Danilo fejese egy pontot hozott a Honvédnak Felcsúton

2018.04.14. 16:51
Hegedüs Lajos (pirosban) a hajráig bírta ki kapott gól nélkül (Fotó: Tumbász Hédi)
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Puskás Akadémia hazai pályán nem bírt a Budapest Honvéddal. Az első játékrészben a hazaiak támadtak veszélyesebben, Hegedűs János szöglet után juttatta vezetéshez a Puskás Akadémiát. Fordulást követően a Honvéd nagy erőket  mozgósított az egyenlítésért, egymás után rúgta a szögleteket, végül négy perccel a rendes játékidő letelte előtt Danilo fejese révén sikerült is kiharcolnia a döntetlent.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Puskás Akadémia–Bp. Honvéd 1–1
(Hegedűs J. 34., ill. Danilo 86.)
Felcsút, Pancho Aréna,1785 néző: Vezette: Szőts Gergely

Meglepetéssel rukkolt ki Pintér Attila, a Puskás Akadémia vezetőedzője, amikor háromvédős rendszerben küldte pályára csapatát a bajnoki címvédő ellen, hiszen a felcsútiak játékának ebben az idényben a leginkább állandó eleme az volt, hogy következetesen négy védő biztosított Hegedüs Lajos kapus előtt. A korábbi szövetségi kapitány azonban jól okoskodott, hiszen tudni lehetett, eltiltás miatt hiányzik majd a kispestiektől Davide Lanzafame, így szinte biztosra lehetett venni, hogy két erőcsatárt küld fel a pályára Supka Attila Eppel Márton és Danilo személyében, akikre így három jó testfelépítésű, erős és magas belső védő (Poór Patrik, Hegedűs János, Spandler Csaba) jutott. Sikerült is a két ék semlegesítése, csak gyengécske, középre tartó lövésekre futotta tőlük vagy olyan távoli bombákra, amelyek egy-egy blokk miatt el sem jutottak a kapuig, vagy jócskán fölé szálltak. Eppel Márton legnagyobb első félidei helyzetére is úgy került sor, hogy egy labdakihozatalnál csúnyán elpasszolta a labdát Hegedűs János, aki addigra azonban már sokkal emlékezetesebb tettet is végrehajtott: az ő góljával – amely neki az idényben az első volt – szerezte meg a vezetést a Puskás Akadémia a 34. percben!

Jobban, veszélyesebben játszott a hazai együttes az első félidőben, a Honvédnak igazán nagy helyzete nem is volt, míg a PAFC-nak a gól előtt volt kapufája is (a 20. percben Szakály Péter beívelése után a középen teljesen üresen hagyott Antonio Perosevic fejelt 11 méterről a lécre).

Változtatnia kellett valamit Supka Attilának, és a második félidő elején úgy igyekezett csapata megbontani a felcsúti védelmet, hogy a két csatár közül az egyik, többnyire Danilo rendszeresen visszalépett labdáért, és ha hozzájutott, a helyére befutott az üres területre Banó-Szabó Bence, olykor sikeresen keltve zavart – lám, a 48. percben egy ilyen szituációban az ő 11 méteres lövése után nagyot kellett védenie Hegedüs Lajosnak, a mérkőzésen először.

A második félidőben már átvette a játék irányítását a bajnokcsapat, igyekezett beszorítani kapuja elé a hazaiakat, akik elsősorban kínálkozó kontralehetőségre vártak, hogy megduplázhassák előnyüket. Erre a 78. percben minden reményük meg is volt, amikor a labda üresen találta Ulysse Diallót, aki négy méterről fejelhetett, ám mozdulata sutára sikerült, így kihagyta a szinte kihagyhatatlant. Egy perc múlva pedig újabb ellentámadásból Osváth Attila talált majdnem be, 24 méteres lövése után élesen lefelé csapódott a labda, Gróf Dávidtól bravúr volt az egykezes hárítás.

Amikor már úgy tűnt, az újabb győzelemmel nagy lépést tesz a bennmaradás felé a Puskás Akadémia, a 86. percben egyenlített a Honvéd! Tonci Kukoc ívelt be a bal szélről, Danilo pedig a túloldalon az ötösről, két védő között a bal sarokba bólintott. 1–1

Így továbbra is várni kell a Puskás Akadémia első élvonalbeli győzelmére a Honvéd ellen.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!