Molnár duplájával nyert Kisvárdán a Mezőkövesd

2018.10.20. 16:51
Brana Ilics fedezi a labdát (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 11. fordulójában a Mezőkövesd hátrányból tudott fordítani a Kisvárda otthonában: a hazaiak Vári Barnabás fejes góljával sokáig vezettek, ám a második játékrészben Molnár Gábor kétszer is betalált a több bravúrt is bemutató Felipe kapujába.

Két, melegítőbe öltözött alak tűnt fel szombat kora délelőtt Kisvárdán a várkertben.

Egyikük az edzőpályán rótta szorgalmasan a köröket, a másik a stadiont futotta körbe.

Kiderült, az egyik futó a Kisvárda, a másik pedig a már pénteken a városba érkező Mezőkövesd vezetőedzője, s lehet, ekkor álmodták meg csapataik végleges taktikáját is.

A hazaiak 3–1–4–2-es hadrendben léptek pályára, Dajka László várdai edzősködése során először választotta ezt a formációt, amely persze védekezés esetén 5–4–1-re módosult. Hogy a hazaiak mesterének húzása meglepte-e Kuttor Attilát, nem tudható, ám tény, már a 13. percben vezetést szerzett a Kisvárda, mégpedig láthatóan jól begyakorolt szöglet eredményeként. A vezetés magabiztossá tette a hazaiakat, de a Mezőkövesd sem roppant meg, így aztán élvezetes, eseményekben gazdag első félidőt láthattak a nézők.

A második félidőre változtatott a vendégek mestere, 4–2–3–1-ről 4–4–2-re váltott, így próbált létszámfölényt teremteni a középpályán, s elérni azt, hogy labdavesztés után ne legyen képes gyors ellentámadásra a Kisvárda. Ettől kezdve mezőnyfölényben futballoztak a kövesdiek, ám hiába volt náluk többet a labda, gólhelyzetek ritkán alakultak ki a hazai kapu előtt, a beívelések hárítása pedig nem okozott gondot, a távoli lövések meg elkerülték a kaput. Egészen a 66. percig, akkor ugyanis megvillant a csereként pályára lépő Koszta Márk, majd a Puskás Akadémiától kölcsönkapott Molnár Gábor, aki parádés mozdulattal egyenlített. A gól után előrébb merészkedett a második félidő elején behátráló Kisvárda, de hiába kerültek a szélsők a védelem mögé, a beívelések nem sikerültek. Pontosak voltak viszont a vendégkontrák, a Koszta, Vajda, Molnár trió megoldhatatlan feladat elé állította a hazai védelmet, amiből egy – mint utóbb kiderült, három pontot érő – második találat is született.

Összességében elmondható, jó iramú, végig izgalmas mérkőzésen a tudatosabban, összeszokottabban futballozó Mezőkövesd megérdemelten nyert.

LABDARÚGÓ NB I
11. FORDULÓ

KISVÁRDA–MEZŐKÖVESD 1–2 (1–0)
Kisvárda, Várkerti Sporttelep, 1910 néző. V: Iványi
Kisvárda: Felipe – Izing, Ene, Vári B. – Lucas – Melnik (Sassá, 81.), Karaszjuk (Misic, 73.), Protics (Negrut, 87.), Anderson Pico – Horváth Z., Ilics. Vezetőedző: Dajka László
Mezőkövesd: Dombó – Farkas D., Pillár, Szalai A., Vadnai – Szeles, Mevoungou – Molnár G. (Silye, 87.), Vajda S., Cseri (Meszhi, 86.) – Drazsics (Koszta, 63.). Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerzők: Vári B. (13.), ill. Molnár G. (66., 79.)

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. perc: Koszta egy az egyben vezetheti Felipére a labdát, a kapus bravúrral véd, ám ez volt a mérkőzés utolsó jelenete.

92. perc: Vári jobb oldali badása után egy hazai védőről pattan a kapu mellé a labda.

87. perc: A duplázó Molnár helyére Silye érkezik.

