PL: a „szarkák” megtréfálták a „rókákat”; csak ikszelt a West Ham a Burnleyvel

B. D. K.B. D. K.
2022.04.17. 17:20
Furcsa gól, de megadták (Fotó: Getty Images)
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 33. fordulójának vasárnapi játéknapján a Newcastle United 2–1-re legyőzte a Leicestert, míg a West Ham United 1–1-es döntetlent játszott Londonban a Burnleyvel.

NEWCASTLE–LEICESTER

A „rókák” számára indult jobban a találkozó, a 19. percben egy szöglet után Ademola Lookman szerzett vezetést (0–1).

A 30. percben szintén sarokrúgásból született gól, noha először a játékvezető nem adta meg Bruno Guimaraes találatát. A labda igen érdekes körülmények között került a kapuba, a videózás után viszont már nem látott szabálytalanságot a bíró (1–1). Emlékezhetünk a Leicester Aston Villa elleni bajnokijára, amikor Kasper Schmeichel keze alól rúgták a labdát a kapuba. Azt akkor nem adták meg.

A Newcastle az utolsó utáni pillanatokban végigvitt egy kontrát, Guimaraes pedig hőssé vált (2–1).

WEST HAM–BURNLEY

Dupla görcs (Fotó: Getty Images)

A „kalapácsosok” a hétközi Európa-liga-negyeddöntő után jó hangulatban várhatták a Burnley elleni találkozót. A kiesés elől menekülő vendégek kerültek azonban előnybe, bő fél óra elteltével Wout Weghorst szerzett amolyan „burnleys” gólt (0–1).

A 22. percben Ashley Westwood horrorsérülést szenvedett, még a West Ham-játékosok is a fejüket fogták...

Az első félidő végén a vendégek tizenegyest hibáztak.

A 74. percben egy oldalszabadrúgás után Tomás Soucek sodorta a labdát a kapuba, ezzel egyenlítettek a hazaiak (1–1).

A Burnley ugyan egy ponttal közelebb került az Evertonhoz, de a liverpooliak egy meccsel kevesebbet játszottak, míg a West Ham a hetedik helyen ragadt.