nemzetisport.hu 2019.05.13 13:09 Frissítve: 2019.05.18 20:31

Heti program: zárul az NB I, a La Liga és a Bundesliga; női labdarúgó BL-döntő

Májusban a labdajátékok minden sorozata a végéhez közelít, vagy le is zárul. Befejeződik a labdarúgó NB I, az NB II, a német Bundesliga, valamint a La Liga szezonja, kupadöntőt játszanak többek között Angliában és Olaszországban. A női futball kedvelői nemcsak a Magyar Kupa fináléját, hanem a BL-döntőt is megtekinthetik Budapesten. Jön az U17-es Eb végjátéka. Véget ér a férfi vízilabda BL csoportköre, itthon már a helyosztókat játsszák. Az utolsó forduló következik a férfi kosárlabda NB I középszakaszában. A férfi EHF-kupában és a férfi kosár Euroligában is négyes döntőt rendeznek. Zajlik a jégkorong-világbajnokság, a Giro d’Italia, valamint az NBA és az NHL rájátszása. Róma ATP- és WTA-tenisztornának ad otthont. A MotoGP-sorozat mezőnye Franciaországban versenyez. Lássuk, milyen sporteseményeken izgulhatunk a héten!

 

 

MÁJUS 13., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ÍRORSZÁG
NEGYEDDÖNTŐ
17.30:
 Olaszország–Portugália
20.00: MAGYARORSZÁG–Spanyolország

OLASZ SERIE A
36. FORDULÓ
19.00: 
Bologna–Parma (Tv: Digi Sport2)
21.00: 
Internazionale–Chievo (Tv: Digi Sport2)

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 8. FORDULÓ
B-CSOPORT
18.15:
 Haladás–Nyírgyulaj
20.30: BME–Veszprém

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
CSOPORTKÖR
A-CSOPORT 
(KASSA)
16.15: 
Egyesült Államok–Finnország
20.15: 
Szlovákia–Kanada (Tv: Sport2)
B-CSOPORT 
(POZSONY)
16.15: 
Oroszország–Csehország (Tv: Sport2)
20.15: Norvégia–Svédország
NHL, RÁJÁTSZÁS

Kedd, 3.00:
 San Jose Sharks–St. Louis Blues (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 3. szakasz, Vinci–Orbetello, 219 km (Tv: Eurosport1)
23.00: Tour of California, 2. szakasz (Tv: Eurosport1)

TENISZ
11.00: 
ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)
11.00: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)
18.00: ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport3)
21.00: ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)

MÁJUS 14., KEDD

ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15: Nagy-Britannia–Dánia
20.15: Németország–Franciaország
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15: 
Olaszország–Lettország
20.15: Svájc–Ausztria
NHL, RÁJÁTSZÁS

Szerda, 2.00: 
Carolina Hurricanes–Boston Bruins (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 4. szakasz, Orbetello–Frascati, 228 km (Tv: Eurosport1)
23.00: Tour of California, 3. szakasz (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
18.00: 
Mol-Pick Szeged–Csurgói KK (Tv: M4 Sport)
18.00: Telekom Veszprém–Ceglédi KKSE

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
Szerda, 3.00:
Golden State Warriors–Portland Trail Blazers (Tv: Sport1)

TENISZ
11.00: 
ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)
11.00: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)
19.30: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport3)

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
20.30: 
Jadran Split (horvát)–Szolnoki Dózsa (Tv: Sport1)

MÁJUS 15., SZERDA

FUTBALLPROGRAM

OLASZ KUPA
DÖNTŐ
20.45:
 Atalanta–Lazio (Tv: Sport1)

BOLGÁR KUPA
DÖNTŐ
18.00:
 Botev Plovdiv–Lokomotiv Plovdiv

BOSNYÁK KUPA
DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
17.00: 
Siroki Brijeg–FK Sarajevo
Az első mérkőzésen: 0–3

IZRAELI KUPA
DÖNTŐ
19.45: 
Maccabi Netanya–Bnei Jehuda

TÖRÖK KUPA
DÖNTŐ
19.45: 
Akhisarspor–Galatasaray

UKRÁN KUPA
DÖNTŐ
20.00: 
Sahtar Doneck–Inhulec Petrove

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15: Egyesül Államok–Nagy-Britannia
20.15: Németország–Szlovákia (Tv: Sport2)
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15: Svájc–Norvégia
20.15: Oroszország–Olaszország
NHL, RÁJÁTSZÁS

