Rudolf belőtte – két 11-essel fordított a végén a Balmazújváros

2018.04.14. 16:46
Nem hiába szenvedtek a balmazújvárosiak (Fotó: Szabó Miklós)
Menekül a Balmazújváros, hiszen végre nyert hazai pályán, méghozzá egészen hihetetlen módon győzte le a Diósgyőrt. Az első félidő eseménytelen játéka után a második félidő legelején vezetést szerzett a DVTK, és utána ügyesen őrizte előnyét. Már-már úgy tűnt, el is viszi a három pontot, de a 88. és a 90. percben is tizenegyest kapott a Balmazújváros, és Rudolf mindkétszer eredményesnek bizonyult. Ezzel megszakadt a hazaiak ötmeccses nyeretlenségi sorozata, a DVTK viszont már öt meccs óta nem nyert.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
BALMAZÚJVÁROS–DIÓSGYŐR 2–1 (Rudolf 88., 90. – mindkettőt 11-esből, ill. Óvári 46.)

Balmazújváros, Városi Stadion. Vezette: Andó-Szabó

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Ha vannak piros betűs ünnepnapok a balmazújvárosi futball történetében, akkor az egyik kétségtelenül 2017. augusztus 5-e. A Horváth Ferenc vezette együttes ugyanis azon a napon aratta első győzelmét az NB I-ben – az „áldozat" a 4–0-ra alulmaradó DVTK volt. A két csapat aztán november 4-én, Debrecenben is összecsapott, és az újonc nagy meglepetésre akkor is legyőzte vetélytársát: a győztes gólt Bacsana Arabuli a 95. percben szerezte büntetőből. A grúz támadó ezúttal is ott volt a Balmazújváros kezdő tizenegyében, és mert Horváth Ferenc vezetőedző Rudolf Gergelynek is bizalmat szavazott, elmondható, a lehető legtámadóbb szellemű csapat fogadta a Diósgyőrt. Persze borítékolható volt, hogy az eltiltott Sigér Dávid hiányzik a hazaiak középpályájáról, így adva volt a kérdés, a rengeteget futó, társait jól összefogó csapatkapitány szerepkörét ki veszi át.

Bosszantóan sok átadási hibával indult a mérkőzés, ami azért volt bántó, mert többnyire olyan játékhelyzetekben rontottak a labdarúgók, amikor senki sem támadta őket, ráadásul nem is rizikós passzt kockáztattak meg. Tagadhatatlan, nagy volt a tét, hiszen a Balmazújváros sereghajtóként futott neki a találkozónak, a hetedik helyezett DVTK pedig egy esetleges vereség esetén csatlakozott volna a bennmaradásért küzdő csapatokhoz. Mégis az volt az ember érzése, hogy a játékosok túlzottan biztonsági megoldásokra törekszenek, nem vállalnak elegendő kockázatot. Az első játékrész közepén Bacsana Arabuli átadása után Rudolf Gergely kerülhetett volna helyzetbe, ám hosszan vette át a labdát, így odalett a lehetőség. Szívesen folytatnánk azzal, hogy ezt követően magasabb sebességi fokozatba kapcsoltak a futballisták, Antal Botond és Horváth László bravúrt bravúrra halmozott, ám sajnos nem így történt. Igaz, a félidő hajrájában Busai Attila megszerezhette volna a vezetést a Diósgyőrnek, ám csúnyán a kapu fölé lőtt – ez volt az egyetlen említésre méltó esemény a félidőben.

A szünet után egy perc elegendő volt a DVTK-nak a vezetés megszerzéséhez: Nikolaosz Joannidiszt senki sem zavarta a büntetőterületen belül, zavartalanul guríthatott középre, Óvári Zsolt pedig becsúszva a kapuba talált. Horváth Ferenc Ante Batarelo és Harsányi Zoltán becserélésével igyekezett támadóbbá tenni csapatát, sokáig azonban úgy tűnt, az újonc futballjában ezen a napon nincs meg az a szükséges plusz, amely az egyenlítéshez, esetleg a fordításhoz szükséges. A DVTK-nak volt esélye az előnye megduplázásához (Lipták Zoltán fejesét Horváth László bravúrral védte), ám nem járt sikerrel, a hajrában pedig büntetett a házigazda. Andó-Szabó Sándor játékvezető kétszer is büntetőt ítélt a Balmazújváros javára, a korábban Diósgyőrben is futballozó Rudolf Gergely pedig egyszer sem hibázott. 2–1

Létfontosságú három pontot szerzett az újonc, a DVTK pedig csakis magát okolhatja a vereségért.