Győztes gól szögletből, Debrecenben hagyta veretlenségét a Paks

BERECZKY ATTILABERECZKY ATTILA
2018.10.20. 16:51
Már-már elkönyvelhették a felek a döntetlent, mégis Loki-győzelem lett a vége (Fotó: Szabó Miklós)
A Debrecen legyőzte, ezzel megszakította a Paks hét meccs óta tartó veretlenségi sorozatát a labdarúgó NB I tizenegyedik fordulójában. Sokáig vezetett a DVSC, a második félidőben Simon András becserélése után két perccel egyenlített a tolnai csapat, ám a 93. percben jött egy szöglet, és jött Bódi Ádám…

Ilyen meccset is régen játszottak a magyar első osztályban: mindkét oldalon tizenegy magyar állampolgár szerepelt a kezdőcsapatban. Pakson már hosszú évek óta nincs légiós, a DVSC-nél is egyre kevesebb külföldi jut szerephez, és most Herczeg András is olyan gárdát rakott össze, amelyben nem szerepelt idegenből érkezett labdarúgó.

S kiderült, „hazai anyagból” is lehet minőségi futballt produkálni. A DVSC volt aktívabb a találkozó elején, ám a Paks sem állt be védekezni, volt ritmusa a mérkőzésnek. Az első élesebb szituáció akkor alakult ki, amikor Bódi Ádám jó ütemű indításával Tőzsér Dániel lépett ki, s bár a Loki sérülés után visszatérő csapatkapitánya nagyon szeretett volna összehozni egy büntetőt, úgy tűnt, Karakó Ferenc játékvezető helyesen döntött, amikor szabályosnak ítélte meg a paksi kapus, Nagy Gergely mentési kísérletét.

Idővel kiderült, a debreceniek csak rápihentek az újabb rohamra, beszorult a Paks, sorra lőtte a szögleteket a hazai együttes, s ennek meg is lett az eredménye, hiszen Tőzsér Dániel jobbról elvégzett sarokrúgására remekül érkezett Pávkovics Bence, aki fejesével megszerezte a vezetést a Debrecennek. Ezután bátrabban kezdett futballozni a vendégcsapat, s akadt is lehetősége az egyenlítésre, ám a helyzetek kimaradtak.

A 61. percben Varga Kevin helyére Aleksandar Jovanovic érkezett, azaz már volt külföldi a pályán, míg Csertői Aurél a 68. percben pályára küldte Bartha Lászlót, aki az elmúlt években sok kellemetlenséget okozott a piros-fehéreknek. A Loki-mumus beállása után hat perccel ki is egyenlítettek a tolnaiak. Igaz, a Loki elleni meccsek ászának ezúttal a jelenléte is elég volt a gólhoz: az alig hatvan másodperccel korábban pályára lépő Simon András egy balról érkező szöglet után talált a debreceni kapuba.

A Debrecen ment előre, látszott, hogy nem elégszik meg az egy ponttal, ám ahhoz, hogy a Paks több mint két és fél hónap után vesztesen hagyja el a pályát, kellett egy csodás egyéni alakítás a legvégén: Bódi Ádám ugyanis egy bal oldali szögletből a hosszú sarokba csavart. Felrobbant a stadion, ünnepelt a debreceni publikum, a vendégeket pedig láthatóan sokkolta a nem mindennapi gól.

Ezzel együtt Pakson valószínűleg nagy lenne a boldogság, ha a csapat csak minden nyolcadik meccsen hagyná el vesztesen a pályát.

Bódi győztes gólja – szögletből

NB I
11. FORDULÓ
DEBRECENI VSC–PAKSI FC 2–1 (1–0)
Debrecen, Nagyerdei Stadion, 2719 néző. V: Karakó
DEBRECEN: Nagy S. – Kusnyír, Kinyik, Pávkovics, Ferenczi J. – Haris, Tőzsér – Varga K. (Jovanovic, 61.), Bódi, Szécsi M. (Avdijaj, 87.) – Könyves (Takács T., a szünetben). Vezetőedző: Herczeg András
PAKS: Nagy G. – Kulcsár D., Fejes A. (Lenzsér, 45+1.), Gévay, Báló – Papp K. – Haraszti (Bartha, 68.), Egerszegi, Bertus, Remili – Hahn (Simon A., 72.). Vezetőedző: Csertői Aurél
G: Pávkovics (23.), Bódi (93.), ill. Simon A. (74.)
Sárga lap: Ferenczi (40.), Varga K. (55.), ill. Kulcsár D. (17.), Haraszti (38.), Lenzsér (67.)

TABELLA • GÓLLÖVŐLISTA

94. perc: VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK!

