PL: könnyűnek indult, de csak vért izzadva nyert a Villa a Luton otthonában

B. D. K.B. D. K.
2024.03.02. 20:37
Az Aston Villa végül győzelemmel távozhat (Fotó: Getty Images)
Az Aston Villa 3–2-re nyert a Luton Town otthonában az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 27. fordulójának szombati utolsó mérkőzésén.

Az Aston Villa egyértelmű esélyesnek számított a Luton Town otthonában, és eleinte nem is okozott csalódást a birminghami szurkolóknak. A 24. percig kellett várni az első gólra, ekkor Leon Bailey szögletét Ollie Watkins bólintotta a kapuba (0–1). A 38. percben az angol válogatott játékos másodszor is eredményes volt (a bajnokságban már tizenhatodszor!), Douglas Luiz remek passzát váltotta gólra. Találatát először les miatt nem adták meg, de a VAR-vizsgálat után már igen (0–2).

A Villa nagy fölényben játszott, a hazaiak először csupán a félidő hajrájában tudtak veszélyeztetni.

A szünet után feljebb tolta állásait a Luton, a játékrész közepén aztán az ide-oda pattogó labdát Tahith Chong juttatta közelről a kapuba (1–2).

Hat perccel később, a 72.-ben az egyenlítés is összejött! Egy oldalszabadrúgásra remek ütemben érkezett Carlton Morris, aki kapásból egalizált. Ez volt idénybeli nyolcadik találata a bajnokságban (2–2).

A Villa teljesen megzavarodott, a hazaiak pedig mentek a fordításért. A 85. percben Morris majdnem lemásolta a gólját, de ezúttal pontatlan volt, ráadásul lesről lőtt.

Amikor már kezdtük volna elkönyveli, hogy pontokat hullajtanak a vendégek, a csereként beálló Moussa Diaby odavarázsolta a labdát a szintén a 79. percben beálló Lucas Digne fejére (2–3).

Az Aston Villa saját magának nehezítette meg a meccset, de végül elhozta a három pontot, és megerősítette negyedik helyét a tabellán. A Luton maradt a kiesőhelyen.

ANGOL PREMIER LEAGUE
27. FORDULÓ
Luton–Aston Villa 2–3 (Chong 66., Morris 72., ill. Watkins 24., 38., Digne 89.)
Korábban
Brentford–Chelsea 2–2 (Roerslev 50., Wissa 69., ill. Jackson 35., Disasi 83.)
Everton–West Ham United 1–3 (Beto 56., ill. Zouma 62., Soucek 90+1., E. Álvarez 90+6.)
Fulham–Brighton & Hove Albion 3–0 (H. Wilson 21., Muniz 32., Adama Traoré 90+1.)
Newcastle United–Wolverhampton Wanderers 3–0 (Isak 14., Gordon 33., Livramento 90+2.)
Tottenham Hotspur–Crystal Palace 3–1 (Werner 78., Romero 80., Szon Hung Min 88., ill. Eze 59.)
Nottingham Forest–Liverpool 0–1 (Núnez 90+9.)