Ötöt vágott a Vidi a kilenc emberrel küzdő Pécs ellen

2013.08.11. 18:31
Eke Uzoma (balra) összehozott egy tizenegyest a Videotonnak, sőt az esetnél ki is állították (Fotó: Korponai Tamás – archív)
Hiába szerzett vezetést Fröhlich bombagóljával a Pécs Fehérváron, két kiállítás megpecsételte a sorsát, hiszen előbb Uzomát, majd Grumicsot küldte le a bíró. A Videoton fordított, és öt gólig jutott. Többet is rúghatott volna a hazai csapat, Dibusz azonban sokszor bravúrral mentett. A Videoton továbbra is százszázalékos, a Pécs pont nélkül áll.

Fájó emlék volt a fehérváriaknak, hogy a tavalyi szezon utolsó meccsén a Pécs megverte a Videotont. Azóta változott a helyzet, a Videoton két győzelemmel, a Pécs két vereséggel indította a szezont.

A meccs előtt mindkét edző óvatos volt, José Gomes figyelmeztetőnek tartotta a legutóbbi vereséget, Lőrincz Emilt pedig csapata eddigi eredménytelensége késztette visszafogottságra.

A meccs úgy indult, hogy igazából egyik csapat sem tudta ráerőltetni az akaratát a másikra. És amikor már belesüppedtünk volna az unalomba, a langyosan csordogáló meccs hirtelen éles fordulatot vett.

A 23. percben Fröhlich rúgathatott volna gólt Szatmárival, de a csatár elrontotta a lehetőséget. A szöglet után azonban Frőhlich Roland már magára vállalta a lövést, és a keresztbe ívelt labdát kapásból, védhetetlenül zúdította Calatayud kapujának jobb felső sarkába. Még csak meg sem várta, hogy lepattanjon a labda a beívelésnél! Ritkán látható nagy gól volt. 0–1

Szinte a középkezdés után egyenlített a Videtoton. Nikolics indult meg a félpálya környékén egy remek indítással, bevezette a tizenhatoson belülre a labdát, de rosszul lőtte el Dibusz mellett, mellé ment a labda, ő pedig elesett. A bíró úgy gondolta, hogy a Nikolics mögött futó Uzoma szabálytalan volt, és kiállította a pécsit, majd tizenegyest ítélt. A tizenegyesből Nikolics a balra mozduló Dibuszt becsapva a jobb sarokba lőtt. 1–1

Ha ez nem lett volna elég, a 29. percben kilenc emberre fogyatkoztak a pécsiek. Vinícius és Grumics kakaskodott a Videoton játékosának durva belépője után. Grumics tett egy furcsa rúgó mozdulatot, amelyet a játékvezető törlesztési szándéknak minősített, és kiállította a pécsi játékost.

Hamarosan kiderült, hogy ezért drága árat fizet a Pécs. Egyre-másra vezette az akciókat a Videoton, majd a 37. percben éppen az előző főszereplő, Vinícius révén meg is szerezte a vezetést. Egy szabadrúgás után Álvarez beadására a hosszú oldalon egyedül érkezett Vinícius, aki az ötös sarkánál senkitől sem zavartatva fejelt a kapuba. Nagy-nagy védelmi hiba volt. 2–1

Ettől kezdve egyre nehezebben állta a sarat a vendégcsapat. Nikolics többször is gólt lőhetett volna, de ami késett, nem múlott, és a 44. percben Kovács kiváló ütemű átadása után a középen érkező Nikolics kapta a labdát, aki kicselezte a rárontó Baloghot, majd okosan a bal sarokba lőtt. 3–1

Ezzel megnyugtató előnybe került a hazai gárda, és nehéz második félidő várt a pécsiekre…

A második félidőt egyáltalán nem indította fergeteges rohamokkal a Videoton. Kicsit olyan hatása volt a játéknak, mintha arra gondoltak volna a hazaiak, hogy zsebben van a három pont, nincs értelme túlságosan erőlködni.

Aztán a 60. perctől kezdve megrázta magát a hazai gárda, és újra nekiveselkedett az akcióknak. Juhász fejesei, Zé Luis lövései veszélyesek voltak, de a pécsi kapuvédő, Dibusz útját állta ezeknek.

A 70. percben azonban már ő is tehetetlen volt, mivel Zé Luis fején megcsúszott egy bal oldali szöglet, átkerült a jobb oldalra a labda, éppen az érkező Sándor György elé, aki jobbal, éles szögből kilőtte a hosszú sarkot. 4–1

Hét perccel később, a 77. percben jártunk, amikor szép távoli lövéssel az ötödik „dugó” is bekerült a pécsi kapuba. Arturo Álvarez csalta a távolságot, majd 19 méterről ballal lövésre szánta el magát, és a lábak között a bal sarokba vágta a Videoton ötödik gólját. 5–1

Az utolsó percekre nagyon beszorult a Pécs, szinte csak Dibusz védései tartották a lelket a baranyai csapatban. A Videoton az utolsó pillanatig ment előre, még több gólt akart szerezni, de többet már nem sikerült. A fehérváriak továbbra is százszázalékosak, a Pécsnek pedig még mindig várnia kell az első pontjára az idei bajnokságban.

LABDARÚGÓ NB I
3. FORDULÓ
Videoton–Pécsi MFC 5–1 (3–1)
Székesfehérvár, Sóstói Stadion. Vezette: Bognár T.
Gólszerző: Nikolics (27. – 11-esből, 44.), Vinícius 37., Sándor Gy. 70., Álvarez 77., ill. Fröhlich 24.)