A Chelsea az Aston Villát is legyőzte

2013.08.21. 22:48
Az első gól előtti pillanat (Fotó: Reuters)
A Chelsea hazai pályán 2–1-re legyőzte az Aston Villát a Premier League harmadik fordulójából előrehozott mérkőzésen. A londoni együttes Antonio Luna öngóljával került előnybe, majd Christian Benteke egyenlített. A második félidőben Braniszlav Ivanovics döntötte el a három pont sorsát.

Ismét Londonban lépett pályára az Aston Villa. A birminghamiek a hét végén az Arsenal otthonában győztek, most a Stamford Bridge-en volt jelenésük. A találkozó eleje pedig hasonlított a hétvégi bajnokira.

A Villa ezúttal is a hatodik percben került hátrányba. A hét végén Olivier Giroud mattolta az ezután ihletett formában védő Brad Guzan kapust, ezúttal pedig saját csapattársáról pattant a labda a kapuba. Pedig az amerikai kapus elsőre még bravúrral védte Eden Hazard lövését, de Antonio Luna pont rossz helyen érkezett, így róla vágódott a Villa kapujába a labda.1–0

Aztán ezúttal is egyenlített az Aston Villa, és ezúttal is Christian Benteke volt eredményes, miután 11 méterről a kapu jobb oldalába bombázott. A belga támadó a tizenhetedik Premier League-gólját szerezte a 2013-as naptári évben. A Villa csatára e tekintetben a legjobb az angol élvonalban. Ebben a bajnokságban két meccsen három gólnál tart. 1–1

A második félidőben is igen szervezetten, jól futballozott az Aston Villa, amely komolyan feledtetni akarja az előző szezont, amelyben épphogy bentmaradt a csapat. (A 17. helyen végeztek)

Petr Cechnek többször is szép védést kellett bemutatnia, hogy a vendégek ne jussanak előnyhöz. Aztán szép lassan fölénybe került a Chelsea, a Villa pedig megroppant a nyomás alatt. A 73. percben Braniszlav Ivanovics fejelt a kapuba, eldöntve ezzel a három pont sorsát. 2–1

A Hull City után tehát az Aston Villát is legyőzte a Chelsea.