Csütörtök, 2.00: 
St. Louis Blues–San Jose Sharks (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.45: 
Giro d’Italia, 5. szakasz, Frascati–Terracina, 140 km (Tv: Eurosport1)
23.00: Tour of California, 4. szakasz (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
NŐI NB I
18.00: FTC-Rail Cargo Hungaria–Eszterházy SC

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I, KÖZÉPSZAKASZ
FELSŐHÁZ
19.00:
 JP Auto-JKSE–Pécsi VSK-Veolia
20.00: Egis Körmend–Szolnoki Olaj KK (Tv: M4 Sport)
KÖZÉPHÁZ
18.00:
 Zalakerámia ZTE KK–Sopron KC
18.00: KTE-Duna Aszfalt–Debreceni EAC
NBA, RÁJÁTSZÁS
Csütörtök, 2.30:
Milwaukee Bucks–Toronto Raptors (Tv: Sport1)

TENISZ
11.00:
 ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)
11.00: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)

VÍZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
14. FORDULÓ
A-CSOPORT
18.15: 
Dinamo Moszkva (orosz)–Ferencváros
18.30: ZF-Eger–CNA Barceloneta (spanyol) (Tv: M4 Sport)

MÁJUS 16., CSÜTÖRTÖK

FUTBALLPROGRAM

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ÍRORSZÁG
PLAYOFF A VILÁGBAJNOKI SZEREPLÉSÉRT
13.00:
Magyarország–Belgium
ELŐDÖNTŐ
17.30:
Hollandia–Spanyolország
20.00: Franciaország–Olaszország

AMATŐR KUPA, DÖNTŐ, BUDAPEST, ÚJ HIDEGKUTI NÁNDOR STADION
16.30: Szarvasi FC 1905–Lipót Pékség SE

FÖRCH NŐI MAGYAR KUPA
DÖNTŐ
BUDAPEST, ÚJ HIDEGKUTI NÁNDOR STADION
20.00:
 Ferencváros–Diósgyőri VTK (Tv: M4 Sport)

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

DARTS
PREMIER LEAGUE
20.00: 
16. állomás, Leeds (Tv: Sport1)
Benne:
Gerwyn Price (walesi)–Peter Wright (skót)
James Wade (angol)–Rob Cross (angol)
Michael van Gerwen (holland)–Mensur Suljovic (osztrák)
Daryl Gurney (északír)–Michael Smith (angol)

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-
CSOPORT (KASSA)
16.15: Kanada–Franciaország
20.15: Finnország–Dánia
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15: Svédország–Ausztria
20.15: Csehország–Lettország (Tv: Sport2)
NHL, RÁJÁTSZÁS

Péntek, 2.00: 
Carolina Hurricanes–Boston Bruins (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 6. szakasz, Cassino–San Giovanni Rotondo, 233 km (Tv: Eurosport1)
23.00: Tour of California, 5. szakasz (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
Péntek, 3.00:
Golden State Warriors–Portland Trail Blazers

SPORTLÖVÉSZET
Olimpiai kvalifikációs koronglövő világkupa-verseny, Csangvon, férfi trap (Hegyi Norbert)

TENISZ
11.00: 
ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)
11.00: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)

MÁJUS 17., PÉNTEK

FUTBALLPROGRAM

DÁN KUPA
DÖNTŐ
17.00: 
Bröndby–FC Midtjylland

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
18.30: 
Debreceni EAC–Dunaferr
B-CSOPORT
19.35: Aramis–BME

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15: Franciaország–Szlovákia
20.15: Finnország–Nagy-Britannia (Tv: Sport2)
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15:
 Ausztria–Norvégia
20.15: Csehország–Olaszország
NHL, RÁJÁTSZÁS

Szombat, 2.00: 
St. Louis Blues–San Jose Sharks (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 7. szakasz, Vasto–L’Aquila 180 km (Tv: Eurosport1)
23.00: Tour of California, 6. szakasz (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
18.00: DVTK-Eger–Sport36-Komló
NŐI NB I
18.00: Győri Audi ETO KC–Eu-Fire Mosonmagyaróvár (Tv: M4 Sport)
18.00: Kisvárda Master Good SE–MTK Budapest
FÉRFI EHF-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KIEL

