Torghelle feje megvillant, örülhet az MTK, bánkódhat a Videoton

2016.08.16. 17:50
Torghelle Sándor (14) eldöntötte ezt a meccset is (Fotó: Földi D. Attila)
Torghelle Sándor fejes góljával az MTK legyőzte a Videotont Dunaújvárosban a labdarúgó NB I 6. fordulójának nyitó mérkőzésén, a kék-fehérek első győzelmüket szerezték ebben az idényben, a fehérváriak két siker után buktak el.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

MTK–VIDEOTON 1–0 (Torghelle 64.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Megszerezte első bajnoki gólját az MTK a múlt héten a Debrecen otthonában, most pedig arra készült, hogy megszakítja a szintén pocsékul rajtoló, az Európa-liga-selejtezőkben szintén elbukó Videoton kétgyőzelmes győzelmi minisorozatát.

A találkozót a kék-fehérek otthonának átépítése miatt Dunaújvárosban rendezték, ahol a fehérvári szurkolók teremtettek meccshangulatot – ennek ellenére az MTK kezdett jobban, az első fél órában három helyzetig és egy lécig (Hrepka Ádám lövését Lang Ádám mentette a kapu torkából végül is jó helyre) jutott.

Hajtott, ment előre a Vidi is, de jellemző módon a szünetig Hegedüs Lajos kapujára a legveszélyesebb saját védője, Vass Ádám volt, aki a jobb felső fölé vágott véletlenül egy Danko Lazovics-szabadrúgást.

Henning Berg a második félidőre beküldte Kovács Istvánt, Feczesin Róbertet, majd Barczi Dávidot is, csak közben Torghelle Sándor hozta a kötelezőt – előbb kapott egy sárgát, majd fejelt egy szép gólt, éppen Juhász Rolandot megelőzve. 1–0!

Lett volna még fél órája a gólszerzésre a Vidinek, de csak egy helyzetig jutott, Feczesin azonban nem fejelt olyan pontosan, mint Torghelle – megszerezte első bajnoki győzelmét az MTK, két győzelem után újra vereséget szenvedett a bajnoki címre törő fehérvári csapat.

1. Vasas FC 5 4 1 8–4 +4 12
2. Ferencvárosi TC 5 3 1 1 11–5 +6 10
3. Budapest Honvéd 5 3 1 1 9–3 +6 10
4. Újpest FC 5 3 2 6–5 +1 9
5. Debreceni VSC 5 2 2 1 8–5 +3 8
6. Szombathelyi Haladás 5 2 2 1 8–6 +2 8
7. Videoton FC 6 2 1 3 9–6 +3 7
8. Diósgyőri VTK 5 2 3 7–14 –7 6