PL: Eriksen a Manchester Unitedet választotta, hamarosan aláír – sajtóhír

B. D. K.B. D. K.
2022.07.04. 14:27
Az angol élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Premier League) szereplő Manchester United nagyon közel áll ahhoz, hogy szerződtesse a jelenleg klub nélküli 30 éves dán karmestert, Christian Eriksent – írja a The Athletic, de Fabrizio Romano olasz sportújságíró is megerősítette a hírt.

Christian Eriksen az MU illetékeseinek elmondta, a „vörös ördögöket” választja, és kész aláírni három évre szóló szerződését az angol rekordbajnok klubbal. Már csak a papírmunka, valamint a kötelező orvosi vizsgálat várat magára, igaz, a dán játékos esetében az utóbbival kapcsolatban meg kell jegyezni, az Európa-bajnokságon kapott szívrohama miatt most is alapos kivizsgáláson kell átesnie.

Vajon milyen szerepet szán Ten Hag Eriksennek? (Fotó: AFP)
Vajon milyen szerepet szán Ten Hag Eriksennek? (Fotó: AFP)

Eriksent fél év kihagyás után idén januárban szerződtette június végéig a Brentford, melyben 11 mérkőzésen egy gólt és négy gólpasszt jegyzett. Márciusban Hollandia ellen visszatért a dán válogatottba is, méghozzá álomszerűen, hiszen becserélése után két perccel gólt szerzett, de pár nappal később a szerbek kapuját is bevette.

Amikor Eriksen a Brentfordban kezdőként lépett pályára, csapata csupán két meccsen veszített. Az egyik vereség éppen az Old Traffordon volt, a másik pedig az utolsó fordulóban a bennmaradásért küzdő Leeds United ellen.

Eriksen lehet a Manchester United második nyári igazolása. Az első a carringtoni edzőközpontba hétfőn már megérkező holland válogatott védő, Tyrell Malacia lesz.


Legfrissebb hírek

Videó: Szoboszlai szabadrúgása is ott van a PL-idény legszebb góljai között

Angol labdarúgás
2026.05.26. 13:04

Szoboszlai bekerült az Optánál az év Premier League-csapatába

Angol labdarúgás
2026.05.26. 10:19

Labdarúgás: vereséggel zárta a Négy Nemzet-tornát az U15-ös válogatott

Utánpótlássport
2026.05.25. 12:43

Száztízezer kilométer egyetlen klubért, avagy a magyar, aki nélkül idén nem kezdődött Inter-meccs

Olasz labdarúgás
2026.05.25. 09:53

„Ma többet sírtam, mint az egész eddigi életemben” – Szalah érzelmesen búcsúzott az Anfieldtől

Angol labdarúgás
2026.05.25. 08:23

Tóth Alex 57 percet kapott az El-be jutó Bournemouthban, benn maradt a Tottenham

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:13

Győzelemmel hangolt a BL-döntőre az angol bajnok Arsenal

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:02

Szalah gólpasszal zárta le liverpooli pályafutását, a „vörösök” döntetlennel harcolták ki a BL-indulás jogát

Angol labdarúgás
2026.05.24. 19:02
Ezek is érdekelhetik