Hatalmas egyéni hibák miatt kapott ki a Diósgyőr otthon az Újpesttől

2018.10.20. 16:52
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Diósgyőr hazai pályán 2–1-re kikapott az Újpesttől. Gól nélküli  első félidő után egy szép akcióból az idény közben érkezett Márkvárt Dávid találatával a borsodi együttes szerzett előnyt. A lila-fehérek a grúz Giorgi Beridze két góljával harcolták ki a győzelmet. Mindkét újpesti gólt elképesztő hiba előzte meg.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVTK–ÚJPEST 1–2 (0–0)

Miskolc, DVTK-stadion, 3940 néző. V: Bognár Tamás
DVTK:
Antal – Sesztakov, Brkovics, Karan, Tamás M. (Hasani, 92.) – Márkvárt, Tóth Barnabás, Tajti (Mazalovic, 72.), Juhar – Mihajlovics (Vernes 62.), Bacsa. Vezetőedző: Fernando Fernández
ÚJPEST: Pajovics – Balázs B., Bojovics, Risztevszki, Burekovic – Szankovics, Onovo – Nwobodo, Zsótér (Lukács D., 66.), Beridze (Mohl, 92.) – Novothny (Pauljevics, 85.). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevics
Gólszerző:
Márkvárt (58.), ill. Beridze (75., 89.)LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

DVTK:
Gólszerző:
Márkvárt (58.), ill. Beridze (75., 89.)

Ez szép volt... A diósgyőri és az újpesti szurkolótábor évtizedek óta nem kedveli egymást, a másik iránt érzett gyűlöletüknek hangot is adnak. Most mégis volt egyetértés: a meccs elején mindkét oldalon 1956 hőseire emlékeztek a transzparenseken, majd amikor a hazai oldalon elkezdték a Himnuszt énekelni, a vendégek is csatlakoztak.

A Diósgyőr tehetséges támadója, a térdszalagszakadást szenvedő Makrai Gábor nézőként sem lehetett jelen a mérkőzésen: pénteken megoperálták. Jobbulást kívánunk neki.

Az első percekben úgy tűnt, a hazai együttes újszerű védekezési szisztémával próbálkozik. Amikor az Újpest birtokolta a labdát, négy védő előtt három belső középpályás próbált stabilitást adni, ám ha az a Diósgyőrhöz került, háromvédősre módosult a felállás, Szerhij Sesztakov azonnal felzárkózott a középpályások vonalába. Nyolc percnek kellett eltelnie, hogy a borsodiak által jól ismert Novothny Soma lövőhelyzetbe kerüljön – eredménytelenül. A harmincadik percben aztán a második gólszerzési lehetőségét is elszalasztotta, amikor Zsótér Donát remek kiugratása után ígéretes helyzet adódjon előtte.

Addigra kiderült: a Diósgyőr próbál megfontoltan, a stabil védekezést szem előtt tartva futballozni, és a labdaszerzést követően minél előbb megjátszani az elöl álló két csatárt. Az első kontralehetőség máris ziccert eredményezhetett volna, ám Branko Mihajlovics nem érzékelte, hogy társai létszámfölényben vannak, és túl korán, ráadásul rossz pozícióból próbált lőni. Nem sokkal később azon dühöngtek a nézők, hogy a labda Mijusko Bojovics magasra emelt karját érintette, de a játékvezető nem ítélt tizenegyest. A jó iramú, ám nem túl magas színvonalú összecsapás első félidejének végén Zsótér szerezhette volna meg a vezetést a vendégeknek, Antal Botond azonban védett.

A szünet utáni percekben is úgy tűnt, az Újpest birtokolja többet a labdát, míg a Diósgyőr a biztos védekezésre alapozza stratégiáját. Hosszú percekig mindkét gárdát a kockázatkerülés jellemezte. Egy váratlan megoldás billentette ki a meccset az egyensúlyi helyzetből: Bacsa Patrik nemcsak ezt a mérkőzést, hanem az egész NB I-es mezőnyt látva szokatlan módon cselezni kezdett – és ez váratlanul érte az újpestieket. Ilyesmit ugyanis ők is ritkán tapasztalnak. A DVTK támadója több ellenfélen is túljutott, és mert Tóth Barnabás finoman visszagurította a labdát Márkvárt Dávidnak, aki nem erőből, hanem ésszel lőtt, a Diósgyőr megszerezte a vezetést.

