Légióskörkép: Szoboszlai parádés gólt lőtt, Vécsei még rajta is túltett

2018.08.06. 08:39
Ahogy olvasóink már megszokhatták, a Nemzeti Sport Online-on összefoglaljuk légiósaink előző heti teljesítményét. Tekintse át, mi történt a magyar futballistákkal a múlt héten!

Bár a magyar csapatok többsége már búcsúzott az európai kupaküzdelmektől, légiósaink révén még több fronton érdekeltek vagyunk, ráadásul többen is továbbjutottak a múlt héten.

Nem várt könnyű feladat a dunaszerdahelyi DAC-ra az Európa-ligában, amelynek az első mérkőzésen összeszedett kétgólos hátrányt kellett (volna) ledolgoznia a Dinamo Minszk vendégeként. A fehéroroszok a Vidiben és a Puskás Akadémiában is megfordult Uros Nikolics góljával szerezték meg a vezetést, majd a második félidő elején bepakolt újabb három góllal kiütésessé tették a győzelmet (Nikolics még egyszer betalált). A három magyarral felálló DAC Vida Kristopher révén szépített, ez azonban csak szépségtapasz lehetett – vagy még az sem...

A DAC a hétvégén a bajnokságban javított, kétgólos hátrányból felállva 3–2-es győzelmet aratott Nyitrán a szlovák élvonal 3. fordulójában.

A dunaszerdahelyi csapatban Kalmár Zsolt, Vida Kristopher és Vida Máté is kezdőként kapott lehetőséget, de utóbbi játékost a 62. percben, 2–0-s hátránynál lecserélte Peter Hyballa vezetőedző. A Vasastól szerződtetett középpályás helyére beálló Erik Pacinda három perccel később szépített Vida Kristopher lekészítéséből, majd újabb négy perc elteltével Kalmár beadása után Vakoun Issouf Bayo egyenlített (2–2). A DAC-nak a hosszabbításban a győzelmet jelentő találatot is sikerült megszereznie, a 94. percben Pacinda szögletét követően Bayo fejelt a nyitraiak kapujába (2–3).

Vécsei Bálint kezdőként lépett pályára a Luganóban a svájci Super League 3. fordulójában, és nem a magyar játékoson múlott a pontszerzés. A vendégek már a 6. percben megszerezték a vezetést, Vécsei nagyszerűen adott be a bal szélről, s Yao Eloge mintaszerűen bólintott az alsó sarokba. A Luzernt nem fogta meg a kapott gól, a hazaiak hárommal válaszoltak, igaz, a történethez hozzátartozik, hogy a Lugano 1–1-nél tizenegyest hibázott.

Vécsei gólpassza

Vécsei 3–1-nél ismét villant, ezúttal ő volt a befejező, 20 méterről nagyszerűen kilőtte a bal alsót. A Luzernnek erre is volt válasza, a magyar középpályást nem sokkal a negyedik kapott gól után cserélték le.

Vécsei gólja

Lang Ádám bemutatkozott a CFR 1907 csapatában és végigjátszott a Concordia Chiajna elleni mérkőzést, amelyen a kolozsvári csapat megszerezte első győzelmét az új bajnoki szezonban.

Az osztrák másodosztályban Szoboszlai Dominik bombagóllal járult hozzá az FC Liefering 4–0-s győzelméhez a Vorwarts Steyr ellen. A magyar középpályás a hazaiak első gólját lőtte a 33. percben.

JÚLIUS 31., KEDD

BAJNOKOK LIGÁJA
2. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓK
BAJNOKI ÁG

Spartak Trnava (szlovák)–Legia Warszawa (lengyel) 0–1 – Továbbjutott: a Spartak Trnava, 2–1-es összesítéssel
Legia: Nagy Dominik végig a kispadon ült.

Továbbjutott: az Asztana, 2–1-es összesítéssel
Midtjylland: Korcsmár Zsolt nem állt be; Asztana: Kleinheisler Lászlót a 92. percben cserélték le

AUGUSZTUS 2., CSÜTÖRTÖK

EURÓPA-LIGA

NEM BAJNOKI ÁG
Dinamo Minszk (fehérorosz)–DAC (szlovákiai) 4–1
Továbbjutott: a Dinamo Minszk, 7–2-es összesítéssel

DAC: A gólt szerző Vida Kristopher, valamint Vida Máté és Kalmár Zsolt is végig a pályán volt
Szlavija Szófia (bolgár)–Hajduk Split (horvát) 2–3
Továbbjutott: a Hajduk Split, 4–2-es összesítéssel
Hajduk Split: Gyurcsó Ádámot a 65. percben lecserélték, Futács Márkó nem volt keretben.

