A duplázó Cristiano Ronaldo ismét az élre repítette az MU-t

2007.11.11. 18:12
A hetek óta remeklő címvédő Manchester United 2-0-ra nyert a Blackburn Rovers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. A portugál Cristiano Ronaldo két gólt szerzett.
Cristiano Ronaldo ismét vállán vitte csapatát
Reuters
Reuters

A két gárda legutóbbi manchesteri találkozója emlékezetesen alakult, sokáig a levegőben lógott a szenzáció. A vendégek 1-0-ra vezettek, de az utolsó húsz percben parádézó „vörös ördögök” végül 4-1-re diadalmaskodtak.

Az optimistább hazai szurkolók ezúttal is gólparádét vártak kedvenceiktől, akik a legutóbbi hat meccsen 22 alkalommal voltak eredményesek, ötször jutottak el négy találatig. Csak az Arsenal elleni szuperrangadón (2-2) buktak pontokat Sir Alex Ferguson vezetőedző fiai, most is favoritként várták a kezdést.

Az első játékrész elején az MU próbálkozott, majd a 19. percben a blackburni Samba 27 méterről döngette meg a keresztlécet. Ez felpaprikázta Cristinao Ronaldót, aki a 33. percben 11 méteres fejessel szerzett vezetést csapatának. A portugál zseni annyira belejött az ünneplésbe, hogy alig telt el két perc, és ismét mattolta Brad Friedelt. A szélső ezúttal lábbal volt eredményes, a legutóbbi tizenegy találkozón már tizedik alkalommal „szólította” középkezdéshez az aktuális riválist.

A két gólos előny végképp megnyugtatta az MU-t, amely a szünetig már megőrizte előnyét.

A manchesteri közönség korábbi kedvence, a blackburnieket dirigáló Mark Hughes bizonyára alapos fejmosást tartott a szünetben, de elképzelését gyorsan romba döntötte David Dunn fegyelmezetlensége. A Rovers-középpályás az 53. percben szabálytalankodott Louis Sahával szemben, második sárgája után piros lapot kapott.

A folytatás már kevés izgalmat hozott, a vendégek túlzott keménységgel igyekeztek megállítani a hazaiakat. A játékvezető sárga lapokkal igyekezett megfékezni a Hughes-gárdát, amelynek esélye sem volt az egyenlítésre.

A hajrában Fridele remek védései mentették meg a látogatókat a súlyos vereségtől, de ez sem szomorította el a manchesteri szurkolókat. A bajnoki címvédő ugyanis simán begyűjtötte a három pontot és hétfő estig mindenképpen vezeti a pontvadászatot. Az Arsenalnak legalább két gólos különbséggel kell nyernie Readingben ahhoz, hogy visszaszerezze az első helyet.