ELŐDÖNTŐ
18.00: TTH Holstebro (dán)–THW Kiel (német) (Tv: Sport1)
20.30: Füchse Berlin (német)–FC Porto (portugál) (Tv: Sport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI EUROLIGA, NÉGYES DÖNTŐ, VITORIA-GASTEIZ
18.00: 
Fenerbahce (török)–Anadolu Efes (török) (Tv: Digi Sport1)
20.55: CSZKA Moszkva (orosz)–Real Madrid (spanyol) (Tv: Digi Sport1)
NBA, RÁJÁTSZÁS
Csütörtök, 2.30:
Milwaukee Bucks–Toronto Raptors

MOTORSPORT
MOTOGP, FRANCIA NAGYDÍJ
  8.55:
Moto3, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
  9.55: MotoGP, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.55: Moto2, 1. szabadedzés (Tv: Spíler1)
13.10: Moto3, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)
14.10: MotoGP, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1)

15.10: Moto2, 2. szabadedzés (Tv: Spíler1) 

RITMIKUS GIMNASZTIKA
EURÓPA-BAJNOKSÁG, BAKI (BAKU)
10.00:
 felnőtt egyéni selejtező (karika és labda)

TENISZ
11.00:
 ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport1)
11.00, 14.30 és 19.30: WTA-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)
21.30: ATP-torna, Róma (Tv: Digi Sport2)

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
A 3. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
19.00:
 ZF-Eger–Szolnoki Dózsa
A 9. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
PVSK-Mecsek Füszért–Metalcom Szentes
A 13. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
Kaposvári VK–UVSE Hunguest Hotels
A 15. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
KSI–VasasPlaket

MÁJUS 18., SZOMBAT

FUTBALLPROGRAM

NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ, BUDAPEST, GROUPAMA ARÉNA
18.00: 
Lyon–FC Barcelona (Tv: M4 Sport) – élőben az NSO-n!

FRANCIA LIGUE 1
37. FORDULÓ
21.00: 
Bordeaux–Reims
21.00: Guingamp–Nimes
21.00: Lille–Angers
21.00: Lyon–Caen (Tv: Digi Sport2)
21.00: 
Monaco–Amiens
21.00: Montpellier–Nantes
21.00: Paris Saint-Germain–Dijon
21.00: Saint-Étienne–Nice
21.00: Strasbourg–Rennes
21.00: Toulouse–Marseille

NÉMET BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
15.30:
 Bayern München–Eintracht Frankfurt (Tv: Sport1) – élőben az NSO-n!
15.30: Schalke 04–VfB Stuttgart
15.30: Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund (Tv: Sport2) – élőben az NSO-n!
15.30: Hertha BSC–Bayer Leverkusen
15.30: Werder Bremen–RB Leipzig
15.30: Freiburg–Nürnberg
15.30: Mainz 05–Hoffenheim
15.30: Wolfsburg–Augsburg
15.30: Fortuna Düsseldorf–Hannover 96

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
15.00: 
Udinese–SPAL (Tv: Digi Sport1)
18.00: 
Genoa–Cagliari (Tv: Digi Sport1)
20.30: 
Sassuolo–AS Roma (Tv: Digi Sport1)

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ
13.00: 
Levante–Atlético Madrid (Tv: Spíler2)
16.15: Real Valladolid–Valencia
16.15: Sevilla–Athletic Bilbao
16.15: Getafe–Villarreal
16.15: Espanyol–Real Sociedad
20.45: Huesca–Leganés
20.45: Celta Vigo–Rayo Vallecano (Tv: Spíler2)
20.45:
 Deportivo Alavés–Girona
A Spíler2 16.15-től is közvetít egy meccset

ANGOL FA-KUPA
DÖNTŐ
18.00: 
Manchester City–Watford (Tv: Spíler1) – élőben az NSO-n!