Az Újpest megpróbált gyorsítani a tempón, de a Diósgyőr, ha lehet, még fegyelmezettebben és zártabban védekezett. Kívülről úgy tűnt, Zsótérban van annyi kreativitás, futballistára emlékeztető megmozdulás, ami reményt adhat a fővárosiaknak – ám az edző másképp látta, mert Nebojsa Vignjevics éppen a karmester lecserélésében látta a javulás esélyét. Egy váratlan mozdulat hozta meg az egyenlítést, erről viszont alighanem lemondtak volna a diósgyőriek. Dejan Karan, aki legutóbb a Honvéd ellen kapott gólban is vastagon benne volt, a térde alá érkező labdát nem lábbal, hanem fejjel akarta megjátszani – el is hibázta. Giorgi Beridze pedig köszönte az ajándékot, és a hálóba lőtt. Az Újpest légiósa lett végül a főszereplő, mert a lefújás előtti pillanatokban a DVTK csereként beállt játékosától, Tomislav Mazalovictól is kapott egy átadást, és könyörtelenül a hálóba lőtt. A Diósgyőr tehát nagy nehezen vezetést szerzett, de elképesztő hibái miatt végül egyetlen pontot sem tudott megtartani.

TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA

95. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, 2–1-re nyert az Újpest.

93. perc: Sesztakov akasztotta Nwobodót, sárga lap.

92. perc: Tamás helyett Hasani, Beridze helyén Mohl folytatja.

3 perc a ráadás.

89. perc: Vezet az Újpest Beridze góljával! Mazalovic óriási hibát elkövetve Beridzéhez passzolt, aki hármat tolt a labdán, majd 14 méterről jobbal a kapu bal alsó sarkába lőtt (1–2).

88. perc: Vernes üresen fejelhetett 12 méterre a kaputól, de fölé ment a labda.

87. perc: Beridze távoli lövését blokkolták a hazai védők.

Többet és veszélyesebben támad a győzelemre játszó Újpest.

85. perc: Novothny ment le az Újpestnél, a helyére Pauljevics állt be.

82. perc: Beridze egy visszahúzós csel után 20 méterről alig tekert jobbal a bal alsó sarok mellé.

Pauljevics fog beállni az Újpest csapatába.

78. perc: újra a diósgyőri kapuba került a labda, de les miatt nem adta meg a gólt Bognár játékvezető. Egy baloldali szögletet Bojovics fejelt a jobb sarokba, ám közben Balázs lesen állt, és akadályozta Antal kapust, ezért érvénytelenítette a találatot.

75. perc: Egyenlített az Újpest Beridze góljával! Balázs Benjámin jobbról átívelt labdáját két diósgyőri védő is elvétette, az ötös túlsó sarkánál Beridze érkezett, és 5 méterről jobbal a jobb sarokba helyezett. (1–1).

75 perc: Tórh Barnabás gyűjtött be egy sárgát,.

72. perc: Szankovics szorul pályán kívüli ápolásra, de folytatja a játékot.

72. perc: Tajtit Mazalovic váltotta a Diósgyőrnél.

71. perc: Nwobodo elől mentettek szögletre a hazai védők. A beívelést magabiztosan fogta Antal.

A második félidőre feljavult a DVTK, és veszélyesen kontrázik.

68. perc: Bacsa passzából Sesztakov nyargalt a jobb oldalon az újpesti kapu felé, de középre adása hosszú lett Vernesnek.

66. perc: Lukács Dániel érkezett az Újpestnél Zsótér helyére.

65. perc: Risztevszki is besárgult az újpestieknél, mert akasztotta Bacsát.

65. perc: a gólszerző Márkvárt távoli próbálkozása ezúttal fölé szállt.

Cserére készült az Újpest, Lukács Dániel fog érkezni.

62. perc: Mihajlovics helyére Vernes állt be a DVTK-nál.

58. perc: Márkvárt lövésével vezet a DVTK! Bacsa a bal oldalon majdnem az alapvonalig szólózott az újpesti védők között, középre játszott, Tóth Barnabás visszagurított Márkvártnak, aki 20 méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett (1–0).

55. perc: Mihajlovics centerezett be balról, Pajovics Bacsa fejéről kapta le a labdát.

Visszaesett a meccs irama.

52. perc: Bojovics kapott sárga lapot egy Mihajlovics ellen hátulról elkövetett szabálytalan becsúszásért.

