A Paks vendégeként szerzett fontos három pontot a Haladás

2018.04.14. 16:51
A Haladás elhozta a három pontot Tolna megyéből (Fotó: Molnár Gyula)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában Pakson 2–1-es győzelmet aratott a Haladás. A vendégek 10 perc elteltével Hahn elképesztően peches öngóljával szereztek vezetést, majd a második félidőben gyors gólváltás után alakult ki a végeredmény.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
PAKSI FC–HALADÁS 1–2
(Simon A. 71., ill. Hahn 10. – öngól, Grumics 70.)
Paks, Városi Stadion, 500 néző. V: Berke

Valójában a játékosok még be sem melegedtek, s még egy lendületes támadást sem vezettek, és máris előnybe került a Haladás. Az első percekben Simon Ádám, majd egy rossz becsúszást követően Papp Kristóf is ápolásra szorult, ráadásul a mérkőzés élvezeti értékét csökkentette, hogy a szombathelyi oldalszabadrúgásnál ugyancsak állt a játék. Néhány másodperccel később azonban a Hahn János lábáról felperdülő labda ívét a kapus, Verpecz István mellett a paksi csapattársak, a szakmai stáb tagjai és a helyi szurkolók is megrökönyödve nézték – a labda a kapu bal oldalába hullott.

Az öngól biztosan megzavarta a hazaiakat, mert a támadásaikba rengeteg hiba csúszott, különösen a bal szélen vezetett akciókat rontották el, s nem a Haladás játékosainak remek helyezkedése miatt. Tetézte a paksiak gondjait, hogy Papp Kristóf egy újabb szabálytalanság miatt megsérült, le is kellett cserélni, néhány perccel később pedig Bertus Lajos orrnyergénél repedt fel a bőr, vagyis némi túlzással az első félidőben a paksi orvosi stáb tagjai, Varga László és Kis-Miki András többet futottak a pályán, mint a játékosok összesen. Egyre bosszantóbb hibákat követtek el a hazaiak, előfordult, hogy a Haladás térfelének közepén egy labdakezelési hibát követően a vendégcsapat indíthatott ellentámadást. Az első félidő egyetlen futballra emlékeztető támadását a Haladás vezette a 39. percben, amikor David Williams ritmusváltása után pontosan adott középre, de Rácz Barnabás közeli lövésénél Verpecz István lábához érkezett a labda, így a kapus könnyedén hárított.

Az orvosi stábnak a szünetben is volt feladata, de Fejes András a szakszerű ellátás ellenére már nem tért vissza a pályára. A játék csak nem akart összeállni a Paksnál, de nemcsak a pályán, hanem a kispadnál is érzékelhető volt a feszültség. Közben pedig a Haladás elkezdett veszélyesen támadni: Karol Mészáros beadásánál újra Verpecz éberségére volt szükség, hogy ne változzon az eredmény. A kiesés elől menekülő vendégek azonban korántsem elégedtek meg az egygólos előnnyel, mert tisztában voltak vele, egy esetleges paksi gól (így a döntetlen) nem elegendő nekik. Rácz Barnabás távoli lövésénél a labda csak centikkel kerülte el a jobb felső sarkot, s a vendég zöld-fehérek továbbra is támadásban maradtak.

A mérkőzés színvonalán a cserejátékosok emeltek valamelyest, a Haladásnál ugyanis Miroszlav Grumics növelte az előnyt. Mielőbb azonban a vendégek megnyugodhattak volna, Simon András góljával ismét szorossá vált az eredmény (1–2). A vasiak azonban megőrizték előnyüket, s egymást követő két idegenbeli bajnokijukat megnyerve némileg eltávolodtak a kiesőzónától. Igaz, jelenleg hetedikek, de csak három ponttal előzik meg a 11. helyezett Mezőkövesdet.