Férfi vízi BL: az OSC az utolsó másodpercekben döntött

2017.11.08. 21:51
Az Egernek ezúttal sem jött össze a siker a Recco ellen (Fotó: Földi Imre)
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 2. fordulójában a címvédő Szolnok otthon 15–3-ra legyőzte a Steaua Bucuresti gárdáját, így második meccsét is megnyerte.

A román együttest az első körben idegenben 8–3-ra legyőző ZF Eger újra nekifutott, hogy legyőzze a nyolcszoros győztes Pro Reccót, de ahogyan az előző idény csoportkörében kétszer, majd a budapesti hatos döntőben a bronzmeccsén, most is az olaszok örülhettek (4–6).

A nap harmadik magyar érdekeltségű meccse az OSC–Hannover volt – elképesztő végjátékban. A szenzációsan játszó, három gólig Darko Brguljan vezérletével a vendégek a vége előtt két góllal vezettek (5–7), de végül a hazai csapat a három találatot jegyző Drasko Brguljan vezérletével fordítani tudott. Nemanja Ubovics utolsó másodpercekben ellőtt labdája épp Darko Brguljan kezén változtatott irányt... (8–7).

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 2. FORDULÓ
A-HÍD OSC-ÚJBUDA–WASPO HANNOVER (német) 8–7
(2–2, 1–2, 2–1, 3–2)
Nyéki uszoda, 600 néző. V: Szanojevics (szerb), Tiozzo (horvát)
OSC: BISZTRITSÁNYI – RANDjELOVICS 2, Hegedüs G., UBOVICS 2, Erdélyi, Tóth M., DRASKO BRGULJAN 3. Csere: Gór-Nagy, Salamon F. 1, Kovács Gábor, Seman, Bundschuh. Edző: Petik Attila
HANNOVER: SCHENKEL – Carusics, Bukowski 1, Ban, DARKO BRGULJAN 3, Radovics 1, Preuss. Csere: JOKICS, Tkac 1, Szekulics 1, Esforzado, Winkelhorst. Edző: Karsten Seehafer
Gól – emberelőnyből: 11/4, ill. 8/4
Kipontozódott: Randjelovics (32. p.)
Petik Attila: –
A partról nagyon nehéz volt a mérkőzés... Döntő szituációkban többet hibáztunk az első három negyedben, és védekezésben is volt egy-két hibánk. Készültünk Darko Brguljanra, aki így is három gólt dobott, és emellett rengeteg helyzetet kihagytunk, peches lövéseink is voltak, de az is előfordult, hogy rosszul döntöttünk. Mindenesetre gratulálok a csapatnak, mert a sírból hozta vissza a meccset.

(4–0, 2–2, 5–0, 4–1)
Szolnok, 500 néző. V: Kuretasz (görög), Krizsanovszkij (orosz)
SZOLNOK: KARDOS – Bátori 1, Prlainovics, Jansik D. 1, Mezei, ZALÁNKI 3, Gocics 1. Csere: M. ALEKSZICS 4, Younger 2, MILOS CSUK 2, Kis G., Fülöp B. 1. Edző: Cseh Sándor
STEAUA: Diakonow – Delgado, Robu, Ghiban, Buljabasic, D. Filipovics 1, Murisics 1. Csere: Dragusin (kapus), Chioveanu 1, Vatrai, Radoi, Popescu, Goanta. Edző: Andrei Iosep
Gól – emberelőnyből: 9/5, ill. 6/1
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. –
Kipontozódott: D. Filipovics (25. p.)
Cseh Sándor: –
Csapatunkból mindenki becsülettel tette a dolgát, annak ellenére, hogy volt néhány perc, amikor eltértünk a megbeszélt taktikától. Nagyon sima győzelmet arattunk, túlzónak tartom a különbséget.
Andrei Iosep: – Szorosabb eredményt vártam, annak ellenére, hogy a világ egyik legerősebb csapatával találkoztunk. Sajnos nekünk semmi sem sikerült, sem a védekezésünk, sem a támadójátékunk nem állt össze.

ZF EGER–PRO RECCO (olasz) 4–6 (1–3, 2–2, 1–1, 0–0)
Eger, 1600 néző. V: Alexandrescu (román), Franulovic (horvát)
EGER: B. MITROVICS – RASZOVICS 4, Kovács Gergő, Csucskovics, Bedő, Vlahopulosz, Lőrincz B. Csere: Hosnyánszky, HÁRAI, Avramovics, Decker Á., Angyal. Edző: Dabrowski Norbert
RECCO: VOLAREVIC –Molina 2, IVOVICS 2, Aicardi 1, FILIPOVICS, Echenique, Gitto. Csere: Mandics, Bruni, Di Fulvio 1, Bodegas, Alesiani, Aicardi. Edző: Vladimir Vujaszinovics
Gól – emberelőnyből: 3/0, ill. 8/2
Gól – kettős emberelőnyből: 1/1, ill. –
Gól – ötméteresből: 2/2, ill. –
Dabrowski Norbert: –
Végig hittem benne, hogy pontot vagy pontokat tudunk szerezni. Az első negyedben összeszedett hátrányt cipeltük végig, nem tudtunk közelebb kerülni a Reccóhoz, pedig volt két olyan pont, amikor azt éreztem, meg van fogva az ellenfél. Mindent beleadtunk, hiányérzetem csak az első negyed hibái miatt van.
Vladimir Vujaszinovics: – Ahogyan arra a mérkőzés előtt is számítottam, nagyon nehéz meccset vívtunk, de örülök neki, mert az ilyen találkozókon tudunk fejlődni. Az Eger nagyon erős csapat, biztos vagyok benne, hogy ott lesz a nyolcas döntőben.