A Mezőkövesden is átrobogtak a lila-fehérek

2016.08.17. 18:48
Újpesti balett Mezőkövesden (Fotó: Reviczky Zsolt)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában az Újpest FC az újonc Mezőkövesd otthonába látogatott. A lilák az első félidőben kétszer is betaláltak a hazaiak kapujába, akiknek nem volt válaszuk erre.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

MEZŐKÖVESD–ÚJPEST 0–2 (Andrics 29., Diarra 44.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Nem óvatoskodtak, hanem egyből egymásnak estek a csapatok, így jó iramban kezdődött a találkozó. Az első helyzet a hazaiak előtt adódott, de Vági a kapu fölé csúsztatott. Válaszképpen a túloldalon Balázs Benjámin lépett ki a védők közül, emelését Tujvel kapus könnyedén fogta.

Aztán emitt Fröchlich, a túloldalon Windecker lövését kellett bravúrral védenie a kapusoknak, ezt követően aztán fokozatosan átvette a játék irányítását az Újpest. Ennek eredményeképpen Balázs csúsztatott nem sokkal a kapu mellé, a 29. percben pedig már gólnak is örülhettek a vendégek: Bardhi adott középre jobbról, s az érkező Nemanja Andrics 6 méterről vette be a hazaiak kapuját (0–1).

Válaszképpen Kink fejelt centikkel a kapu fölé, de aztán Souleymane Diarra percei következtek: előbb egy cselsorozat után lőtt kevéssel a kapu mellé, majd a 44. percben 20 méterről a kapu bal oldalába bombázott (0–2). S ha ehhez azt is hozzátesszük, hogy a kettő között Mohl Dávid a lécet találta telibe szabadrúgásból, akkor el kell ismerni, hogy teljesen megérdemelt volt a lilák vezetése a szünetben.

A pihenő alatt Pintér Attila cserélt, s ezt követően a hazaiak valósággal nekiestek a vendégeknek. Strestík, majd Pauljevics fejelt a kapu mellé, s utóbbi egy életerős bombát is elengedett, de a labda rendre elkerülte a vendégek kapuját, ők viszont kontrákra rendezkedtek be. Az egyik ilyen ellenattak végén Balázs adta be a labdát balról, az érkező Sztankovics lövését pedig Tujvelnek óriási bravúrral sikerült csak hárítania.

Idővel el is fáradtak a hazaiak, a meccs hajrájában már alábbhagyott a lendületük. Ekkor megint a lilák előtt volt újabb gólszerzési lehetőség, de Windecker lövése, ha csak kevéssel is, elkerülte a kaput. Összességében megérdemelten győzött az Újpest, amely taktikusabb, érettebb játékot mutatott be ellenfelénél, és sikerével a tabella harmadik helyére lépett előre.