Felkészülés: második egyiptomi meccsén is győzött a Kisvárda

2020.01.13. 16:29
Győzelemmel zárta az edzőtábort a Kisvárda (Fotó: kisvardafc.hu)
Hétfő délután lejátszotta második, utolsó felkészülési mérkőzését is az egyiptomi Hurghadában edzőtáborozó Kisvárda, s ahogy három napja, most is nyert – ismét egy egyiptomi másodosztályú csapat ellen.

A Saban Kena elleni találkozót enyhe szeles időben, 22 fokos hőmérséklet mellett játszották, s Dajka László csapata már az első percben megszerezte a vezetést Gheorghe Grozav góljával. A 20. percben Sztavrosz Cukalasz növelte a magyar csapat előnyét, amelyben egyébként kezdőként helyet kapott a néhány napja igazolt Fernando Viana is.

A brazil támadó a második félidőre már nem futott ki, helyette a szintén télen igazolt Nemanja Obradovics kapott lehetőséget. A 60. percben előre tervezett sorcserét hajtott végre a Kisvárda, s egy újabb téli érkező, Jelena Richárd gyorsan megszerezte csapata harmadik gólját. A végeredményt Nemanja Obradovics állította be a 77. percben. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy Sassá mindössze öt percet tölthetett a pályán, a hatvanadikban beállt, a hatvanötödikben lecserélték, mert rúgást kapott a bokájára.

A Kisvárda számára ezzel az egyiptomi edzőtábor véget ért, a csapat kedden érkezik haza Hurghadából.

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Saban Kena (egyiptomi II.)–Kisvárda 0–4 (0–2)
Kisvárda:
Minca – Gosztonyi, Beriosz, Rubus, Protics – Karaszjuk, Cukalasz, Melnik – Grozav, Viana (Obradovics, 46.), Bumba
A 60. perctől: Zöldesi – Hej, Ene, Szőr, Baranyai Á. – Lucas, Kovácsréti, Sassá (Gyüre, 65.) – Tischler, Jelena, Obradovics
Gólszerző: Grozav (1.), Cukalasz (20.), Jelena (60.), Obradovics (77.)
Forrás: kisvardafc.hu

A KISVÁRDA TÉLI FELKÉSZÜLÉSI PROGRAMJA

A felkészülés kezdete:január 6.
Edzőtábor: január 7–14., Hurghada (el-Gurdaka, Egyiptom)

FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉSEK
Január 10., péntek, 14.30: al-Aluminium (egyiptomi II.)–Kisvárda 0–2 (Sassá, Kovácsréti)
Január 13., hétfő, 14.15: Saban Kena (egyiptomi II.)–Kisvárda 0–4