86: perc: Cseri helyett Meszhi érkezik a Mezőkövesdbe, Proticsot Negrut váltja a hazaiaknál.

79. perc: 1–2! FORDÍT A MEZŐKÖVESD! Protics nyúl balszerencsésen a labdához a hazai félpálya közepén, ellenféltől kapott labda miatt les nincs, Molnár így szabályos gólt szerez. 14 méterről lő laposan a hálóba a kimozduló Felipe mellett, félúton volt a kapus.

81. perc: Sassá érkezik Melnik helyére.

77. perc: 22 méterről végezhet el szabadrúgást Koszta, a jobb felső mellé teker.

73. perc: Karaszjuk helyére Misic érkezik.

73. perc: Ilics visszahúzásáért kap sárga lapot Farkas.

72. perc: Cseri beadása után újra Vadnai tud fejelni 6 méterről, Felipe azonban megint nagyot véd.

68. perc: kis híján újabb kövesdi gól, Vadnai fejese után tornássza ki a labdát Felipe a jobb alsó sarokból.

66. perc: 1-1! EGYENLÍT A MEZŐKÖVESD! Vajda kiugratása után Molnár lő kissé éles szögből, laposan, nyolc méterről a rövidre, Felipe nem tud hárítani.

63. perc: Drazsics helyére Koszta érkezik.

60. perc: szép váltás után Cseri lő balról, 20 méterről, mellé.

59. perc: Vajda ugratná ki Molnárt, Felipe veti rá magát a labdára.

56. perc: Mevoungou borítja fel ellenfelét, jogos a sárga lap.

52. perc: Karaszjuk megelégeli a labdatartást, 35 méterről lövésre vállalkozik, nagyon mellétrafál.

50. perc: Az erőszakos Vajdáról lepattan Anderson Pico, sípszó nincs, jobb oldali beadása azonban magas az érkezőknek.

46. perc: KEZDŐDIK A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+1. perc: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. perc: A szöglet után után Vajda elé kerül a labda a kaputól 16 méterre, szép csellel lopja a távolságot, majd jobbal mellé bombáz.

44. perc: Jól felépített kövesdi kontra végén Molnár viszi le jobbról az alapvonalig a labdát, Vári fejeli ki beadását.

42. perc: Lucasnak műesésért mutat fel sárga lapot Iványi, habár Mevoungou alighanem elérte a lábát.

40. perc: Drazsics fejel 11 méterről egy jobb oldali beadásból, jócskán mellé.

39. perc: Cseri ismét a földön, ezúttal Horváth pakolt oda neki, megússza egy figyelmeztetéssel.

37. perc: A sokat faragott Cseri kerül a földre Izing mellett, a sértett végzi el a szabadrúgást bal oldalról, Felipe öklöz.

34. perc: Cseri remekül löbböl a védelem mögé, az asszisztens azonban lest jelez, miután Drazsics kiszorított helyzetből mellékotorja a labdát.

32. perc: Az igencsak aktív Anderson Pico balról, éles szögből teker, a kapu előterében helyezkedő védők tisztáznak.

25. perc: Hatalmas vendég helyzet, Cseri a bal oldaról ível remekül közepre jobbal, Drazsics azonban hat méterről, ziccerben fölé bólint.

24. perc: Izing nagy bedobása után Horváth Zoltán lökdösődik középen, szabadrúgás kifelé.

20. perc: Cseri a bal oldali szögletzászló közeléből végezhet el szabadrúgást Ene szabálytalansága után, a kapura tartó labdát Felipe kiüti.

16. perc: Anderson Pico csúszott oda nyújtott lábbal Cserinek, a brazilé a mérkőzés első sárga lapja.

13. perc: VEZET A KISVÁRDA! Bal oldali szöglet után Vári fejelt öt méterről a bal alsó sarokba.

9. perc: Vajda ment el a bal oldalon egy labdaszerzés után, beadásából Molnár bólint az ötös sarkáról, mellé.

2. perc: Cseri lőtt 20 méterről, laposan, Felipe védte magabiztosan a középre tartó lövést.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!