NHL: tízgólos meccsen verte meg a Bruins a Lightningot

D. S. B.D. S. B.
2024.01.07. 08:26
A Boston tízgólos meccsen verte meg a Tampa Bayt (Fotó: Getty Images)
Gólzáporos mérkőzésen, 7–3-ra nyert a Boston Bruins a Tampa Bay Lightning ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) magyar idő szerinti vasárnapi játéknapján.

A vendég Tampa olyannyira jól kezdett, hogy Brayden Point révén már 21 másodperc után megszerezte a vezetést, de hiába a vendégek jó rajtja, már az első harmadot is megnyerte a Bruins (2–1). A kiegyenlített második felvonás után a harmadik játékrészben azonban már csak a házigazda volt eredményes és 7–3-ra győzött, amivel pontszámban beérte a főcsoportot vezető Rangerst.

A New York-iak ugyanis hiába egyenlítettek 3–0-ról és harcolták ki a hosszabbítást, szétlövéssel alulmaradtak a Montreal Canadiens vendégeként.

Győztek viszont a Nyugati konferencia élmezőnyének jégre lépő tagjai: a címvédő Vegas Golden Knights 5–2-vel küldte haza a New York Islanderst, míg a Vancouver Canucks ugyancsak tízgólos meccset nyert meg Newarkban 6–4-re a Devils ellen.