Férfi vízi BL: a Szolnok és az Eger nyert, az OSC kikapott

2018.02.28. 21:43
Andrija Prlainovics volt a Szolnok egyik legjobbja (Fotó: Micheller Szilvia)
A Szolnok hazai medencében 13–10-re nyert a Jadran Herceg Novi ellen a férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában, míg az Eger 14–4-re győzött Hollandiában. Az A-csoportban az OSC 7–4-re kikapott otthon a Jug Dubrovniktól.

Az utóbbi időben botladozó szolnokiaknak a későbbi nagyobb izgalmak elkerülése érdekében „ajánlott” volt legyőzniük a Jadrant. Az első gólt a vendégek szerezték, a nyitó negyed végén azonban 6–3-at mutatott az eredményjelző, ráadásul hat különböző játékos szerezte a szolnoki gólokat.

A második játékrészben sokáig egy hazai pólós sem talált be, a Jadran viszont egyenlített közben (6–6). Milan Alekszics emberelőnyös góljának köszönhetően a Dózsa minimális előnnyel zárta a mérkőzés első felét.

Dragan Draskovics harmadik találatával a Jadran újra egyenlített, sőt a 8–7-nél már vezetett is. A Szolnok szekerét ezután a két szerb légiós, Alekszics és Andrija Prlainovics mozdította ki a gödörből, góljaikkal sikerült fordítani, Aaron Younger pedig bő egy perccel a vége előtt gyakorlatilag eldöntötte a meccset. Milos Csuk gólja már csak a hab volt a tortán.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 9. FORDULÓ
SZOLNOKI DÓZSA–JADRAN HERCEG NOVI (montenegrói) 13–10 (6–3, 1–3, 2–2, 4–2)
Szolnok, 700
néző. V: Rakovics (szerb), Krizsanovszki (orosz)
SZOLNOK: Nagy V. – Bátori 1, PRLAINOVICS 3, Mezei, Jansik D. 1, Milos Csuk 1, Gocics. Csere: M. ALEKSZICS 4, Zalánki 1, YOUNGER 2, Kis G., Fülöp. Edző: Cseh Sándor
JADRAN: Kandics – DRASKOVICS 3, Ukropina, MERKULOV 1, Krijesztorac 1, Spaics 1, Popadics 1. Csere: Banicsevics 1, Gardasevics, Radovics 1, Petkovics 1. Edző: Vladimir Gojkovics
Gól – emberelőnyből: 10/3, ill. 5/1
Gól – ötméteresből: 1/0, ill. 1/1
Kipontozódott: Draskovics (30. p.)
Cseh Sándor:
– Egyrészt nagyon tetszett, amit a Herceg Novi játszott ezen a mérkőzésen, minden elismerésem érte, másrészt ha valaki, én biztosan tudom, hogy milyen színvonalon játszottunk, és milyen érzések voltak játékosaimban a mérkőzés közben. Nagyon büszke vagyok rájuk, hogy az utolsó pillanatig győzni akartak.
Vladimir Gojkovics: – Az első negyedben úgy tűnt, elhúz tőlünk a szolnoki csapat, de mi szerencsére felzárkóztunk, és a nyomába eredtünk. A második és a harmadik harmadban pedig kifejezetten jól játszottunk, és a záró negyedig úgy látszott, győzelmi esélyeink vannak. Az utolsó negyedben már jobban pólózott a hazai együttes, de szerintem nem okoztunk csalódást, jól teljesítettünk a címvédő otthonában.

AZC ALPHEN (holland)–ZF-EGER 4–14 (1–2, 1–4, 2–4, 0–4)
Alphen. V:
Budramisz (görög), Castagnola (olasz)
ALPHEN: Urosevics – Nagy L., De Mey, Ivosevics, Stienstra, De Zwaan, Van Gulik, Van Mil 1, Mandolini, Miralis 1, Indjics 1, M. Filipovics 1. Edző: Ron van der Wild
EGER: B. Mitrovics – Decker Á. 3, Hárai, Hosnyánszky, Vlahopulosz 1, Kovács Gergő, Rasovics 4. Csere: Csiszár (kapus), Angyal 2, M. Avramovics 1, Lőrincz 1, Biros B. 1, Bedő 1. Edző: Dabrowski Norbert
Gól – emberelőnyből: 5/2, ill. 7/0
Kipontozódott: Van Mil (31. p.)
Dabrowski Norbert:
– A mérkőzés illeszkedett abba a tervbe, amit a hétre készítettünk. Bajnokok Ligája-meccshez képest keményen edzettünk délelőtt, nyilván már az egyre jobb formába kerülő Ferencváros elleni rangadóra készülve, és még a hazaút előtt is gyakorlunk egyszer. Hosszúra, tízórásra nyúlt az utunk idefelé, ami nem kényelmes, de igazából megszokhattuk.

A-CSOPORT, 9. FORDULÓ
A-HÍD-OSC-ÚJBUDA–JUG DUBROVNIK (horvát) 4–7 (2–2, 1–2, 1–2, 0–1)
Nyéki uszoda, 400
néző. V: Teixido (spanyol), Koryzna (lengyel)
OSC: BISZTRITSÁNYI – Drasko Brguljan, Salamon 1, Gór-Nagy, Ubovics, ERDÉLYI 3, Hegedüs G. Csere: Randjelovics, Kovács Gábor, Seman, Tóth M., Bundschuh. Edző: Tóth László
DUBROVNIK: BIJAC – FATOVIC 4, Renzuto 1, V. Rasovics, Loncar, Macan, JOKOVIC 2. Csere: J. García, Ivankovic, Pavlicsevics, Benic, Lozna. Edző: Vjekoslav Kobescak
Gól – emberelőnyből: 14/2, ill. 11/2
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/1
Kipontozódott: Randjelovics (22. p.), Benic (22. p.), J. Garcia (26. p.), Gór-Nagy (30. p.)
Tóth László:
– Kiváló kapusteljesítmény és jó védekezés mellett a támadójátékunk nagyon enervált volt. Rengeteget hibáztunk emberelőnyben, még időkérések után is, ami senki ellen nem fér bele, nem hogy a Dubrovnik ellen. Jó lövőink vannak, de a lövéseink minősége ezúttal nem érte el a kívánt szintet. Új fest, a folytatásban a Bajnokok Ligáját más célokra kell használnunk, mert a továbbjutásról lassan nincs miért beszélni.
Vjekoslav Kobescak: – Nagyon kemény mérkőzés volt, amin rendkívül fontos három pontot szereztünk, így ugyanis továbbra is versenyben vagyunk a továbbjutásért. Az OSC nagy csatára kényszerített minket, sokkal erőteljesebben pólózott, mint Dubrovnikban. Mindkét csapat sok hibával játszott, ezúttal talán mi rontottunk kevesebbet.

Waspo Hannover (német)–Olympiakosz Pireusz (görög) 7–12
CNA Barceloneta (spanyol)–VK Partizan Beograd (szerb) 16–5
AN Brescia (olasz)–Dinamo Moszkva (orosz) 9–9