Öngóllal verte a Pápa a Kaposvárt

2013.08.10. 19:02
Bent volt a labda (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB I 3. fordulójában a Pápa, a Kaposvári Rákóczi csapatát fogadta. A hazaiak a 19. percben szereztek vezetést Addo Dankwah öngóljának köszönhetően, majd az 54.-ben Eszlátyi István résévén egy büntetőt is hibáztak. Azonban így is nyertek, mert a kaposváriak nem tudtak a kapuba találni, így ők továbbra is pont nélkül állnak, míg a Pápa már hétnél tart.

A hazaiak meglepően jól, a vendégek meglepően rosszul kezdték az idényt, hiszen előbbiek két meccsen négy pontot gyűjtöttek, utóbbiak viszont egyet sem szereztek. Nem csoda, hogy a két csapat összecsapását is a hazaiak kezdték jobban, bár igazán nagy gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk.

Igazából a vezetést is egy öngóllal szerezték meg, de azért ebben nekik is jelentős részük volt: a 19. percben Szabó Ottó bal oldali beadása után Középen Rodenbücher István vette le a labdát, majd 5 méterről lőtt. Iulian Petrache ugyan blokkolni tudta a lövést, de róla csapattársa, Addo Dankwah lábára, onnan pedig a gólvonal mögé került a labda. Igaz nem sokkal, de a gólbíró jelezte, hogy teljes terjedelmével túljutott a gólvonalon (1–0).

A vendégek négy perccel később egyenlíthettek volna, de az egyedül kilépő Balázs Benjamin lövését a 40. születésnapját ünneplő Szűcs Lajos kapus bravúrral hárította. Volt egy csúnya jelenet is a 27. percben, amikor Rodenbücher talpalta arcon Oláh Lórántot, akit ezek után le is kellett cserélni – az első diagnózis szerint eltörött az orrcsontja –, s őt a szünetben a mentő vitte el.

Ami a futballt illeti, Quinterónak volt egy ígéretes lövése, majd Griffiths szerzett lesgólt – természetesen érvénytelent, a félidő végén pedig orosz Márk lőtt centikkel a kapu fölé, de az eredmény a szünetig már nem változott.

A második félidőben aktívabbá váltak a vendégek, amit jól jelzett Bőle Lukács lövése is, amit Szűcsnek kellett védenie. Az 54. percben azonban mégis a hazaiak növelhették volna az előnyt, miután egy szögletet követően Petrache lökte a felugró Griffiths-t, s a játékvezető büntetőt ítélt. Azonban Eszlátyi István 11-esét Marko Ranilovic ki tudta védeni.

Ezt követően volt aztán kapusbravúr itt is, ott is: Petrache távoli lövését Szűcs, Oroszét viszont Ranilovic védte bravúrral, ahogyan Griffiths közeli próbálkozását is. A végén még a csereként beállt Waltner Róbert egyenlíthetett volna, hiszen már csak Szűccsel állt szemben, de 14 méterről végül a kapu fölé emelt. Így aztán az eredmény már nem változott, a vendégek továbbra is pont nélkül állnak, míg a hazaiak héttel a tabella második helyére jöttek fel.