Bombagól után potya gól – tovább menetel a Vasas

2016.08.17. 18:51
A listavezető Vasas nem enged a tempóból: ismét nyert (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Vasas hazai pályán Berecz Zsombor és Remili Mohamed góljával 2–0-ra legyőzte a közel egy teljes félidőt emberhátrányban játszó Budapest Honvédot, így továbbra is a tabella első helyén áll.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ
VASAS–BUDAPEST HONVÉD 2–0 (Berecz 29., Remili 73.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A helyezések alapján igazi rangadót rendeztek az Illovszky-stadionban: a nyolc év után újra éllovas Vasas a harmadik helyezett Budapest Honvédot fogadta. Ennek megfelelően a körítés is remek volt, a Vasas-szurkolók koreográfiával készültek, míg a kispestiek közel elfoglalták a teljes vendégszektort. Az pedig már csak hab volt a tortán, hogy a kezdőrúgást a Vasas immáron kétszeres olimpiai bajnok kardvívója, Szilágyi Áron végezte el.

A rangadóhoz illő hangulat a játékosokra is átragadt: óriási iramban kezdődött a mérkőzés, a helyzetek azonban elmaradoztak, a kapusoknak csak egy-egy veszélyesebb beadásnál kellett játékba avatkozniuk.

A 29. percben Horváth Andrásnak lett volna feladata, ám Berecz Zsombor harminc méterről eleresztett bombáját nem tudta hatástalanítani, így a Vasas megszerezte a vezetést (1–0). Az első félidő utolsó percében Vida növelhette volna a hazaiak előnyét, közelről azonban célt tévesztett.

A második játékrész is az angyalföldiek számára indult jobban, a 47. percben Bobál Dávid megkapta a második sárga lapját, így emberhátrányba került a Honvéd. Ennek ellenére becsülettel mentek előre a kispestiek, helyzetekig azonban csak ritkán jutottak el.

Sőt inkább a Vasas veszélyeztetett kontrákból, de második gólját inkább a szerencsének köszönhette, mint egy jól felépített támadásnak. Egy bal oldali szabadrúgáshoz Remili Mohamed állt oda, és annak ellenére, hogy lövése nem sikerült jól, a labda Horváth András lába között a hálóba csorgott (2–0).

Az utolsó tíz percben Gazdag Dániel még lőtt egy óriási kapufát, többre azonban nem futotta a Honvéd erejéből, így a Vasas ismét győzött, amivel továbbra is a tabella élén áll. A kispesti alakulat a harmadik helyről az ötödik pozícióba csúszott vissza.

A kezdés előtt az olimpiai bajnoki címét megvédő kardozót, Szilágyi Áront köszöntötték a klubvezetők