betalált (2–0), majd a 93. percben még egyszer eredményes volt, így 3–0 lett a vége.

Wilfried Zaha tizenegyesgólja egyébként a Crystal Palace 500. gólja volt a Premier League-ben.