Gólt is, pontot is egyet szereztek a fővárosiak egymás ellen

2016.10.15. 17:50
Kiélezett küzdelmet hozott a 12. fordulóban megrendezett Honvéd–Újpest találkozó. A vendégek Lázok góljával előnybe kerültek, majd Lanzafame szabadrúgásból válaszolni tudott, így pontosztozkodással zárult a mérkőzés.

Nagy küzdelem zajlott a két csapat között (Fotó: Hegedüs Gábor)

LABDARÚGÓ NB I
12. FORDULÓ

Bp. Honvéd–Újpest 1–1 (Lanzafame 69., ill. Lázok 52.)
Bozsik-stadion,2713 néző. Vezette: Andó-Szabó

Érdekes helyzet alakult ki a mérkőzés előtt, hiszen két közvetlen rivális csapott össze egymással: a Budapest Honvéd az ötödik, az Újpest pedig a hatodik pozícióból várta a találkozót. Az első veszélyhelyzetre az ötödik percig kellett várni: Koszta Márk ugrott ki a tizenhatoson belül, de Mohl Dávid remek ütemben lépett közbe, így lövés nem alakult ki.

Az első játékrészben jobbára a mezőnyben zajlott a küzdelem a két csapat között, kevés kidolgozott akciót jegyezhettünk fel. Talán kicsivel offenzívabb volt a Honvéd: Davide Lanzafame, Prosser Dániel és az előbb említett Koszta voltak különösen aktívak, ám Lázok János is veszélyeztetett a túloldalon. Negyvenöt perc után gól nélkül vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után nem sokkal vezetést szerzett az Újpest: Lázok János kapott kiváló kiugratást a leshatáron, és ha már ott volt, köszönte szépen, a kapuig gyalogolt, majd higgadtan értékesítette a helyzetet: 0–1!

A Honvéd továbbra is kereste a gólszerzés lehetőségét, nemhiába: a 69. percben Davide Lanzafamevégezhetett el szabadrúgást középről, a kaputól 19 méterre, és kiválóan tekert a kapu jobb oldalába: 1–1!

A hátralévő játékidőben voltak szép jelenetek itt is, ott is, de az eredmény már nem változott: mindkét együttes egy ponttal távozhatott a Bozsik-stadionból.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!