A Videoton értékes pontokat hullajtott el Mezőkövesden

2018.04.14. 16:50
Az eddig 55 gólig jutó Videoton Mezőkövesden egyszer sem talált be (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a bajnoki címre hajtó Videoton idegenben gól nélküli döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Mezőkövesddel.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Mezőkövesd–Videoton FC 0–0
Mezőkövesd, Városi Stadion, 2325 néző. V: Kassai

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJÁK EL!

A találkozó kezdete előtt a Mezőkövesd gólkülönbsége 30–47 (–17), a Videotoné 55–25 (+30) volt. A számok negyvenhét gólos különbséget tükröztek, s noha a valóságban ez irreálisnak számító adat, túl sok jót nem ígért a pályaválasztó számára...

A hazaiak legszívesebben egy régebbi idény történéseit idézgették fel: 2016. november 19-én a kövesdiek váratlan, de teljesen megérdemelt győzelmet arattak a fehérváriak felett.

A Videoton a jelenlegi bajnoki versenyfutásban már nem botlott: augusztusban Mezőkövesden nyert 2–0-ra, novemberben pedig Felcsúton oktatta a megszeppent és elbizonytalanodott csapat benyomását keltő Mezőkövesdet 4–0-val.

A Mezőkövesd ezúttal öt védővel vette fel a harcot, de Farkas Dániel és Vadnai Dániel gyakran zárkózott fel a széleken. A kék-sárgákra nyomasztóan hatott a pontszerzés kényszere, talán ezért akadozott az összjáték, és hiányzott a kombinatív futball. A Videoton kényelmes tempót diktált, de így is többet birtokolta a labdát. Fél óra sem telt, amikor Cseri Tamás egyedül vezethette a labdát Juhász Rolandra, de hiába verekedte be magát a tizenhatoson belülre – az akció vége hazagurítás lett. A kövesdiek szórványos ellencsapásokra rendezkedtek be, ám a nézőtéren inkább az okozott beszédtémát, hogy bő fél óra alatt Kassai Viktor öt sárga alapot is kiosztott – tegyük hozzá: legalább hármat indokolatlanul...

A félidő hajrájában az előretörő Fiola Attila megszerezhette volna csapatának a vezetést, de nyolc méterről, magasan a kapu fölé küldte a labdát. Sok volt az elemi labdakezelési és technikai hiba egyaránt, a csapatok könnyen felejthető első negyvenöt percet produkáltak.

A szünet után a Videoton ott folytatta, ahol abbahagyta: megelégedett azzal, hogy jobbára ellenfele térfelén tartotta a labdát, a játékosok mintha egymásra vártak volna, majd csak eldönti valaki a pontok sorsát. Marko Nikolics az 51. percben pályára küldte Huszti Szabolcsot, hátha ő lesz a megmentő, csakhogy aktívabbá vált a Mezőkövesd is, bátrabban építgette támadásait, érződött, hogy igyekszik megragadni az első gólszerzési lehetőséget.

A hajrában élesedett a harc, ahogy fogyott az idő, de nem sikerült gólt szerezni (0–0), a pontszerzésnek pedig mindenképpen a Mezőkövesd örült jobban, hiszen a kiesés elleni versenyfutásban még ennyi is számíthat.

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!