Ismét a 17 éves Macheda szerezte a Manchester United győztes gólját

2009.04.11. 18:18
A Liverpool nyitó meccsen elért győzelme után fel volt adva a lecke az élmezőny többi tagjának az angol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában. A Manchester United ismét a 17 éves Federico Machedának köszönheti az újabb győzelmét. A Chelsea sokáig emlékezetes mérkőzést játszott a Bolton ellen: majdnem elszórakozta négygólos előnyét, a vendégek kilenc perc alatt szereztek három gólt. Az Arsenal a második félidőben bedarálta a Wigant.
Federico Macheda megint győztes gólt szerzett
Fotó. Reuters

A forduló előtt egypontos előnnyel vezető Manchester United a Fülöp Mártont ismét csak a kispadon szerepeltető Sunderland otthonába látogatott. A Porto elleni BL-visszavágóra készülő „vörös ördögök” Cristiano Ronaldót csak a kispadra jelölték.

Az első félidő feléig úgy tűnt, elviseli a nyomást a Manchester, ugyanis Wayne Rooney átadásából Paul Scholes fejjel megszerezte vezetést csapatának. Ezután azonban a Sunderlad lassan átvette a játék irányítását, ennek azonban ekkor még nem lett meg az eredménye.

Nem úgy a folytatásban: Kenwyne Jones megszerezte az egyenlítést csapatának. Korán örültek azonban a hazaiak, Federico Macheda ugyanis ismét győztes gólt szerzett a Manchesternek, alig két perccel beállása után(!). Érdemes lenne elgondolkodnia Alex Fergusonnak, mire menne 17 éves olasz tehetsége kezdőként.

SUNDERLAND–MANCHESTER UNITED 1–2

A Chelsea a Boltont fogadta, és egészen a 70. percig senki nem gondolta volna, hogy a vége akár szoros is lehet. Addigra ugyanis már négygólos előnyre tett szert Guus Hiddink csapata.

Az első félidőben Michael Ballack egy kényszerítő után visszakapott labdát közelről bombázott a kapu közepébe, ezzel vezetett szünetben a Chelsea. Rögtön a kezdés után Drogba duplázta meg az előnyt, Frank Lampard szabadrúgása után előzte meg védőjét, és a kapu bal oldalába talált.

Ezután Lampard is eredményes volt büntetőből, majd Drogba fejese jelentette a négygólos hazai előnyt. A 70. perctől viszont félelmetes kilenc percet produkált a Bolton.

Ennyi idő kellett ugyanis a vendégeknek, hogy egy gólra jöjjenek fel. Idegesen feszenghettek a „kékek” drukkerei a lelátón, a Boltonnak még az egyenlítésre is volt esélye, végül ez már nem sikerült nekik. Talán ha nem adtak volna négygólos előnyt a Chelsea-nek…

CHELSEA–BOLTON 4–3

Az Arsenal is meleg pillanatokat élt meg a Wigan otthonában: Mido már az első negyedóra végén megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A második félidőben azonban Theo Walcott és Mikael Silvestre révén fordítani tudott a londoni csapat, a 90. percben pedig Arsavin és Song is betalált.

Így ha nehezen is, de minden esélyes begyűjtötte a három pontot a fordulóban, vagyis a Manchester United továbbra is az élen, a Liverpool és a Chelsea pedig folytathatja a „vörös ördögök” üldözését.

Halmosi Péter a kispadról nézte végig a Middlesbrough elleni, idegenbeli 3–1-s Hull City-vereséget.

PREMIER LEAGUE

32. FORDULÓ
Chelsea–Bolton 4–3 (Ballack 40., Drogba 48., 63., Lampard 60. – tizenegyesből, ill. O’Brien 70., Basham 74., Taylor 79.)
Middlesbrough–Hull City 3–1 (Sanli 3., Bates 29., King 90., ill. Manucho 9.)
Portsmouth–West Bromwich 2–2 (Kaboul 33., Kranjcar 64., ill. Greening 48., Brunt 62.)
Sunderland–Manchester United 1–2 (Jones 56., ill. Scholes 19., Macheda 76.)
Tottenham–West Ham 1–0 (Pavljucsenko 65.)
Wigan–Arsenal 1–4 (Mido 17., ill. Walcott 61., Silvestre 71., Arsavin 90., Song 90.)