nemzetisport.hu 2020.01.03 20:28 Frissítve: 2020.01.22 00:07

NB I: szokatlanul rövid ideig pihent az élvonal – téli felkészülési összegző

Míg két idénnyel ezelőtt december 9-én ért véget az őszi szezon, s február 24-én kezdődött a tavaszi, most szó sem lehet ilyen hosszú szünetről. Az NB I őszi szakasza december 15-én zárult, és január 25-én már folytatódik is a bajnokság. Azaz nem sokáig pihenhettek a játékosok, hiszen január elején – sőt, Újpesten már december végén – újra találkoztak egymással. Cikkünkben az eddig bejelentett, illetve ismert információk szerepelnek a téli felkészülésről, ezeket folyamatosan frissítjük, amint a klubok tájékoztatást adnak.

Január 3-án kezdte meg a felkészülést a DVSC (Fotó: Matey István/Hajdú-bihari Napló)

 

A BP. HONVÉD TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete: 
január 3.
Edzőtábor: január 10–19., Antalya (Törökország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 12.:
Bp. Honvéd–Gaziantep FK (török I. o.) 0–1
Január 15.: Bp. Honvéd–Partizani Tirana (albán I. o.) 2–0 (Lanzafame, Cipf)
Január 17.: Bp. Honvéd–Hajduk Split (horvát I. o.) 0–5


A DEBRECENI VSC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 3.
Edzőtábor: nem utaznak

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 11.: Nyíregyháza Spartacus (NB II)–DVSC 1–2 (Varga K., Adeniji)
Január 15.: Debrecen–Békéscsaba (NB II) 2–1 (Babatunde, Bódi)
Január 18.: DVSC–Universitatea Cluj (Kolozsvár, román II. o.) 5–1 (Szécsi, Bódi, Ferenczi, Haris, Coman – öngól)
Január 18.: DVSC–FK Minaj (ukrán II. o.) 2–5 (Baráth P., Trujics)

A DIÓSGYŐRI VTK TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 3.
Edzőtábor: január 9–19., Ajia Napa (Ciprus)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 12.
KN Oniszilosz Szotirasz (ciprusi II. o.)–DVTK 0–2 (Ivanovszki 2)
Január 18.: Górnik Zabrze (lengyel I. o.)–DVTK 1–2 (Rui Pedro, Ivanovszki)
Január 18.: Górnik Zabrze (lengyel I. o.)–DVTK 1–1 (Cortés) – nem hivatalos felkészülési mérkőzés

 

A MOL FEHÉRVÁR TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 2.
Edzőtábor: január 4–18., Marbella (Spanyolország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 10.: Fehérvár–FC Winterthur (svájci II. o.) 0–1
Január 13.: Fehérvár–FC Sion (svájci I. o.) 1–1 (Petrjak)
Január 15.: Fehérvár–VfL Bochum (német II. o.) 0–2
Január 18.: Fehérvár–VfB Stuttgart (német II. o.) 1–3 (Petrjak)

A FERENCVÁROSI TC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 5.
Edzőtábor: január 7–21., Benidorm (Spanyolország)

FELKÉSZÜLÉSI
MÉRKŐZÉSEK
Január 10.: FTC–KRC Genk (belga I. o.) 1–2 (Lovrencsics G.)
Január 11.:
FTC–Union Berlin (német I. o.) 2–3 (Isael, Lódico)
Január 15.: FTC–Arminia Bielefeld (német II. o.) 0–0
Január 16.: FTC–1. FC Köln U21 (német) 3–2 (Haratin, Zubkov, Skvarka)
Január 20., hétfő, 13.00: FTC–SV Wehen Wiesbaden (német II. o.)
Január 20., hétfő, 17.30: FTC–CFR Cluj (Kolozsvár, román I. o.)

