Férfi vízi BL: idegenben nyert az FTC, otthon kapott ki az Eger

2019.05.15. 19:51
Varga Dénes négy gólt szerzett (Fotó: Facebook/FTC Vízilabda)
A már biztos továbbjutó FTC Moszkvában győzött, a már korábban búcsúzó Eger hazai pályán kikapott a férfi vízilabda Bajnokok Ligája főtáblájának utolsó, tizennegyedik fordulójában.

A Heves megyei csapat nagyon gyengén kezdett a spanyol Barceloneta ellen, az első negyed után 2–6, a félidőben 2–9 állt a vendégek neve mellett. Vége hatgólos, 16–10-es vereség lett, a hazaiak szerb játékosa, Sztrahinja Rasovics négy gólt szerzett, a meccs legeredményesebbje azonban a hatgólos Alberto Munarriz lett.

Az A-csoportban 4. helyen zárt Fradi az ötödik helyezett Dinamo Moszkva otthonában szállt medencébe, és a négygólos Varga Dénes vezetésével 13–11-re győzött. A Ferencváros a június 6. és 8. között sorra kerülő nyolcas döntő negyeddöntőjében az A csoport első helyezettjével, a horvát Jug Dubrovnikkal találkozik.

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
14. FORDULÓ
A-CSOPORT
Dinamo Moszkva (orosz)–Ferencváros 11–13 (3–1, 2–6, 2–3, 4–3)
Moszkva. V:
Miskovics (montenegrói), Gómez (spanyol)
DINAMO: Ivanov – HOLOD 3, Sepeljev, Latipov, D. Pijetlovics 1, Szucskov, NAGAJEV 2. Csere: LAZAREV 3, Kopcev, Bicskov 1, Szubotics 1, Liszunov. Edző: Marat Zakirov
FTC: Gárdonyi – SZ. MITROVICS 2, VARGA DÉNES 4, JAKSICS 2, Német T., Vámos, Sedlmayer 1. Csere: Kállay 1, Pohl, Mezei, YOUNGER 3, Jansik Sz. Edző: Varga Zsolt
Gól – emberelőnyből: 14/9, ill. 11/7
Gól – ötméteresből: –, ill. 2/2
Kipontozódott: Pohl (21. p), Bicskov (23. p.), Sedlmayer (26. p.)
Marat Zakirov:
– Nagyon jó mérkőzést játszottunk, biztosan élvezték a szurkolók is, az egyetlen szépséghibája, hogy elveszítettük… Mindent megtettünk, de ez csak a szoros vereséghez volt elég.
Varga Zsolt: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk Moszkvában, és ebben nem is „csalódtunk”. Örülünk, hogy megszereztük a három pontot, és győzelemmel zártuk a csoportkört.

ZF-Eger–CNA Barceloneta (spanyol) 10–16 (2–6, 0–3, 3–3, 5–4)
Eger, 600
néző. V: Rakovics (szerb), Derviux (francia)
EGER: Csiszár – SZ. RASOVICS 4, Vlahopulosz 2, Lukács D., Murisics, Hosnyánszky, Gyárfás 1. Csere: Avramovics 1, Decker Á., SÁNTA 2, Biros B., Magyar M. Edző: Dabrowski Norbert
BARCELONETA: LÓPEZ PINEDO – F. Fernández 1, Mallarach, MUNARRÍZ 6, J. VRLIC 4, PERRONE 1, Famera. Csere: M. Linares (kapus), Larumbe, GRANADOS 2, P. Linares, Prieto 1, Tahull 1. Edző: Jesus Martín
Gól – emberelőnyből: 11/5, ill. 11/7
Gól – ötméteresből: –, ill. 1/1
Kipontozódott: Lukács D. (24. p.), Decker Á. (29. p.), Famera (30. p.)
Dabrowski Norbert: – Pozitívum, hogy tíz gólt lőttünk a Barcelonetának, amely köztudottan az egyik legjobban védekező csapat két jó kapussal. A kapott góloknál sokszor egy-egy centiméter hiányzott a védőinknek, hogy közbeavatkozzanak. Ha a pénteki bajnoki bronzcsatára ebben tudunk javulni, örülni fogok, ha nem, akkor nagyon bosszús leszek.
Jesus Martín: – Fontos mérkőzésen sikerült megszerezni a három pontot, köszönhetően az első két negyedben nyújtott nagyszerű teljesítményünknek. Várjuk a nyolcas döntőt, amelyben szeretnénk jól szerepelni.