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

AMERIKAI FUTBALL
HFL
12.00: 
Miskolc Steelers–Fehérvár Enthroners (Tv: Digi Sport1)

ASZTALITENISZ
FÉRFI EB-SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, 4-ES CSOPORT, HAVÍROV
14.00:
MAGYARORSZÁG–Izrael
19.00: MAGYARORSZÁG–Csehország

ATLÉTIKA
Gyémánt Liga-sorozat, 2. állomás, Sanghaj

AUTÓSPORT
14.15: 
WTCR, Zandvoort, 1. futam (Tv: Eurosport2)

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
12.15: 
Dánia–Egyesült Államok
16.15: Kanada–Németország
20.15: Nagy-Britannia–Szlovákia
B-CSOPORT (POZSONY)
12.15: Lettország–Oroszország
16.15: Olaszország–Norvégia
20.15: Svédország–Svájc (Tv: Sport2)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 8. szakasz, Tortoreto Lido–Pesaro, 235 km (Tv: Eurosport1)
21.00: Tour of California, 7. szakasz (Tv: Eurosport1)

KÉZILABDA
FÉRFI NB I
18.00:
Vecsési SE–HE-DO B. Braun Gyöngyös
18.00: Ferencvárosi TC–Balatonfüredi KSE
18.00: Grundfos Tatabánya KC–CYEB Budakalász
18.00: Mezőkövesdi KC–RotaChrom Dabas
NŐI NB I
18.00:
GVM Europe-Vác–DVSC Schaeffler
18.00: Siófok KC–Moyra-Budaörs
18.00: EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–Alba Fehérvár KC
18.00: Dunaújvárosi Kohász KA–Érd HC
FÉRFI EHF-KUPA, NÉGYES DÖNTŐ, KIEL

18.00: 
a harmadik helyért (Tv: Sport1)
20.30: döntő (Tv: Sport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI NB I
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
18.00:
Egis Körmend–Sopron KC
18.00: Falco-Vulcano Energia KC Szombathely–KTE-Duna Aszfalt
18.00: Szolnoki Olaj KK–Atomerőmű SE
18.00: Pécsi VSK-Veolia–JP Auto-JKSE
RÁJÁTSZÁS A KIESÉS ELKERÜLÉSÉÉRT
ELSŐ MÉRKŐZÉS
18.00:
Naturtex-SZTE-Szedeák–Serco-TF-BP

NBA, RÁJÁTSZÁS
Vasárnap, 3.00:
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors (Tv: Sport2)

LÓSPORT
10.00:
Alagi military (Tv: Sport2)

LOVASSPORT
18.45:
Global Champions Tour, Madrid (Tv: Eurosport2)

MOTOGP
FRANCIA NAGYDÍJ
  9.00:
Moto3, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
  9.55: MotoGP, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
10.55: Moto2, 3. szabadedzés (Tv: Spíler1)
12.35: Moto3, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
13.00: Moto3, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
13.30: MotoGP, 4. szabadedzés (Tv: Spíler1) 
14.10: MotoGP, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
14.35: MotoGP, 2. időmérő (Tv: Spíler1)
15.05: Moto2, 1. időmérő (Tv: Spíler1)
15.30: Moto2, 2. időmérő (Tv: Spíler1)

UFC
Vasárnap, 2.00:
Kevin Lee–Rafael Dos Anjos (Tv: Sport2)

RITMIKUS GIMNASZTIKA
EURÓPA-BAJNOKSÁG, BAKI (BAKU)
  8.00:
felnőtt egyéni selejtező (buzogány és szalag)
14.50: junior együttes kéziszercsapat összetett verseny (5 szalag)

RÖGBI
MAGYAR BAJNOKSÁG, HELYOSZTÓK, ESZTERGOM
A 3. HELYÉRT

Kecskeméti ARC–Szegedi Fit World Gorillák
DÖNTŐ
Esztergomi Vitézek–Battai Bulldogok

RÖPLABDA
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
16.00:
Igor Gorgonzola Novara (olasz)–Imoco Volley Conegliano (olasz) (Tv: Digi Sport3)
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
DÖNTŐ
19.00:
Zenit Kazany (orosz)–Cucine Lube Civitanova (olasz) (Tv: Digi Sport2)

TENISZ
12.00:
WTA-torna, Róma, 1. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
14.30: ATP-torna, Róma 1. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
17.00: WTA-torna, Róma, 2. elődöntő (Tv: Digi Sport2)
20.00: ATP-torna, Róma, 2. elődöntő (Tv: Digi Sport3)

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I
DÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
13.45:
 A-Híd OSC Újbuda–FTC-Telekom Waterpolo (Tv: M4 Sport)
A 11. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
16.00:
 AVUS Szombathely–Tatabánya

MÁJUS 19., VASÁRNAP

FUTBALLPROGRAM

NB I
33. FORDULÓ 

17.00: Puskás Akadémia FC–Ferencváros – élőben az NSO-n!
17.00: Kisvárda–Mezőkövesd – élőben az NSO-n!
17.00: Haladás–Mol Vidi FC – élőben az NSO-n!
17.00: MTK Budapest–Bp. Honvéd – élőben az NSO-n!
17.00: Diósgyőri VTK–Újpest FC – élőben az NSO-n!
17.00: Debreceni VSC–Paksi FC – élőben az NSO-n!
Az M4 Sport körkapcsolásban közvetíti a mérkőzéseket.

