NL: Grúzia veretlen maradt, Andorra negyedszer ikszelt

2018.11.19. 19:57
Merebasvili és Csakvetadze szerezte a grúz válogatott góljait (Fotó: AFP)
Az első helyet már korábban megszerző, így feljutó Grúzia otthon is legyőzte a kazahokat a Nemzetek Ligája D-divíziójának 1. csoportjában.

A biztos csoportgyőztes Grúzia a kazahokat fogadta, és bár fölényben futballozott, csak az 59. percben szerzett vezetést. A Gent 19 éves szélsője, Giorgi Csakvetadze simán lefutotta védőjét a bal szélen, beadását a Wisla Plock játékosa, Giorgi Merebasvili fejelte a hálóba: 1–0.

A mérkőzés hajrájában Csakvetadze pillanatai következtek, előbb ordító ziccerben, egy lépésről az üres kapu helyett a kapufát találta el, majd a 84. percben 15 méterről nagy góllal növelte az előnyt (2–0).

A vendégek a 90. percben szépítettek Oralkan Omirtajev révén, beállítva a 2–1-es végeredményt.

A csoport másik mérkőzésén nem született gól, így Andorra és Lettország teljesen ugyanolyan mérleggel, négy-négy döntetlennel és két-két vereséggel zárt. A harmadik helyet a balti válogatott szerezte meg, jobb gólkülönbségének köszönhetően.