Häcken (svéd)–RB Leipzig (német) 1–1
Továbbjutott: az RB Leipzig, 5–1-es összesítéssel
RB Leipzig: Gulácsi Péter nem volt keretben

Aszterasz Tripolisz (görög)–Hibernian (skót) 1–1
Továbbjutott: a Hibernian, 4–3-as összesítéssel
Hibernian: Bogdán Ádám védte a vendégek kapuját.

Slovan Bratislava (szlovák)–Balzan (máltai) 3–1
Továbbjutott: a Slovan Bratislava, 4–3-as összesítéssel
Slovan: Holman Dávid nem volt keretben

AZ (holland)–Kajrat Almati (kazah) 2–1
Továbbjutott: a Kajrat Almati, 3–2-es összesítéssel
Kajrat: Elek Ákos a 61., Eppel Márton a 74. percben állt be.

FC Liefering–Vorwarts Steyr 4–0
Liefering: Szoboszlai Dominik végigjátszotta a mérkőzést, és a 33. percben gólt szerzett.

FRANCIAORSZÁG, LIGUE 2
2. FORDULÓ

Le Havre–Grenoble 1–1
Le Havre: Bese Barnabás végigjátszotta a találkozót.

UKRAJNA, PREMJER-LIGA
3. FORDULÓ
Dinamo Kijev–Sahtar Doneck 1–0
Dinamo Kijev: Kádár Tamás végig a pályán volt.

Vejle–Midtjylland 1–3
Midtjylland: Korcsmár Zsolt végig a pályán volt.

KAZAHSZTÁN, PREMIER LEAGUE
21. FORDULÓ

Aktobe–FK Asztana 1–1
Asztana: Kleinheisler László nem volt keretben.

Legia Warszawa–Lechia Gdansk 0–0
Legia: Nagy Dominik a 60. percben állt be.

Luzern–Lugano 4–2
Lugano: Kecskés Ákost nem cserélték be, a gólt szerző és gólpasszt adó Vécsei Bálint a 77. percig volt a pályán.

USA, MLS
ALAPSZAKASZ
Montreal Impact–D.C. United 1–1
D.C.: Stieber Zoltán kezdő volt, a 67. percben lecserélték.
Orlando City–New England Revolution 3–3
New England: Németh Krisztián a cserepadon ült, nem állt be.
Houston Dynamo–Sporting Kansas City 0–1
Sporting KC:Sallói Dániel kezdő volt, és végig is játszotta a mérkőzést.
Real Salt Lake–Chicago Fire 2–1
Chicago Fire:Nikolics Nemanja a cserepadon ült, nem állt be.

AUGUSZTUS 5., VASÁRNAP

HORVÁTORSZÁG, 1. HNL
2. FORDULÓ

Hajduk Split–NK Lokomotiva Zagreb 1–1
Hajduk: Gyurcsó Ádám a 68. percben állt be, Futács Márkó nem került be a mérkőzéskeretbe.

21. FORDULÓ

Sahtyor Karagandi–Kajrat Almati 1–1
Kajrat: Elek Ákos és Eppel Márton is a kezdőcsapatban kapott helyet.

OLASZORSZÁG, OLASZ KUPA
A LEGJOBB 64 KÖZÉ JUTÁSÉRT
Palermo (II.)–Vicenza (III.) 2–2 – tizenegyesekkel 6–5
Palermo: Balogh Norbertet a 61. percben cserélték be.

SKÓCIA, PREMIERSHIP
1. FORDULÓ
Hibernian–Motherwell 3–0
Hibernian: Bogdán Ádám végigvédte a mérkőzést.

SZLOVÁKIA, FORTUNA LIGA
3. FORDULÓ
Michalovce–Slovan Bratislava 1–2
Slovan: Holman Dávid nem került be a meccskeretbe.
FC Nitra (Nyitra)–DAC (Dunaszerdahely) 2–3
DAC: a mérkőzést végigjátszó Kalmár Zsolt és a 81. percig pályán lévő Vida Kristopher gólpasszt adott – Kalmár egy sárga lapot is begyűjtött –, míg Vida Mátét a 62. percben lecserélték.

AUGUSZTUS 6., HÉTFŐ

CSEHORSZÁG, 1. LIGA
3. FORDULÓ
18.00:
Dukla Praha–Bohemians 1905
Dukla Praha: Bobál Dávid

A körképben a külföldi első vagy másodosztályú bajnokságban szereplő, jelenlegi vagy korábbi felnőtt- vagy U-válogatott, illetve válogatott-kerettagságig jutó légiósok mérkőzéseit gyűjtöttük össze.