NB II
38. FORDULÓ – élő eredménykövető az NSO-n!

14.30: Balmazújváros–Vác FC
14.30: Vasas–ZTE FC (Tv: M4 Sport)
14.30: BFC Siófok–Ceglédi VSE
14.30: Csákvár–Budaörs
14.30: ETO FC Győr–Mosonmagyaróvári TE
14.30: Békéscsaba–Kazincbarcika
14.30: Nyíregyháza Spartacus–Gyirmót FC Győr
14.30: Kaposvári Rákóczi FC–Soroksár
14.30: Tiszakécske–Dorogi FC
14.30: Monor–Budafoki MTE

NB III
28. FORDULÓ
 
KELETI CSOPORT
17.30:
 Szolnoki MÁV FC–Cigánd
17.30: Diósgyőri VTK II–ESMTK
17.30: Sényő–Tiszaújváros
17.30: Gyöngyösi AK–Putnok
17.30: Füzesgyarmat–Salgótarjáni BTC
17.30: Eger SE–Sajóbábony
17.30: Debreceni EAC–Tállya
17.30: Nyírbátor–Jászberény
KÖZÉP-CSOPORT
17.30:
 Szeged-GA–Iváncsa
17.30: FC Dabas–RKSK
17.30: Kecskeméti TE–Pécsi MFC
17.30: Hódmezővásárhely–Makó FC
17.30: Taksony–Szentlőrinc
17.30: Paksi FC II–Szekszárdi UFC
17.30: Kozármisleny–Bp. Honvéd-MFA
19.00: Dunaújváros–SZEOL SC
NYUGATI CSOPORT
11.00:
Mol Vidi FC II–Sárvár FC
17.30: BKV Előre–Puskás Akadémia II
17.30: Érd–Nagykanizsa
17.30: Csepel FC–Pápai Perutz FC
17.30: Komárom VSE–THSE-Szabadkikötő
17.30: III. kerületi TVE–Dunaharaszti MTK
17.30: Andráshida–Pénzügyőr SE
19.00: Ménfőcsanak–FC Ajka

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
12.30: 
Chievo–Sampdoria (Tv: Digi Sport3)
15.00: 
Parma–Fiorentina
15.00: Empoli–Torino (Tv: Digi Sport1)
18.00:
Milan–Frosinone (Tv: Digi Sport1)
20.30: 
Juventus–Atalanta (Tv: Digi Sport2) – élőben az NSO-n!
20.30:
Napoli–Internazionale (Tv: Digi Sport3) – élőben az NSO-n!

SPANYOL LA LIGA
38. FORDULÓ

12.00: Real Madrid–Real Betis (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!
16.15:
 Eibar–FC Barcelona (Tv: Spíler2) – élőben az NSO-n!

NÉMET 2. BUNDESLIGA
34. FORDULÓ
15.30:
Magdeburg–1. FC Köln (Tv: Sport2)

AZERI KUPA
DÖNTŐ
17.00: 
Qabala–Sumqayit

SVÁJCI KUPA
DÖNTŐ
14.00:
FC Basel–FC Thun

U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, ÍRORSZÁG
17.30: döntő

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

ASZTALITENISZ
FÉRFI EB-SELEJTEZŐ, RÁJÁTSZÁS, 4-ES CSOPORT, HAVIROV
11.00:
MAGYARORSZÁG–Írország

AUTÓSPORT
  8.00:
WTCR, Zandvoort, időmérő (Tv: Eurosport2)
12.00: WTCR, Zandvoort, 2. futam (Tv: Eurosport1)
16.00: WTCR, Zandvoort, 3. futam (Tv: Eurosport2)

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15:
Németország–Egyesült Államok
20.15: Franciaország–Finnország
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15:
Ausztria–Csehország
20.15: Svájc–Oroszország (Tv: Sport2)
NHL, RÁJÁTSZÁS
21.00: San Jose Sharks–St. Louis Blues (Tv: Spíler1)

