Férfi vízi BL: bealudt a Szolnok, de legyőzte a Pro Reccót!

2017.12.09. 19:50
A férfi vízilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójában az Eger 14–5-re legyőzte a Sabadellt, a Szolnok pedig 10–9-re megverte az eddig egyedüliként hibátlan Pro Reccót. Az A-csoportban az OSC otthon két góllal kikapott a Bresciától.

Nagyon beragadt a kezdésnél a címvédő Szolnok, hiszen az előző idényben a négyes döntő elődöntőjéig minden meccsét megnyerő Pro Recco szerezte az első három gólt (0–3).

A magyar csapat visszakapaszkodott egy találatra (2–3), aztán állandósult a felek között az egy-két gólos differencia – a vendégek javára.

A már 7–5-ös hátrányban lévő Szolnok a záró felvonásban érte utol ellenfelét, sőt át is vette a vezetést (8–7)! A Pro Recco büntetőből egyenlített, majd 9–8 után egy parádés csavarral újra, de 10–9-et követően már nem volt válasza.

A Pro Reccónak ez volt az első veresége a csoportkörben a 2015–2016-os szezon óta, akkor is a Szolnok vendégeként maradt alul (12–11).

A csoport másik magyar érdekeltségű meccsén az Eger már az elején magához ragadta a kezdeményezést, és előnyét folyamatosan növelve simán, 14–5-re kiütötte a Sabadellt.

FÉRFI VÍZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
4. FORDULÓ
A-CSOPORT
A-HÍD OSC ÚJBUDA
AN BRESCIA (olasz) 6–8 (1–1, 3–2, 0–2, 2–3)
Nyéki Imre uszoda, 200
néző. V: Dervieux (francia), Sztavridisz (görög)
OSC: BISZTRITSÁNYI – Drasko Brguljan, GÓR-NAGY 1, Randjelovics 1, Ubovics, Hegedűs G., Erdélyi 1. Csere: Tóth Márton 1, Salamon F. 1, Seman 1, Kovács Gábor, Bundschuh. Edző: Petik Attila
BRESCIA: DE LUNGO – Bertoli 1, Nora, N. Vukcsevics 1, N. PRESCIUTTI 1, C. Presciutti 1, JANOVICS 2. Csere: Muslim 2, Rizzo, Paszkovics, Guerrato, Manzi. Edző: Alessandro Bovo
Gól – emberelőnyből: 8/2, ill. 11/3
Petik Attila: –
Az első két negyedben kézben tartottuk a mérkőzést. Ami a harmadik negyedben történt, arra nem találok szavakat... Kontra, kiállítás, kontra, kiállítás. Utána persze hibáztunk, de az a negyed, amit tettek velünk, tönkretette az egész munkánkat, őszünket. Gratulálok a Bresciának, mert meg tudta nyerni ezt a meccset, de nem ők nyerték meg. A harmadik negyedben kilencen voltak.
Alessandro Bovo: – Boldog vagyok, egy nagyon jó mérkőzést játszottunk. Védekezésben és a pozíciós támadásban is a legjobbunkat nyújtottuk. A mai eredmény nagyon fontos számunkra, hiszen az OSC nagyon jó csapat.

ZF EGER
ASTRAPOOL SABADELL (spanyol) 14–5 (3–1, 4–2, 5–2, 2–0)
Eger, 700 néző. V: Rovida (olasz), Ahladiotosz (görög)
EGER:
B. MITROVICS – Vlahopulosz 2, Lőrincz, BEDŐ 1, Angyal 1, HOSNYÁNSZKY 2, RASOVICS 5. Csere: Hárai 1, Kovács G. 1, Decker, Biros B., Avramovics 1. Edző: Dabrowski Norbert
SABADELL: Motos – S. CABANAS 2, López Escribano, Carrasco, Bustos, Muller, Carillo 1. Cs.: Matoso, Fenoy, V. Cabanas 1, Gorria, Gallego 1. Edző: Salvador Gómez
Gól – emberelőnyből: 11/8, ill. 9/0
Kipontozódott: S. Cabanas (28. p.)
Dabrowski Norbert:
– A papírformát nem mindig egyszerű érvényesíteni. Nagyon örülök, hogy ez most sikerült, és jó játékkal ilyen különbséggel nyerni tudtunk. Az emberhátrányoknál a védekezésünkre és az előnyös helyzetek kihasználására nem lehet panaszunk. Kellett a siker a csapatnak, erőt adhat a folytatáshoz.
Salvador Gómez: – Reális a végeredmény. A kiváló játékosokat felvonultató Eger mai játéka ellen nem volt ellenszerünk. Bosszús vagyok, amiért az előnyös helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

SZOLNOKI DÓZSA–PRO RECCO (olasz) 10–9 (1–3, 2–2, 3–2, 4–2)
Szolnok, 1100 néző. V: Putnikovics (szerb), Naumov (orosz)
SZOLNOK: NAGY V. – Bátori, PRLAINOVICS 3, Jansik D. 1, Mezei, Gocics, Zalánki. Csere: Alekszics, YOUNGER 4, MILOS CSUK 2, Kis G., Fülöp. Edző: Cseh Sándor
RECCO: Volarevic – Molina 2, Di Fulvio, IVOVICS 4, Aicardi 1, Filipovics 1, Mandics. Csere: Bruni, Bodegas, Echenique 1, Alesiani, Gitto. Edző: Vladimir Vujaszinovics
Gól – emberelőnyből: 13/4, ill. 12/3
Gól – ötméteresből: 1/1, ill. 2/2
Kipontozódott: Ivovics (22. perc), Zalánki (29. perc)
Csere nélkül kiállítva: Gitto (28. perc)
Cseh Sándor: –
Mindkét csapat fantasztikusan játszott, számomra a leginkább örömteli a nulla háromtól hét hétig tartó időszak volt. Úgy gondolom, mindkét együttes győzelmet érdemelt volna ezért a teljesítményért.
Vladimir Vujaszinovics: – A világ két legjobb csapata játszott, méghozzá nagyon magas színvonalon, kár, hogy a játékvezetők nem fogtak ki hasonlóan jó napot. Megyünk tovább, lesz még lehetőségünk javítani a folytatásban.