Őrületes kezdés, góleső – a Vasas legyőzte az MTK-t

2016.10.15. 17:51
Jogos az angyalföldi öröm, győzelmüknek köszönhetően növelték előnyüket a tabellán (Fotó: Veres Viktor)
A labdarúgó NB I 12. fordulójában rendkívül fordulatos mérkőzésen a listavezető Vasas 3–2-re legyőzte az MTK-t, így a Ferencváros és a Videoton botlását kihasználva növelte előnyét a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
Vasas–MTK 3–2
(Ádám M. 18. – 11-esből, Saglik 23., 32., ill. Vadnai 4., Torghelle 21.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A háromhetes szünet után a bajnokság első harmadát listavezetőként záró Vasas a héten az új otthonát, az Új Hidegkuti Nándor Stadiont felavató MTK-t fogadta 3754 néző előtt a – riválisa régi pályájához hasonlóan lebontásra ítélt – Illovszky-stadionban.

A találkozó első félideje egészen elképesztő forgatókönyvet hozott: bő fél óra alatt öt gólt láthattak a kilátogató drukkerek.

A 4. percben Vadnai Dániel használt ki egy védelmi hibát, és közelről a hálóba lőtt (0–1), közel 15 perc elteltével azonban egyenlített a Vasas. Mato Grgic akasztotta Berecz Zsombort a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Ádám Martin magabiztosan váltotta gólra (1–1).

Alig telt el újabb három perc, ismét a kék-fehéreknél volt az előny, Vadnai a gólja után egy asszisztot is kiosztott, passzából Torghelle Sándor futtából a kapuba vágta a labdát (1–2). Ez az előny sem tartott sokáig, kis túlzással azonnal egalizáltak a hazaiak: Hangya Szilveszter bal oldali beadás után Ádám a kapu előterébe fejelte a labdát, Mahir Saglik pedig a hálóba helyezett (2–2).

Saglik azonnal erőt is merített első magyar élvonalbeli góljából, és a 32. percben Hangya újabb remek beadása nyomán a védőjétől elszakadva kapuba fejelte a labdát – először vezetéshez juttatva a Vasast a mérkőzés folyamán (3–2).

A rendkívül fordulatos első fél órát követően kissé visszaesett az iram, Vad II Istvánnak a gólok helyett a sárga lapoknál kellett jegyzetelnie. A második félidőben is elmaradtak a nagy helyzetek, a felek inkább távoli távoli lövésekkel próbálkoztak – Berecz Zsombor bombáját például óriási vetődéssel hárította Danijel Petkovics.

A hajrában Teodoru Vaszilisz és csapata mindent megtett az egyenlítés érdekében, az edző pályára küldte a sérülésből visszatérő Bouard Ramost, valamint Varga Szabolcsot és Drazsen Okukát is, az MTK pedig fokozta a nyomást. Az egyenlítés azonban annak ellenére sem jött össze, hogy a 88. perctől Berecz kiállítása miatt (a hazaiak egyik legjobbja 8 perc alatt szedett össze két sárga lapot) rövid ideig emberelőnyben játszhattak a kék-fehérek.

A 3–2-es győzelmével a Vasas megerősítette első helyét a tabellán: a Videoton és a Ferencváros botlásának köszönhetően növelte előnyét üldözőivel szemben.