Az MTK a hajrában mentett pontot a Budapest Honvéd ellen

CSERHÁTI ANDRÁSCSERHÁTI ANDRÁS
2018.10.20. 16:50
Nem bírt egymással a Honvéd és az MTK (Fotó: Micheller Szilvia)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában az MTK hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Budapest Honvéddal.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ
MTK–BUDAPEST HONVÉD 1–1 (0–1)
Budapest, Új Hidegkuti Nándor Stadion, 3314 néző. Vezette: Pintér Cs.
MTK: Kicsak – Baki (Lencse, 68.), Balogh B., Pintér Á., Szelin (Katona M., a szünetben) – Vass Á., Gera D., Kanta (Farkas II B., 58.), Bognár I., Schäfer – Torghelle. Vezetőedző: Feczkó Tamás
HONVÉD: Gróf – Batik, Kamber, Baráth – Heffler T., Banó-Szabó (Pilík, 61.), Hidi, Nagy G. (Holdampf, 73.), Kukoc (Tischler, 79.) – Holender, Danilo. Vezetőedző: Supka Attila
Gólszerző:
Bognár I. (84.), ill. Batik (36.)
Sárga lap: Kanta (9.), Pintér Á. (53.), Torghelle (72.), ill. Batik (45.), Nagy G. (53.)

„Majdnem a hazaiba mentem” – mondta fülig érő szájjal a sportosan elegáns kispesti fanatikus a mellette állónak az MTK elleni bajnoki előtt háromnegyed órával.

S tényleg – kicsit furán érezte magát az ember, hiszen a Honvéd már két hónapja a Hidegkuti Nándor Stadionban játssza a „hazai” mérkőzéseit, igaz, az eredeti otthont, a Bozsik-stadiont még le sem bontották, pontosabban még a munkagépek sem vonultak ki. A hírek szerint erre hamarosan sor kerül…

A fent említett drukker persze megtalálta a helyét a vendégszektorban, ott, ahol egy gombostűt sem lehetett leejteni.

A hangulatra nem lehetett panasz, s a látogatók szurkolói a harmadik percben kevés híján gólnak örülhettek – Batik Bence azonban óriási helyzetben a kapu fölé lőtt. A kispestiek rohamoztak tovább, nem hagytak alább a támadások: előbb Djordje Kamber, majd Danilo de Oliveira előtt adódott egy-egy lehetőség.

S még csak alig tíz perc pörgött le a rangadóból…

Az MTK nem találta a ritmust, a védelme rendkívül ingatag lábakon állt – nyoma sem volt a két héttel ezelőtti, Vidi elleni (3–0) játéknak, amikor lehengerlően futballozott a kék-fehér csapat. Idővel persze kezdett magához térni Feczkó Tamás legénysége, próbálkozott, de sikertelenül. A kezdeti fellángolás után ellaposodott a meccs – nem csoda, hogy a lurkók a stadion felett elsuhanó repülőgépeket nézték inkább, mint a pályán zajló eseményeket.

S amint leírtuk ezt a mondatot, megszerezte a vezetést a Honvéd – megérdemelten! Batik Bence helyrehozta a harmadik percben elkövetett hibáját, s közelről a kapuba fejelte a labdát. 0–1

Élesebbnek, motiváltabbnak mutatkoztak a vendégek, pedig az MTK előtt nagy sansz adódott: ha nyer, felugrik a második helyre, míg a kispestiek egy pozíciót rontva a dobogó alsó fokára esnek vissza – az első negyvenöt perc játékát látván nehezen lehetett elképzelni, hogy a XIX. kerületiek kiengedik a győzelmet a kezükből.

Így gondolhatta Gazdag Dániel is – a kispestiek középpályása sérüléssel bajlódott, ezért nem kapott helyet a kezdőcsapatban. A hírek szerint kocogott, de nem jött teljesen rendbe a bokája, a szakmai stáb jobbnak látta, ha nem kockáztat, a futballista pedig kisfiával és párjával nézte a meccset a lelátón.

S nem sokon múlt, hogy újra felugorjon a Gazdag család – Holender Filip és Danilo passzai után az MTK-védelem csupán asszisztált, Holender azonban a kapu fölé lőtt.

Az MTK nyomott, amennyire tudott, a kispestiek kontrákra rendezkedtek be, s jól tették, hiszen számos esély kínálkozott arra, hogy megduplázza előnyét Supka Attila együttese, ám rendre hiba csúszott a gépezetbe.

S ahogy lenni szokott, „természetesen” egyenlített az MTK, Bognár István kihasználta a védelem megingását és szép gólt szerzett (1–1) – a kispestiek pedig verhették a fejüket a falba, hogy nem zártak góllal legalább egy kontratámadást a sok közül.

MÁSODIK FÉLIDŐ

93. perc: Véget ért a mérkőzés, MTK–Honvéd 1–1.

90. perc: Három perc a ráadás.

90. perc: Danilo került helyzetbe, de Kicsak jól lépett ki a kapujából, s elakadt benne a labda.

Bognár sorozatban harmadik bajnoki meccsén volt eredményes.

84. perc: GÓÓÓL! EGYENLÍTETT AZ MTK! Torghelle sarkazása után Batik és Holender egymást zavarta, így nem rúgták el a labdát, amelyet Bognár István állítgatás nélkül, 16 méterről a bal alsó sarokba küldött. 1–1

82. perc: VÉDÉS! Holender remek, 16 méterről eleresztett lövése után Kicsaknak kellett nagyot nyújtózkodnia, hogy kitolja a bal felsőbe tartó labdát.