A KAPOSVÁRI RÁKÓCZI TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 3.
Edzőtábor: január 6–15., Antalya (Törökország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 7.,: Menemenspor (török II. o.)–Kaposvár 2–1 (Csiki)
Január 11.: Altay SK (török II. o.)–Kaposvár 0–1 (Nagy J.)
Január 14.:
Kaposvár–FK Sumqayit (azeri I.) 4–3 (Balázs Zs. 2, Ádám M., Nagy R.)
Január 17.:
SV Mattersburg (Nagymarton, osztrák I. o.)–Kaposvár 1–2 (Szakály A., Zsiga – 11-esből)

 

A KISVÁRDA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 6.
Edzőtábor: január 7–14., Hurghada (el-Gurdaka, Egyiptom)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK

Január 10.: al-Aluminium (egyiptomi II.)–Kisvárda 0–2 (Sassá, Kovácsréti)
Január 13.: Saban Kena (egyiptomi II.)–Kisvárda 0–4 (Grozav, Cukalasz, Jelena, Obradovics)
Január 17.:
Kisvárda–FK Minaj (ukrán II. o.) 1–0 (Cukalasz)

A MEZŐKÖVESD ZSÓRY TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 3.
Edzőtábor: január 5–12., Antalya (Törökország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 8.: Mezőkövesd–Besiktas JK (török I. o.) 0–2
Január 11.: Mezőkövesd–KF Tirana (albán I. o.) 0–1
Január 15.: Vasas (NB II)–Mezőkövesd 1–3 (Vernes 4., ill. Cseri 46 – tizenegyesből, Zivzivadze 58., Dragóner 102.)
Január 18.:
Mezőkövesd–MFK Zemplín Michalovce (Nagymihály, szlovák I. o.) 3–0 (Zivzivadze 2, Nagy D.)
Január 18.: Mezőkövesd–Dorogi FC (NB II) 1–1 (Dragóner)

A PAKSI FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
 január 3.
Edzőtábor: január 8–19., Belek (Törökország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 11.: Paks–Sabah FK (azeri I. o.) 2–0 (Poór, Böde)
Január 14.: Paks–FC Botosani (román I. o.) 1–2 (Kelemen)
Január 17.: Paksi FC–Ahmat Groznij (orosz I. o.) 1–2 (Böde)

A PUSKÁS AKADÉMIA FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete: január 3.
Edzőtábor: január 4–18., Estepona (Spanyolország)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 11.: Puskás Akadémia–FC Luzern (svájci I. o.) 1–1
Január 14.: Puskás Akadémia–NK Osijek (Eszék, horvát I. o.) 1–2 (Gyurcsó)
Január 17.: Puskás Akadémia–FC Hermannstadt (Nagyszeben, román I. o.) 1–1 (Knezevic)

AZ ÚJPEST FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
2019. december 28.
Edzőtábor: január 9–19., Ajia Napa (Ciprus)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 8.:
Újpest–Tiszakécske (NB II) 3–3 (Szakály P., Csongvai, Novothny)
Január 14.: Újpest–Apollon Larisza (görög II. o.) 3–0 (Litauszki, Novothny 2)
Január 18.:
Újpest–FK Ufa (orosz I. o.) 2–0 (Novothny 2)

A ZALAEGERSZEGI TE FC TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:
január 3.
Edzőtábor: idehaza készülnek

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 11.:
Dinamo Zagreb (horvát I. o.)–ZTE 2–0
Január 15.: NS Mura (Muraszombat, szlovén I. o.)–ZTE 3–3 (Stieber, Ikoba, Radó)
Január 18., szombat: ZTE–NK Slaven Belupo Koprivnica (Kapronca, horvát I. o.)  2–1 (Stieber Z., Babati B.)

2020.01.20 19:16:55

Labdarúgó NB I P. K.

NB I-ES FELVEZETÉS I. A Kaposváré a legjobb mérleg Törökországban; Böde és Stieber jó formában.

2020.01.17 23:11:41

Labdarúgó NB I S. T. J.

2020.01.15 21:09:27

Labdarúgó NB I DEÁK ZSIGMOND

NS-VÉLEMÉNY. A játékostapasztalat már nem segíthet.