NL: a szlovákok otthon kaptak ki a csehektől; itt az első ír pont

2018.10.13. 23:03
A Nemzetek Ligája B-divíziójának 1. csoportjában a szlovák labdarúgó-válogatott hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett Csehországtól. A 4. csoportban nem hozott gólt Írország és Dánia dublini mérkőzése.

Az első félidő egyetlen nagy lehetősége a csehek előtt adódott a 10. percben: sikertelen szöglet után Matej Vydra gyűjtötte be a labdát, majd lövését hatalmas bravúrral a kapufára ütötte Martin Dúbravka. A kapufáról kipattanó labda Tomás Soucek elé került, aki viszont nem tudott élni a hatalmas lehetőséggel, és fölé lőtte a labdát.

Jól kezdődött a második félidő a csehek számára. Az 52. percben Borek Dockal indításából Michael Krmencík szerezte meg a vezetést a vendégeknek (0–1).

Négy perccel a csehek gólja után majdnem válaszoltak is a szlovákok, de Róbert Mak ziccerben fölé lőtte a labdát, így nem változott az eredmény. Nem úgy, mint a 62. percben: szöglet után Marek Hamsík lőtte be a kapusról kipattanó labdát a kapuba (1–1).

A 76. percben ismét megszerezte Csehország a vezetést: Dockal beadására Patrik Schick érkezett tökéletesen és fejelte a rövidbe a labdát (1–2).

A továbbiakban nem módosult az állás, így a vendégek győzelmével zárult a találkozó.

A 4. csoport dublini mérkőzésén a dánoknak volt egy kapufájuk Pione Sisto jóvoltából, továbbá egy nagy helyzetük, amelynél Simon Kjaer fejesét a gólvonalról vágták ki az írek, ám a hajrá a hazai csapaté volt – a döntetlen igazságosnak mondható. Írország az első pontját szerezte a sorozatban.