93. perc: BÓÓÓDI, MICSODA GÓL! KÖZVETLENÜL SZÖGLETBŐL TEKERI A LABDÁT NAGY GERGELY KAPUJÁBA! ELKÉPESZTŐ GÓL, RÁADÁSUL SOKAT ÉR EZ MOST A LOKINAK!

91. perc: három perc lesz a ráadás.

90. perc:
Kusnyír beadása után Avdijaj fejese pattog kapu mellé.

87. perc: Szécsi Márk távozik a pályáról, Avdijaj érkezik a helyére.

86. perc: BÓÓÓDIII! Jovanovic remek beadását követően a második hullámból fordul rá a kapáslövésre, Nagy Gergely véd!

85. perc: Tőzsér ezúttal nem érti meg magát csapattársaival, a szöglete pont olyan területre megy, ahol egy debreceni sincs.

84. perc:
Tőzsér ívelése mindenki előtt elszáll.

83. perc:
Remili rántja le Kusnyírt, debreceni szabadrúgás.

81. perc: MIT HAGY KI EGERSZEGI? Óriási helyzetben lép ki két védő között, ám gyakorlatilag feladja Nagy Sándornak a labdát!

76. perc:
elképesztő, két perccel beállása után már van egy kihagyott helyzete (kiharcolt szöglete) és egy gólja Simon Andrásnak… Vajon lesz még fordulópont?

74. perc: SIMON ANDRÁS EGYENLÍT! A balról érkező szögletet egy debreceni védő csúsztatja meg, a hosszún egyedül álló Simon pedig a kapuba passzol! 1–1!

74. perc: Simon máris helyzetben!
Kinyik mellett fordul be, éles szögből leadott közeli lövését Nagy Sándor menti szögletre!

72. perc: Hahn helyén Simon András
a Paksban.

72. perc:
Haris szereli Remilit, majd fájdalmas arccal terül el a földön.

71. perc: veszélyes debreceni akció!
Jovanovic ível Szécsi felé, majdnem meg is találja, néhány centin múlik, hogy fejelni tudjon!

69. perc: Pávkovics remekül indítja a szélen Szécsit, akinek veszélyes beadását középről Lenzsér vágja ki.

68. perc: Haraszti helyett Bartha László
a pályán a folytatásban.

67. perc: Lenzsér is besárgul.

66. perc:
szépen kidolgozott paksi támadás végén Báló ad be balról, azonban senki más nincs középen, mint a debreceni kapus, Nagy Sándor. Övé a labda.

64. perc:
Bódi szöglete megint veszélyes Nagy Gergely kapujára, de odaér a paksi kapus, és kiüti a labdát.

61. perc:
Varga Kevinnek ennyi volt a mai mérkőzés, Jovanovic váltja.

61. perc:
Báló löki fel Vargát, szabadrúgás.

60. perc: TAKÁÁÁÁCS!
Tőzsér szögletét követően teljesen egyedül marad, alig három méterről fejeli kapu fölé a labdát a Loki támadója!

59. perc:
Szécsi gyorsít fel, Gévayval ütközik, elesése nem hatja meg a játékvezetőt.

57. perc: kontrázna a Debrecen, ám Varga Kevin először elesik, majd rosszul passzol, ezzel visszaadva a labdát a Paksnak.

55. perc: Varga
cselezi el magát a saját térfelén, a labdát szerző és megiramodó Harasztit inkább megállítja egy becsúszással. Sárga lap.

54. perc:
Pávkovics fedezi a labdát Hahn elől, a paksi csatár lerántja. Nem ért egyet a játékvezetői ítélettel Hahn.

53. perc:
Bódi szöglete a kapu felé csavarodik, megint Nagy Gergelynek kell mentenie!

52. perc: NAGY GERGELY VÉD ÓRIÁSIT!
Haris lő egy egészségeset középről, a keresztlécre tolja a paksi kapus!

51. perc:
Haraszti fejel a kapu felé egy balról érkező beadást követően, de Nagy Sándornak nem kell közbeavatkoznia. Érezhetően rákapcsolt a Paks.

49. perc:
Ferenczi keresi Szécsit egy magasan beívelt labdával, de csak Nagy Gergely találja meg.

48. perc:
Remili fordul le remekül emberéről, ám passza után Kusnyír jól fedezi a labdát a vendégek elől.

46. perc: egy debreceni csere a szünetben, Könyves helyén Takács Tamás folytatja.

46. perc: MÁR INDUL IS A MÁSODIK FÉLIDŐ!

45+4. perc: VÉGE AZ ELSŐ JÁTÉKRÉSZNEK!

4
5+1. perc: Lenzsér érkezik a kényszerből távozó Fejes helyére.