KERÉKPÁR
13.05: 
Giro d’Italia, 9. szakasz, Riccione–San Marino, 34.7 km, egyéni hegyi időfutam (Tv: Eurosport1)

KOSÁRLABDA
FÉRFI EUROLIGA, NÉGYES DÖNTŐ, VITORIA-GASTEIZ
17.30:
bronzmérkőzés (Tv: Digi Sport3)
20.15: döntő (Tv: Digi Sport1)
NBA, RÁJÁTSZÁS
Hétfő, 1.00:
Toronto Raptors–Milwaukee Bucks (Tv: Sport1)

LOVASÍJÁSZAT
  9.45:
világkupaverseny, magyar extrém (Tv: Digi Sport1)
12.15: világkupaverseny, koreai extrém (Tv: Digi Sport1)

MOTORSPORT
14.00:
motokrossz-vb, Portugália, MX2, 1. futam (Tv: Eurosport2)
15.00: motokrossz-vb, Portugália, MXGP, 1. futam (Tv: Eurosport2)
17.00: motokrossz-vb, Portugália, MX2, 2. futam (Tv: Eurosport2)
18.00: motokrossz-vb, Portugália, MXGP, 2. futam (Tv: Eurosport2)

MOTOGP
FRANCIA NAGYDÍJ
11.00: 
Moto3, futam (Tv: Spíler1)
12.20: Moto2, futam (Tv: Spíler1)
14.00: MotoGP, futam (Tv: Spíler1)

STRANDRÖPLABDA
8.30:
European Masters, Aydin (Tv: Sport1)

RITMIKUS GIMNASZTIKA
EURÓPA-BAJNOKSÁG
, BAKI (BAKU)
10.00: junior együttes kéziszercsapat döntő: 5 karika 
10.45: junior együttes kéziszercsapat döntő: 5 szalag
12.30: felnőtt egyéni döntő: karika és labda
14.00: felnőtt egyéni döntő: buzogány és szalag

TENISZ
13.00:
WTA-torna, Róma, döntő (Tv: Digi Sport2)
16.00: ATP-torna, Róma, döntő (Tv: Digi Sport2)

VÍZILABDA
E.ON FÉRFI OB I

A HARMADIK HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS (ha szükséges)
18.00:
 Szolnoki Dózsa–ZF-Eger

MÁJUS 20., HÉTFŐ

FUTBALLPROGRAM

OLASZ SERIE A
37. FORDULÓ
20.30:
 Lazio–Bologna

FUTSAL NB I
KÖZÉPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
A-CSOPORT
20.30:
Szigetszentmiklós–Berettyóújfalu
B-CSOPORT
18.30:
Veszprém–Haladás

TOVÁBBI ÉLŐ SPORTKÖZVETÍTÉSEK ÉS FONTOSABB SPORTESEMÉNYEK

JÉGKORONG
VILÁGBAJNOKSÁG, SZLOVÁKIA
A-CSOPORT (KASSA)
16.15: Franciaország–Nagy-Britannia
20.15: Kanada–Dánia (Tv: Sport2)
B-CSOPORT (POZSONY)
16.15: Svédország–Lettország
20.15: Ausztria–Olaszország

KOSÁRLABDA
NBA, RÁJÁTSZÁS
Kedd, 3.00:
Portland Trail Blazers–Golden State Warriors 

TENISZ
10.00–20.00: Roland Garros, 1. nap (Tv: Eurosport1)

2019.05.21 22:07:11

Minden más foci SMAHULYA ÁDÁM

ALAPVONAL. Félreértés ne essék, ma is akadnak kiváló fiatal kapusok, csak néhány kivételtől eltekintve hiányzik belőlük a már említett flúgosság, a jó értelemben vett csibészség.

2019.05.21 15:14:38

Minden más foci nemzetisport.hu

A 22. alkalommal feszülnek egymásnak az ifjúsági válogatottak, ezúttal Lengyelországban.

2019.05.18 23:53:17

Minden más foci BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Aki szerint túlzó az összehasonlítás, idézze fel magában – ha nem megy, keressen rá a neten – a Horatiusok esküje című neoklasszicista festményt, és ismerős lesz neki a fogadkozás; effélét láthat tizenegyesrúgások előtt is.