A Fradi gyenge mérkőzésen nyert a Gyirmót vendégeként

2016.08.17. 18:53
A bajnoki címvédő vendégként nyert (Fotó: Földi D. Attila)
A labdarúgó NB I 6. fordulójában a Ferencváros idegenben Böde Dániel góljával 1–0-ra legyőzte a Gyirmótot, így továbbra is a tabella második helyén áll.

LABDARÚGÓ NB I
6. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–FERENCVÁROS 0–1 (Böde 18.)

A Vasas elleni meglepő vereséget követően adva volt a lehetőség a javításra a Ferencváros előtt, amely az újonc, nyeretlenül az utolsó helyen álló Gyirmót otthonába látogatott.

A várakozásoknak megfelelően hamar magához ragadta a kezdeményezést az új idegenbeli mezében pályára lépő Fradi, Thomas Doll csapatának erejéből azonban az első negyedórában csupán egy veszélyesnek nem nevezhető Trinks-lövésre futotta.

A vezető gól megszerzéséhez a gyirmóti védelem hathatós közreműködése is kellett. Cristian Ramírez passzát Florian Trinks középre továbbította, az érkező Böde Dániel pedig a szerencsétlenkedő Balogh Bélát és Présinger Ádámot megelőzve közelről a kapuba lőtt (0–1). Sebők ugyan beleért a labdába, hárítani azonban nem tudott. Böde hatodik idénybeli bajnoki mérkőzésén a negyedik gólját szerezte.

A folytatásban is a vendégek akarata érvényesült, Sebők Zsolt azonban Varga Roland fejesénél és Gera Zoltán távoli kapáslövésénél is hatalmas bravúrral védeni tudott.

Az első gyirmóti lehetőségre a 39. percig kellett várni, akkor viszont Kiss Máté majdnem kiegyenlített. A hazaiak középpályása távolról vállalkozott lövésre, amely meglepte Dibusz Dénest, a ferencvárosi kapus azonban, ha nehezen is, kivédte a lövést.

A szünetben Urbányi beküldte Tóth Norbertet, aki egyedüliként lépett pályára a két csapat 2006-os Magyar Kupa-mérkőzésein (eddig ezt a két tétmeccset játszotta egymással a Gyirmót és a Fradi – a szerk.).

A Gyirmót vele sem tudott feljavulni, a Fradi pedig nem erőltette a támadásokat. A hazaiak előtt csupán helyzetecskék adódtak a második félidőben, így nem forgott veszélyben a Ferencváros győzelme. A vendégek gyenge mérkőzésen egygólos sikert arattak, és továbbra is a tabella második helyét foglalják el.