Premier League: a Palace és a Brighton hozta a szokásost

2023.12.21. 22:57
Jordan Ayew (balra) góljával vezetett a Palace, de nem tudott nyerni (Fotó: Getty Images)
A Crystal Palace hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Brightonnal az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Premier League) 18. fordulójának csütörtök esti nyitányán.

A Crystal Palace november elején nyert legutóbb (Burnley, 2–0), és az azóta tartó hatfordulónyi nyeretlen széria lezárásának reményében fogadta az utóbbi hetekben hullámzóan teljesítő Brightont.

Az első félidő végjátékában felcsillant a remény a hazaiak előtt: Bart Verbruggen, a brightoni kapus feleslegesen cselezgetni kezdett, szorult helyzetében szinte törvényszerűen ívelt pontatlanul egy csapattárs felé, Michael Olise fejjel megszerezte a labdát, majd miután visszakapta, középre ívelt, és Jordan Ayew előrevetődve a jobb alsóba fejelt. VIDEÓ ITT!

A második félidőre nagyobb fokozatba kapcsolt a vendégcsapat, és bár Dean Henderson, a londoni kapus sokáig állta a sarat, a 82. percben már nem volt esélye: Eberechi Eze lezser előreívelése ellenfélhez ment, újra építkezhetett a Brighton, és Pascal Gross jobb oldali beívelése után Danny Welbeck gyönyörű ívelt fejest küldött a bal felső sarokba. VIDEÓ ITT!

A hajrá a Brightoné volt, de újabb gól nem született.

A két csapat megelőző nyolc meccsén csupán egyszer fordult elő, hogy bármelyikük egynél több gólt szerzett (az a Palace volt akkor), és most is jött a „szokásos” eredmény: 2019 decembere óta hatodszor játszottak egymással 1–1-es döntetlent.

21.00:
Aston Villa–Sheffield United (Tv: Spíler1)
Szombat
13.30:
West Ham United–Manchester United (Tv: Spíler1)
16.00: Fulham–Burnley
16.00: Luton Town–Newcastle United
16.00: Nottingham Forest–AFC Bournemouth
16.00: Tottenham Hotspur–Everton (Tv: Spíler1)
18.30: Liverpool FC–Arsenal (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!
Vasárnap
14.00:
Wolverhampton Wanderers–Chelsea (Tv: Spíler1)

A Manchester City–Brentford mérkőzést a City klub-vb-szereplése miatt elhalasztották.