Sorozatban negyedszer szenvedett vereséget a Diósgyőr

2016.08.17. 18:50
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Diósgyőr Nikházi Márk góljával vezetést szerzett, ám a Paks az utolsó tíz percben Bartha László és Bertus Lajos találatával fordított, és otthon tartotta a létfontosságú három pontot.

Gól volt, gól nem volt (Fotó: Makovics Kornél)

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ
PAKS–DVTK 2
1 (Bartha 81., Bertus 91., ill. Nikházi 64.)

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJÁT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Egyik csapat sem várta jó előjelekkel az összecsapást, hiszen a Paks az előző fordulóban 3–1-es vereséget szenvedett a Honvéd otthonában, illetve a Diósgyőr is hasonló eredménnyel zárt a Haladás ellen idegenben. A tolnai csapat idénybeli első győzelmére készült, míg a DVTK a három forduló óta tartó vereségsorozatát szakította volna meg.

A Diósgyőr előző meccsét úgy értékelte a csapat vezetőedzője, Horváth Ferenc, hogy „az első félidőt átaludtuk, értékelhetetlen teljesítményt nyújtottunk". Nos, ha ez így nem is volt igaz a mai meccsre, kétségtelenül a Paks nyújtott dominánsabb játékot az első játékrészben. Bartha László, Hahn János és Haraszti Zsolt is megdolgoztatta Ivan Radost, ráadásul Lenzsér Bence még a kapufát is eltalálta. Többnyire a kapusának köszönhette a félidei 0–0-t a Diósgyőr, na meg Georges Griffithsnek, aki a 42. percben egy Diósgyőr-kontrát fejezett be azzal, hogy Kemenes Szabolcsba lőtte ziccerét.

A második negyvenöt perc lassabb tempóban indult, mint az előző, így némiképp meglepetésként hatott Nikházi Márk 64. percben lőtt találata. A Diósgyőr középpályása 17 méterről célzott pontosan, és kilőtte a jobb felső sarkot. 0–1

Amennyire a semmiből jött a DVTK vezető gólja, úgy egyenlített a Paks is. A 81. percben Bertus Lajos élesen a kapu elé ívelt, Rados megtolta a labdát, majd a hosszún érkező Bartha kapásból a léc alá vágta (1–1). Ez után jött csak az igazán nagy fordulat, Bertus a 91. percben a támadótérfél közepe felé vezetve a labdát, jó 25 méterről rázúdította azt Rados kapujára, és bevette a jobb alsó sarkot. 2–1

A Paks megszerezte első győzelmét a bajnokságban, egyúttal négymeccsesre duzzasztotta a Diósgyőr vereségsorozatát.