Könyves három kapufás gólja egy pontot ért az FTC ellen

SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)SOMOGYI ZSOLT, HATÁR DÁVID (közvetítés)
2018.04.14. 19:20
Könyves Norbert (pirosban) óriási gólt lőtt az FTC-nek (Fotó: Szabó Miklós)
A labdarúgó NB I 26. fordulójának záró mérkőzésén a Ferencváros idegenben 1–1-es döntetlent játszott a DVSC-vel, így továbbra is őrzi az első helyet a tabellán.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

DVSC–Ferencváros 1–1 (Könyves 37., ill. Varga R. 8.)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 10 841 néző. Vezette: Iványi

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

Varga kontra Varga?

A forduló záró mérkőzésének első pillanataiban úgy tűnt, ez a kérdés döntően befolyásolhatja a bajnoki találkozó kimenetelét. Először ugyanis a debreceniek reménysége, Varga Kevin tüzelt hatalmas erővel az FTC kapujára, Dibusz Dénes védett, válaszképpen alig egy perc elteltével, a góllövőlistát vezető ferencvárosi Varga Roland első lehetőségéből betalált (0–1) – tizenhatodik találatával máris vezetett az FTC.

Arra ezúttal számítani lehetett, hogy a két csapat hatalmas elánnal veti magát a küzdelembe, és minden amellett szólt, hogy ez csakis jó NB I-es meccs lehet. A múlt héten öt gólt szerző DVSC a listavezető Fradit fogadta, és a vendégek úgy léptek pályára, hogy tudták, nagy riválisuk, a Videoton két pontot Mezőkövesden hagyott. Tízezer néző egy gyönyörű stadionban, nagyszerű idő: se hideg, se túl meleg nem volt – élmény ilyen körülmények között futballozni, ráadásul a nézőtéri hangulat miatt is Magyarországon ritkán tapasztalható atmoszféra közepette zajlott a bajnoki.

Az első félidőben úgy tűnt, a Fradi korai gólja döntően meghatározhatja a mérkőzés kimenetelét. Thomas Doll csapata a vezetés birtokában megnyugodott, próbálta minél többször a labdát az ellenfél térfelén járatni, mire a hagyományos, 4–4–2-es szisztémában futballozó DVSC szándéka a pálya középső zónájának minél gyorsabb átjátszása volt, ezért hosszú indításokkal terelte a játékot a vendégek tizenhatosának környékére. A fejpárbajban erősnek bizonyultak a Fradi védői, így Dibusz Dénesnek sokáig nem akadt munkája. Aztán ismét Varga Kevin hívta fel magára a figyelmet, amikor a félidő közepén mintegy hatvanméteres pontos keresztlabdával ragadtatta tapsra a tízezer jelenlévő nagy részét.

Majd hirtelen felpörögtek az események! Egy ártalmatlannak tűnő szituáció végén úgy festett, Tőzsér Dániel próbálja megnyugtatni a reklamáló Varga Kevint, ám mégis a DVSC csapatkapitánya kapott sárga lapot szövegelésért, az eset nyomán a kispadja előtti területet elhagyó Herczeg Andrást a nézőtérre küldte Iványi Zoltán, jelentős füttykoncertet kiváltva. Néhány másodperc múlva kiderült, a harag mégis jó tanácsadó: Könyves Norbert végigrobogott a ferencvárosi térfélen, és hatalmas gólt szerezve egyenlített (1–1).

Az egyenlítés ébresztőt jelentett a zöld-fehéreknek, akik megpróbáltak gyorsítani a tempón, talán rájöttek, hogy túlságosan kényelmessé váltak a vezetés megszerzése után, és több energiát kell mozgósítaniuk, ha győzni akarnak. Ennek megfelelően a szünetig mezőnyfölényt harcoltak ki, és bár voltak lövési lehetőségeik, az eredmény nem változott.

A ferencvárosiak tempófokozása a szünet után sem csökkent: amint elkezdődött a második félidő, Böde Dániel fejelt nem sokkal a kapu mellé, és ez a jelenet is arra utalt, hogy az FTC győztesen akar távozni. A mérkőzés negyedik negyedórájában a Fradi birtokolta többet a labdát, de erre nagyon felkészült a DVSC, hiszen mind a tíz mezőnyjátékosa a saját térfelére visszahúzódva, egymáshoz közel helyezkedve próbálta lezárni a kapu felé vezető területeket, és megakadályozni, hogy a vendégek szélsői fel tudjanak gyorsulni.

Böde következő fejese már nem ment mellé, a labda ugyanis a kapufáról pattant ki, vagyis állandósulni látszott a nyomás a hazai csapaton. Mindkét csapat meg akarta nyerni a mérkőzést, nőtt a feszültség, egyre idegesebbekké váltak a játékosok. Dibusznak is figyelnie kellett – bár a játék, a meccs nagy részében tőle távol zajlott, a szórványos ellentámadások során kétszer is nagyot kellett védenie. Az iram meghaladta az NB I-es átlagot, s a szurkolók kíváncsian várták: lesz-e még egy fordulat ebben a mérkőzésben?

Nos, nem lett, noha az utolsó pillanatig a DVSC több szögletet is elvégezhetett, újabb gól már nem született – az FTC nem tudta kihasználni a Videoton mezőkövesdi botlását, az aranyéremért zajló szoros verseny tovább folytatódhat.