nemzetisport.hu 2016.10.15 15:27 Frissítve: 2016.10.16 00:04

A Gyirmót 600 perc után maga vetett véget góltalansági sorozatának

Sokáig nem hozott gólt a két újonc összecsapása a labdarúgó NB I 12. fordulójában, de a ráadásban a házigazda Gyirmót góllal ajándékozta meg a Mezőkövesdet, és ez egy pontjába került.

A Mezőkövesd gyűjtötte be végül a három pontot (Fotó: Koncz György)

A legfrissebb magyar vonatkozású átigazolási hírekről itt olvashat!
Az NB I-es csapatok összes átigazolását itt találja meg!
Az NB I-es csapatok felkészülési meccsei
MLSZ-pénzek, légiósok, tévé, kupaindulók – top 10 NB I-es tudnivaló
Melyik csapat hol játszik? Mennyiért mehetünk Fradi- vagy Újpest-meccsre? – futballtérkép

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

GYIRMÓT–MEZŐKÖVESD 0–1 (U. Diallo 91.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Rosszkor jött a bajnoki őszi szünet a Gyirmótnak, amely az utóbbi öt NB I-es mérkőzésén még csak gólt sem kapott, és három szerzett góllal is három győzelmet aratott – ellenben a másik élvonalbeli újoncnak, a zsinórban kétszer elbukó Mezőkövesdnek kapóra jött a pihenő.

Pintér Attila elmondta, főleg a támadójátékot csiszolgatták az elmúlt hetekben, ezért is lépett fel azonnal támadólag a Kövesd, a kisebb vendéghelyzetekre a hazaiak jóval veszélyesebb fejesekkel válaszoltak. A jó kezdés után sajnos sokat esett a színvonal, volt, hogy a hazaiak a 16-os elől kirúgták a stadionból a labdát, de a szó szoros értelmében, két veszélyes vendégakció között pedig tíz percek teltek el.

Nem dobta fel a játékosokat a szünetben tartott edzői elutasítás sem, mert futni futottak ugyan a labdarúgók, és próbálkoztak támadásokkal (főleg a vendégek, némileg meglepő módon), nem sikerül élvezhető mérkőzést „főzniük”.

Már farigcsáltuk az ilyenkor szokásos „egyik csapat sem érdemelt győzelmet, pedig volt bőven idejük rákészülni az erőpróbára” c. közhelyet, amikor a gyirmótiak elképesztő hibáját kihasználta a korábbi ferencvárosi Ulysse Diallo, hozzájuttatva csapatát az igen fontos három ponthoz (0–1).

Alighanem sokba kerül még ez a gyirmótiaknak.

2018.09.22 14:07:52

Labdarúgó NB I SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)

A Magyar Kupa főtáblájának első fordulójában kétgólos sikert aratott a Rebrov-csapat.