Négy találattal pótolta a gólszünetet az Újpest

BORBOLA BENCEBORBOLA BENCE
2018.04.14. 16:50
Az újpestiek négyet vágtak a tabella aljára zuhanó Vasasnak (Fotó: Micheller Szilvia)
Hat gól született az Újpest és a Vasas összecsapásán az NB I 26. fordulójában, a lila-fehérek kétszer annyi alkalommal találtak be, mint ellenfelük, és ez három pontot ért.

NB I
26. FORDULÓ

Újpest FC–Vasas FC 4–2 (Obinna 25., Pauljevics 56., Novothny 52., 75. – a másodikat 11-esből, ill. James 33., Egerszegi 54.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2418 néző. V: Erdős

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Amilyen pocsékul indult, olyan gólokban gazdag mérkőzést kerekedett a szombat délutáni újpesti összecsapásból.

Ha az elején akarjuk kezdeni, muszáj nyomban a huszonötödik percig ugrani. A magyar sportújságírók többször megkapják a magukét, mondván: hajlamosak a jó megoldások helyett a rosszakat észrevenni – nos, a találkozó első időszakában előbbiből nem sok volt. Így az értékelést kezdjük onnan, hogy Obinna Nwobodo megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Ebből könnyen kitalálható: saját maga és a bajnoki első helyzetéből talált a kapuba.

Sokan hitték, ezzel el is dőlt a mérkőzés, s az egyébként is nehéz helyzetbe sodródó Vasas még inkább hitehagyottan kezd futballozni – ám nem így lett. Michael Oenning együttese a kapott gól után magára talált, mintha a gól egyfajta fájdalmas injekcióként hatott volna, melytől egy csapásra felébredt. Jött is az egyenlítés, ám ettől még a félidei statisztika nem volt kifejezetten nézőcsalogató: újpesti oldalon írd és mondd egy, a vendégeknél két labda találta el a kaput (1–1).

Se több, se kevesebb.

Na, de aztán a fordulást követően!

Nem állíthatjuk, hogy a csapatok egy csapásra elkezdtek egy érintővel futballozni, s a Bajnokok Ligájában megszokott tempóban futni, ám ekkor legalább már helyzetek is voltak, sőt végül egyre-másra potyogtak a gólok a Szusza Ferenc Stadionban. A Vasas először még (újra) egyenlített, a piros-kéket végül mégis alaposan kiütötték – újabb két gólt kaptak. A gólkirályi címre pályázó Novothny Soma idénybeli 14. és 15. gólját szerezte meg, a dolgát ekkor már könnyítette, hogy beadások is érkeztek az angyalföldi kapu elé, és az összjátékba is jobban be tudott kapcsolódni.

A vendégek tehát hiába szereztek két gólt is a Megyeri úton, pont nélkül maradtak, pedig a két gól értékét növeli, hogy a forduló előtt a Ferencváros és a Videoton után az Újpest kapta a legkevesebbet. A lilák támadójátéka ezen a napon azonban – a második félidőben(!) – olykor egészen jól működött. Ezt jól mutatta, hogy a középcsatár (Novothny Soma) mellett a két szélső (Obinna Nwobodo és Branko Pauljevics) is betalált. A Nebojsa Vignjevics edzette Újpest fontos győzelmet (4–2) aratott a bronzéremért folyó harcban, három nyeretlen bajnoki után gyűjtött újra három pontot, ezzel jelezte, hiába jutott be a Magyar Kupa elődöntőjébe, a bajnoki bronzéremről sem hajlandó lemondani.

A vendégek a negyedik gól után feladták a harcot, látható volt, hogy már csak a találkozó végét várják. Pedig illett volna legalább próbálkozniuk, hiszen az angyalföldiek ezzel a vereséggel az utolsó helyre csúsztak vissza, miután a Mezőkövesd értékes pontot szerzett a bajnoki címre hajtó Videoton ellen, a Balmazújváros pedig hazai pályán múlta felül a Diósgyőrt.