80. perc: Lencse vezethette a kapura a labdát, de Kamber beérte, majd a tizenhatoson belül szabályosan szerelte.

79. perc: Supka Attila is kihasználta a harmadik cserelehetőségét, Kukocot Tischler Patrik váltotta.

74. perc: Bognár szabadrúgása után Torghelle fejelte a kapu fölé a labdát.

73. perc: Holdampf Gergő váltotta Nagy Gergőt a kispestieknél.

72. perc: Torghelle Sándor könyökölte le Baráthot, villant a sárga lap.

68. perc: Harmadik cserelehetőség is kihasználta Feczkó Tamás, Lencse László váltotta Bakit.

68. perc: Kukoc bal oldali beadása után Danilo csúsztatta a labdát a bal alsó sarok mellé.

63. perc: Farkas távoli lövése után szögletre pattant a labda egy védőről.

61. perc: A vendégek is változtattak, Banó-Szabó helyére Tomás Pilík állt be.

A hivatalos nézőszám: 3314 néző.

58. perc: Újabb hazai csere, Kantát Farkas II Balázs váltotta.

57. perc: Bognár a bal alsó sarkot vette célba a szabadrúgásból, Gróf azonban szögletre nyomta a labdát.

56. perc: Nagy Gergő is besárgult, a vállánál rántotta vissza a megiramodó Gerát.

53. perc: Pintér Ádám szerint Kamber kézzel ért a labdához a tizenhatoson belül, s mivel ezt túl hevesen adta a játékvezető tudtára, sárga lapot kapott érte.

52. perc: Holender ballal, 14 méterről a kapu fölé küldte a labdát.

50. perc: Torghellét állították meg lesen.

46. perc: A szünetben cseréltek a hazaiak, Szelin helyére Katona Máté érkezett.

46. perc: Újra útjára indult a labda, a kispestiek kezdték a második félidőt.

1. FÉLIDŐ

45+2. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben a Honvéd 1–0-ra vezet az MTK otthonában.

45. perc: Egy percet hosszabbít az első félidő végén Pintér Csaba.

45. perc: Batik Bence sárgult be, Gerát rántotta le a felezővonal közelében.

41. perc: Gróf elvétette a labdát a szöglet után, de szerencséje volt, ezt nem tudták kihasználni a hazaiak.

40. perc: Kanta szabadrúgása után kisebb kavarodás alakult ki a tizenhatoson belül, aminek a végén Schäfer kísérletezett, a labda azonban egy védőről a kapu mellé csorgott.

Batik Bencének ez volt az első gólja a Honvéd színeiben.

36. perc: GÓÓÓL! VEZETÉST SZERZETT A HONVÉD! Heffler bal oldali szöglete után Kamber csúsztatott a röviden, majd középen az üresen érkező Batik Bence két méterről az üres kapuba fejelte a labdát. 0–1

33. perc: Ezúttal Kamber maradt a földön, a kispestiek csapatkapitánya Torghellétől kapott egy könyököst.

31. perc: Vass Ádámot és Danilót is ápolni kell, utóbbi rúgott bele előbbi lábába. Mindketten jobban vannak, és már vissza is tértek a pályára.

30. perc: Holender jobb oldali beadása után Kukocról a kapu fölé pattant a labda.

28. perc: Holender távoli lövése után Kicsak paskolta oldalra a labdát.

27. perc: VÉDÉS! Bognár kiugratása után Gera háromszor megtolta a labdát, majd kissé jobbról, a tizenhatoson belülről a bal alsó sarkot vette célba, Gróf azonban jól zárta a szöget.

23. perc: Danilo indult meg a kapu felé, de Baki egy remek ütemű szereléssel elvette tőle a labdát.

19. perc: Kanta ezúttal a másik oldalról végzett el sarokrúgást, amelyet követően Bognár lőtte a kapu mellé a labdát.

18. perc: Kanta szöglete után Schäfer, majd Gera próbálkozott, utóbbi lövése után a labda egy védőről ment a kapu fölé.

15. perc: Heffler szabadrúgása után Danilo és még két kispesti játékos volt lesen.

13. perc: Bognár kissé balról, laposan lőtt, de nem találta el a kaput.

11. perc: Danilo távoli lövése után elszállt a jobb felső sarok fölött a labda.

Sokan még nem jutottak be a stadionban, a pénztárak előtt hosszú sor várakozik.

9. perc: Kanta József próbálta becsúszva szerelni Danilót, de a labda helyett a csatár lábát találta el – villant a meccs első sárga lapja.

8. perc: Hidi felívelt szabadrúgása után könnyedén tisztáztak a hazaiak.

Az Új Hidegkuti Nándor Stadion gyepszőnyegén a szokásosnál jóval több vonal található, ez pedig annak köszönhető, hogy múlt héten vasárnap itt lépett pályára (és nyert tornát) a magyar amerikaifutball-válogatott.

4. perc: Danilo maradt rövid ideig a földön, Szelinnel találkozott. A brazil csatár feltápászkodott, folytatni tudja a játékot.

3. perc: HELYZET! Baráth felívelése után Batik vette át a labdát a tizenhatoson belül, majd nagy helyzetben a kapu fölé durrantott.

A hazaiak fehér, a vendégek fekete szerelésben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik azMTK–Budapest Honvédmérkőzés az NB I11. fordulójából.Tartsanak velünk!