Csak a szokásos – pontosztozkodás Pakson

2016.10.15. 17:50
A labdarúgó NB I 12. fordulójában a Debrecen az első fordulóhoz hasonlóan 1–1-es döntetlent játszott a Pakssal, ezzel továbbra is a középmezőnyben szerénykedik.

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
PAKS–DVSC1–1 (Bartha 13. ill. Vittek 47.) LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ
PAKS–DVSC1–1 (Bartha 13. ill. Vittek 47.)

Talán egyik csapatnak sem érkezett jókor a háromhetes szünet, hiszen a Paks sorozatban három meccsen nem kapott ki, a Debrecen pedig az előző fordulóban győzelmet aratott a Diósgyőr otthonában. A bajnokság első fordulójában 1–1-et játszott egymással a két gárda, most mindkét fél úgy vágott neki az összecsapásnak, hogy csak a győzelem elfogadható számára.

Inkább a Loki kezdett ennek megfelelően, már az első percektől magához ragadta a kezdeményezést, helyzetet azonban nem tudott kialakítani. Nem úgy a Paks, amely jóformán a semmiből szerzett vezetést a 13. percben: a házi góllövőlistát vezető Bartha László kapott labdát üresen 17 méterre a kaputól középen, és az első fordulóhoz hasonlóan most is betalált a hajdúságiak kapujába: 1–0. Pár perccel később Tőzsér lőtt remek szabadrúgást a tizenhatostól kissé jobbra, ám a Kemenes Szabolcsot helyettesítő Székely György védett.

A szünetben változtatott a DVSC vezetőedzője, Leonel Pontes, pályára küldte az új szerzeményt, a 81-szeres szlovák válogatott Róbert Vitteket, aki nem sokat késlekedett, a 47. percben a középre lefejelt labdát a kapu közvetlen közeléből lőtte a hálóba (1–1). A gól inkább a Paksnak tett jót, a következő húsz percben Braniszlav Danilovicsnak folyamatosan volt védenivalója. Sokkal nagyobb tempóban zajlott a második játékrész az elsőnél.

Mindkét vezetőedző elől változtatott, érezhető volt, hogy győzelemre játszanak a felek. A folytatásban, bár mindkét félnek volt nagy gólszerzési lehetősége, nem született gól, így az első fordulóhoz hasonlóan 1–1-es végeredménnyel ért véget a találkozó. A két csapat eddigi tizenegy paksi összecsapásából egyébként hat is döntetlennel zárult, ráadásul a Paks a Diósgyőr elleni bajnokit leszámítva eddig az összes hazai meccsén ikszet ért el.