45+1. perc: Fejes a vállát fájlalja, hordágyon távozik a pályáról, nem néz ki jól a helyzet.
Közben kiderül, hogy három perc lesz a hosszabbítás.

45. perc: hosszabb ápolás kell Fejesnek, nagyon úgy tűnik, nem tudja folytatni. Lenzsér már melegít.

43. perc:
Fejes marad a földön, miután Könyvessel ütközik. Úgy tűnik, a debreceni játékos könyökével volt egy kellemetlen találkozója.

42. perc: szép Loki-támadás! Varga Kevin adja Szécsi elé a labdát, az utolsó pillanatban ment a paksi védelem!

41. perc:
a szabadrúgás után Papp Kristóf ragad lesen, szabadrúgás kifelé.

40. perc: Ferenczi hátulról csúszik oda Harasztinak, sárga lap.

39. perc:
Bódi szabadrúgása súrolja a hálót, de felülről.

38. perc: Haraszti kap sárga lapot, miután magasra emeli a lábát.
Haris combja bánja, ám veszélyes helyről jöhet szabadrúgással a Loki.

37. perc: ismét taktikai szabálytalanság, Szécsit ezúttal Papp Kristóf állítja meg.

35. perc:
Nagy Gergely húzza le Bódi ívelését. Pávkovics fájlalja a fejét az esés után, a paksi kapussal találkozott pechesen.

33. perc: 2719 néző
látogatott ki a Nagyerdei Stadionba a mai mérkőzésre.

30. perc: Gévay kerül gólhelyzetbe!
Nem elírás, a középső védő Bertus balról érkező beadását fejeli kapura, ám nem tud igazán rábólintani, így Nagy Sándoré a labda.

28. perc: Tőzsér ezúttal Bódinak passzol szögletből, ám a továbbpörgetés már nem pontos.

25. perc:
Bódi szögletét követően Nagy G. húzza le a labdát.

25. perc: Egerszegi veszélyeztet már a másik oldalon, jobblábas, életerős lövése után Nagy Sándor véd!

23. perc: PÁVKOVICS BENCE GÓLJÁVAL VEZET A DEBRECEN! Tőzsér nagyszerű szögletét követően körülbelül 5 méterről, derékmagasságból, Fejest megelőzve fejel a kapuba! 1–0!

22. perc:
Pávkovics fejel a kapu felé, úgy tűnik, még beleért egy paksi, hiszen a játékvezető szögletet ítél.

22. perc:
Fejes megfogadja tanácsunkat: figyel Szécsire, de ő is csak lerántás árán tudja megállítani.

21. perc:
Szécsi ismét lefordul emberéről, nem árt, ha figyel rá a paksi védelem.

19. perc:
Ferenczi indul, ám kissé túl hosszú indítást kap, így Nagy G. könnyen begyűjti a labdát.

18. perc:
Szécsi hagyná maga mögött Papp Kristófot, a paksi középpályás inkább lerántja.

17. perc: Kulcsár kapja a meccs első sárga lapját, taktikai szabálytalansággal állítja meg Bódit.

16. perc:
Kulcsár lő ballal távolról, nem is rossz a kísérlet, Nagy Sándor szögletre ment.

14. perc:
Remili beadását könnyedén húzza le Nagy Sándor.

12. perc:
balról érkező beadás után Egerszegi tűnik el középen, tizenegyest reklamál, ám itt sincs ítélet. Jogosan.

11. perc:
alaposan bekezdett a Debrecen, ám az utóbbi percekben próbálja átvenni az irányítást a Paks.

9. perc:
Könyves kap egy kiugratást, eltolja a labdát a kilépő Nagy Gergely mellett, el is esik, ám tizenegyes nincs. Helyesnek tűnik az ítélet.

8. perc:
Tőzsér szabadrúgása nem veszélyes, kapu fölé megy.

7. perc: aktív a Debrecen!
Ezúttal Bódi ugratná ki a megiramodó Vargát, közbelép a paksi védelem.

6. perc: Tőzséré az első helyzet! Bódi löbböli a középpályás elé a labdát, aki elhúzná Nagy G. mellett a labdát, ám a kapus remekül zárja a szöget, és szögletre ment!

5. perc:
Ferenczi fejel a kapu irányába, ám nem lép közbe debreceni játékos, így Nagy Gergelyé a labda.

4. perc: Hahn szerez labdát saját térfelén, indítja a balon Egerszegit, aki középen megtalálja Remilit, ám a korábbi Vasas-cséká az égbe lövi a labdát.

2. perc:
körülbelül 2100-an látogattak ki a mai mérkőzésre.

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a találkozó. Tartsanak velünk!