51. perc: Beridze előreadásáról Novothny alig maradt le középen, a kaputól 7 méterre.

50. perc: Novothny fejese nem okozott veszélyt a diósgyőri kapura.

47. perc: Tajti balról passzolt jobbra Bacsa felé, ám hosszú lett az indítása.

A hivatalos nézőszám 3940.

46. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK FÉLIDŐ. CSERE EGYELŐRE NINCS.

Az M4 Sport statisztikája szerint az első félidőben a DVTK ötször, az Újpest hétszer próbálkozott lövéssel. Ezekből a vendégek háromszor, a hazaiak egyszer találták el a kaput.

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK, EGYELŐRE NINCS GÓL.

Brkovics kapta a meccs első sárgáját, miután a félpályánál visszahúzta a nagy lendülettel előre törő Beridzét.

43. perc: újabb ügyes újpesti támadás befejezéseként Balázs Benjámintüzelt 17 méterről, de nem találta el a kaput.

40. perc. Sesztakov tekert 17 méterről ballal nem sokkal a bal alsó sarok mellé.

39. perc: egy gyors hazai akció végén Juhar 20 méterről ballal a jobb kapufát találta el, ahonnan az alapvonalról kívülre pattant a labda.

39. perc: Antal bokszolt ki egy baloldali beadást.

38. perc: a veszélyesen kilépő Beridzét csak a harmadik diósgyőri védő tudta megállítani a hazai 16-osnál.

Most a DVTK-nál van többet a labda, de csak a pálya közepén birtokolják.

34. perc: Szép újpesti akció végén Nwobodo visszagurított Zsótérnak, aki 15 méterről középről lőtt, Antal elvetődve védte a nem túl erős labdát.

A diósgyőriek többnyire csak nyomozzák a játékszert.

30. perc: Novothny ugrott ki a jobb oldalon, az ötös sarkánál a kimozduló Antal mellett ugyan elpasszolta a labdát, ám középen nem volt érkező játékos.

Az Újpest birtokolja többet a labdát.

26. perc: Burekovic baloldali szögletéből Balázs Benjámin Antal kapust megelőzve mellé bólintott.

23,. perc: egy jobb oldali újpesti szögletet Nwobodo megcsúsztatott, de Onovo 4 méterről, középről fölé fejelt.

22. perc: Tajti 18 méteres lövése után reklamáltak 11-est a diósgyőriek, miután Bojovics magasra felemelt karján megpattant a labda, de Bognár játékvezető továbbot intett.

20. perc: Márkvárt maradt lenn a földön a lábát fájlalva, miután odarúgott neki egyet Nwobodo.

19.perc: egy bal oldali centerezésre Nwobodo érkezett középen gólra éhesen, ám nem tudott belefejelni a labdába.

17. perc: Szankovics átlövése nem jelentett veszélyt a DVTK kapujára.

15. perc: Juhar passzából Mihajlovics kicsit kisodródva az oldalhálóba tüzelt.

14. perc: Sesztakov távolról próbálkozott, de a labdája jócskán a jobb kapufa mellé szállt.

13. perc: Bacsa lövése egy újpesti védőről az oldalhálóban landolt.

11. perc: Onovo tüzelt 22 méterről, ám a labda a lesen álló Novothnyhoz került, így Bognár lefújta az akciót.

9 . perc: Beridze bal oldali beadásából Novothny lőtt ballal kapura 4 méterről Karan mellett, ám Antal biztosan fogta a labdát.

Kedden lesz öt éve, hogy Nebojsa Vignjevics irányítja az Újpest csapatát.

5. perc: Egyelőre sok a hiba a két csapat játékában.

Mintegy 3400-an tekintik meg a helyszínen a mérkőzést.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS.

A DVTK piros-fehér csíkos mezben, piros nadrágban és sportszárban, az Újpest lila mezben és nadrágban, fehér sportszárban játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! A labdarúgó NB I 11. fordulójában hamarosan kezdődik a DVTK–Újpest mérkőzés. A házigazdák a kiesést jelentő 11. helyről, míg a vendég lila–fehérek a 8. pozícióból kezdik a találkozót. A Diósgyőr eddigi egyetlen győzelmét még augusztus 18-án, a sereghajtó Haladás ellen szerezte meg. Vajon meglesz-e a második DVTK-diadal? Megtudhatják élő online szöveges tudósításunkból. Tartsanak velünk!